Covid-19: китайська вакцина набагато менш ефективна, ніж спочатку заявляли в Бразилії

Медсестра демонструє вакцину Covid-19, вироблену компанією Sinovac Biotech, у лікарні в Порто-Алегрі, Бразилія, 8 серпня 2020 року


У вівторок уряд Сан-Паулу опублікував заяву, у якій йдеться, що китайська вакцина проти Covid-19, розроблена Sinovac Biotech, була ефективною лише на 50,38% у пізніх стадіях досліджень у Бразилії, що значно нижче, ніж показали попередні результати.

Попри те, що відсоток ефективності перевищує поріг, необхідний для затвердження законодавством, він набагато нижче 78%, про які раніше повідомлялося, що викликає питання щодо правдивості даних та викликає скептицизм щодо очевидної відсутності прозорості щодо китайських вакцин.

Аналітики стверджують, що рівень ефективності вакцини Coronavac від Sinovac у Бразилії - найнижчий серед світових конкурентів - може вплинути на міжнародну довіру до вакцин китайського виробництва та перешкодити зусиллям Пекіна відновити свій імідж через раннє неправильне лікування першого спалаху, забезпечивши постачання вакцин до країн, що розвиваються.

"Інститут Бутантана та уряд Сан-Паулу повідомляють, що вакцина проти коронавірусу досягла загальної ефективності 50,38% у клінічному дослідженні, проведеному в Бразилії, крім (коефіцієнт ефективності) 78% для легких випадків та 100% для середніх та середньо-тяжких випадків захворювання на Covid-19. Усі показники перевищують рівень, який вимагає ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я) на 50%", - йдеться у повідомленні, опублікованому у вівторок.

Особлива форма дозволу на затвердження регуляторами, ймовірно, може викликати занепокоєння серед науковців, враховуючи, що минулого тижня інститут Бутантану оприлюднив часткові результати "клінічної ефективності", які відзначають ефективність від 78% до 100% щодо запобігання інфекціям.

Державний орган фінансував випробування третьої фази вакцини, в яких брали участь 13 000 медичних працівників у восьми бразильських штатах.  

Губернатор Сан-Паулу Жоао Дорія тримає коробку вакцини від Sinovac під час пресконференції 19 листопада 2020 року в Сан-Паулу, Бразилія


"Що стосується загальної ефективності аналізу, ми задовольнили вимоги Всесвітньої організації охорони здоров'я на 50,38%", - заявив у вівторок під час пресконференції Рікардо Паласіос, медичний директор з клінічних досліджень біомедичного центру Бутантан у Сан-Паулу.

Однак у вівторок високопосадовці бразильського міністерства охорони здоров'я прокоментували ситуацію CNN Brasil, що "ефективність є граничною", і це тому, що "вона на межі. Нам слід почекати, поки ANVISA (Бразильське агентство з питань охорони здоров'я) її оцініть".

За словами представника Sinovac, у компанії обговорюють результат, але він відмовився надавати додаткові коментарі. Остаточний рівень ефективності вакцини визначатиме китайський регулятор лікарських засобів та Національне управління медичного виробництва.


Потенційний камінь спотикання

Янчжун Хуан, старший науковий співробітник з питань охорони здоров'я в Раді з міжнародних відносин, що базується в США, описав ефективність вакцини Sinovac на 50,38% як "невтішний" результат, який застав його зненацька.

Результати свідчать про те, що Coronavac є менш ефективним, ніж альтернативні вакцини, розроблені Pfizer-BioNTech та Moderna, які мають рівень ефективності близько 95%.

Росія заявляє, що її вакцина Sputnik V є ефективною на 91%, тоді як британська вакцина, розроблена Оксфордським університетом та AstraZeneca, має середню ефективність 70%.

Вакцина Sinovac також менш ефективна, ніж її вітчизняний конкурент у Китаї, розроблений державною компанією Sinopharm, яка, на його думку, є ефективною на 79,34%.

Попри гірші за очікувані результати, Хуанг заявив, що вакцина Sinovac все ще буде "придатною для використання", допомагаючи послабити тиск на системи охорони здоров'я, одночасно зменшуючи потенційну кількість смертей, враховуючи її вищу ефективність для середніх та важких випадків, які потребують медичного лікування.  

