Covid-19: китайська вакцина набагато менш ефективна, ніж спочатку заявляли в Бразилії

Медсестра демонструє вакцину Covid-19, вироблену компанією Sinovac Biotech, у лікарні в Порто-Алегрі, Бразилія, 8 серпня 2020 року


У вівторок уряд Сан-Паулу опублікував заяву, у якій йдеться, що китайська вакцина проти Covid-19, розроблена Sinovac Biotech, була ефективною лише на 50,38% у пізніх стадіях досліджень у Бразилії, що значно нижче, ніж показали попередні результати.

Попри те, що відсоток ефективності перевищує поріг, необхідний для затвердження законодавством, він набагато нижче 78%, про які раніше повідомлялося, що викликає питання щодо правдивості даних та викликає скептицизм щодо очевидної відсутності прозорості щодо китайських вакцин.

Аналітики стверджують, що рівень ефективності вакцини Coronavac від Sinovac у Бразилії - найнижчий серед світових конкурентів - може вплинути на міжнародну довіру до вакцин китайського виробництва та перешкодити зусиллям Пекіна відновити свій імідж через раннє неправильне лікування першого спалаху, забезпечивши постачання вакцин до країн, що розвиваються.

"Інститут Бутантана та уряд Сан-Паулу повідомляють, що вакцина проти коронавірусу досягла загальної ефективності 50,38% у клінічному дослідженні, проведеному в Бразилії, крім (коефіцієнт ефективності) 78% для легких випадків та 100% для середніх та середньо-тяжких випадків захворювання на Covid-19. Усі показники перевищують рівень, який вимагає ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я) на 50%", - йдеться у повідомленні, опублікованому у вівторок.

Особлива форма дозволу на затвердження регуляторами, ймовірно, може викликати занепокоєння серед науковців, враховуючи, що минулого тижня інститут Бутантану оприлюднив часткові результати "клінічної ефективності", які відзначають ефективність від 78% до 100% щодо запобігання інфекціям.

Державний орган фінансував випробування третьої фази вакцини, в яких брали участь 13 000 медичних працівників у восьми бразильських штатах.  

Губернатор Сан-Паулу Жоао Дорія тримає коробку вакцини від Sinovac під час пресконференції 19 листопада 2020 року в Сан-Паулу, Бразилія


"Що стосується загальної ефективності аналізу, ми задовольнили вимоги Всесвітньої організації охорони здоров'я на 50,38%", - заявив у вівторок під час пресконференції Рікардо Паласіос, медичний директор з клінічних досліджень біомедичного центру Бутантан у Сан-Паулу.

Однак у вівторок високопосадовці бразильського міністерства охорони здоров'я прокоментували ситуацію CNN Brasil, що "ефективність є граничною", і це тому, що "вона на межі. Нам слід почекати, поки ANVISA (Бразильське агентство з питань охорони здоров'я) її оцініть".

За словами представника Sinovac, у компанії обговорюють результат, але він відмовився надавати додаткові коментарі. Остаточний рівень ефективності вакцини визначатиме китайський регулятор лікарських засобів та Національне управління медичного виробництва.


Потенційний камінь спотикання

Янчжун Хуан, старший науковий співробітник з питань охорони здоров'я в Раді з міжнародних відносин, що базується в США, описав ефективність вакцини Sinovac на 50,38% як "невтішний" результат, який застав його зненацька.

Результати свідчать про те, що Coronavac є менш ефективним, ніж альтернативні вакцини, розроблені Pfizer-BioNTech та Moderna, які мають рівень ефективності близько 95%.

Росія заявляє, що її вакцина Sputnik V є ефективною на 91%, тоді як британська вакцина, розроблена Оксфордським університетом та AstraZeneca, має середню ефективність 70%.

Вакцина Sinovac також менш ефективна, ніж її вітчизняний конкурент у Китаї, розроблений державною компанією Sinopharm, яка, на його думку, є ефективною на 79,34%.