Однак низька загальна ефективність може перешкодити спроможності Sinovac розширити свою частку ринку у всьому світі, сказав Хуанг.

Sinovac підписав угоди про надання 46 мільйонів доз вакцини Covid-19 Бразилії, 50 мільйонів доз Туреччині та 7,5 мільйона доз Гонконгу. Він також поставить в Індонезію 40 мільйонів доз вакцин - концентрату вакцини, який треба розділити на флакони, для місцевого виробництва.

"Оскільки багато країн планують замовляти або вже замовляли вакцини Sinovac, це може підірвати готовність людей приймати їх, оскільки люди можуть сумніватися у корисності вакцин", - сказав Хуанг. "Це може бути потенційним каменем спотикання".  


Відсутність прозорості

Відсутність прозорості є основною проблемою, що заважає вакцинам китайського виробництва, які президент КНР Сі Цзіньпін пообіцяв зробити "загальнодоступними для суспільства".

І Sinovac, і Sinopharm стикалися з питаннями щодо оприлюднення даних.

Оголошуючи результати своєї ефективності, державна компанія Sinopharm не надала детальної інформації про свої клінічні випробування. Виконавчий директор Sinopharm заявив, що докладні дані будуть опубліковані в наукових журналах згодом, не даючи конкретних дат.

Також існує проблема невідповідності результатів клінічних випробувань, проведених у різних місцях.

Здебільшого ліквідувавши коронавірус у своїй державі на початку минулого року, китайським виробникам медичних препаратів довелося шукати за кордоном місця для перевірки ефективності своїх вакцин.

Але результати, про які повідомляється сьогодні, далекі від істини.  

Наприклад, рівень ефективності Sinopharm у 79% нижчий, ніж 86%, оголошених Об'єднаними Арабськими Еміратами щодо тієї ж вакцини в грудні.
Результати вакцини Sinovac мали абсолютно різні результати у трьох країнах: індонезійські регулятори заявляють, що проміжні дані випробувань третьої фази показали, що вона є ефективною на 65,3%, і дали перше схвалення в країні на екстрене використання; Туреччина заявляє, що вона ефективна на 91,25%; а в Бразилії два істотно різні показники ефективності, оголошені з інтервалом у тиждень, викликали ще більше питань.
Минулого тижня бразильське агентство охорони здоров'я ANVISA заявило Інституту Бутантан, що для затвердження екстреного використання вакцини загальний рівень ефективності повинен бути загальнодоступним - інформація, яку Інститут на той час не отримував від Sinovac.
Спеціалісти Anvisa – Національного агентства по нагляду за здоров'ям в Бразилії, які перевіряли вакцину китайського виробника Sinovac Biotech на ефективність зустрінуться у неділю, щоб прийняти рішення щодо двох запитів на екстрене використання як вакцини Coronavac, так і вакцини Оксфордського університету AstraZeneca.  

Внутрішні очікування
Новини можуть потенційно перешкодити проведенню Китаєм власних заходів щодо щеплення від коронавірусу, попередив Хуан.
Китай прищепив десятки тисяч людей вакциною Sinovac з липня за затвердженою урядом програмою екстреного використання, яка включає щонайменше трьох кандидатів на китайські вакцини.
Загалом введено 4,5 мільйона доз вакцини проти коронавірусу в надзвичайних ситуаціях і планується ще вакцинувати 50 мільйонів людей напередодні святкування місячного Нового року в лютому.  
Китайські експерти в галузі охорони здоров'я неодноразово заявляли громадськості, що впевнені, що вакцини китайського виробництва є принаймні такими ж хорошими, якщо не кращими, ніж іноземні альтернативи, сказав Хуан.
"Якщо люди дізнаються про це, вони можуть почати сумніватися в безпеці та ефективності вакцини Sinovac або навіть інших вакцин китайського виробництва", - сказав Хуанг. "Я думаю, що уряду потрібно буде провести роботу над тими, хто вже вакцинувався, або збирається це зробити".  
за матеріалами CNN


15.01.2021 1084
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

700
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2278
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2004
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2027
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6093 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2312 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

185

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

998

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

997

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1256
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

81
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

479
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1941
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26369
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

429
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10343 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7888
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

437
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

280
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

445
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

516
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1450