Попри гірші за очікувані результати, Хуанг заявив, що вакцина Sinovac все ще буде "придатною для використання", допомагаючи послабити тиск на системи охорони здоров'я, одночасно зменшуючи потенційну кількість смертей, враховуючи її вищу ефективність для середніх та важких випадків, які потребують медичного лікування.  

Однак низька загальна ефективність може перешкодити спроможності Sinovac розширити свою частку ринку у всьому світі, сказав Хуанг.

Sinovac підписав угоди про надання 46 мільйонів доз вакцини Covid-19 Бразилії, 50 мільйонів доз Туреччині та 7,5 мільйона доз Гонконгу. Він також поставить в Індонезію 40 мільйонів доз вакцин - концентрату вакцини, який треба розділити на флакони, для місцевого виробництва.

"Оскільки багато країн планують замовляти або вже замовляли вакцини Sinovac, це може підірвати готовність людей приймати їх, оскільки люди можуть сумніватися у корисності вакцин", - сказав Хуанг. "Це може бути потенційним каменем спотикання".  


Відсутність прозорості

Відсутність прозорості є основною проблемою, що заважає вакцинам китайського виробництва, які президент КНР Сі Цзіньпін пообіцяв зробити "загальнодоступними для суспільства".

І Sinovac, і Sinopharm стикалися з питаннями щодо оприлюднення даних.

Оголошуючи результати своєї ефективності, державна компанія Sinopharm не надала детальної інформації про свої клінічні випробування. Виконавчий директор Sinopharm заявив, що докладні дані будуть опубліковані в наукових журналах згодом, не даючи конкретних дат.

Також існує проблема невідповідності результатів клінічних випробувань, проведених у різних місцях.

Здебільшого ліквідувавши коронавірус у своїй державі на початку минулого року, китайським виробникам медичних препаратів довелося шукати за кордоном місця для перевірки ефективності своїх вакцин.

Але результати, про які повідомляється сьогодні, далекі від істини.  

Наприклад, рівень ефективності Sinopharm у 79% нижчий, ніж 86%, оголошених Об'єднаними Арабськими Еміратами щодо тієї ж вакцини в грудні.
Результати вакцини Sinovac мали абсолютно різні результати у трьох країнах: індонезійські регулятори заявляють, що проміжні дані випробувань третьої фази показали, що вона є ефективною на 65,3%, і дали перше схвалення в країні на екстрене використання; Туреччина заявляє, що вона ефективна на 91,25%; а в Бразилії два істотно різні показники ефективності, оголошені з інтервалом у тиждень, викликали ще більше питань.
Минулого тижня бразильське агентство охорони здоров'я ANVISA заявило Інституту Бутантан, що для затвердження екстреного використання вакцини загальний рівень ефективності повинен бути загальнодоступним - інформація, яку Інститут на той час не отримував від Sinovac.
Спеціалісти Anvisa – Національного агентства по нагляду за здоров'ям в Бразилії, які перевіряли вакцину китайського виробника Sinovac Biotech на ефективність зустрінуться у неділю, щоб прийняти рішення щодо двох запитів на екстрене використання як вакцини Coronavac, так і вакцини Оксфордського університету AstraZeneca.  

Внутрішні очікування
Новини можуть потенційно перешкодити проведенню Китаєм власних заходів щодо щеплення від коронавірусу, попередив Хуан.
Китай прищепив десятки тисяч людей вакциною Sinovac з липня за затвердженою урядом програмою екстреного використання, яка включає щонайменше трьох кандидатів на китайські вакцини.
Загалом введено 4,5 мільйона доз вакцини проти коронавірусу в надзвичайних ситуаціях і планується ще вакцинувати 50 мільйонів людей напередодні святкування місячного Нового року в лютому.  
Китайські експерти в галузі охорони здоров'я неодноразово заявляли громадськості, що впевнені, що вакцини китайського виробництва є принаймні такими ж хорошими, якщо не кращими, ніж іноземні альтернативи, сказав Хуан.
"Якщо люди дізнаються про це, вони можуть почати сумніватися в безпеці та ефективності вакцини Sinovac або навіть інших вакцин китайського виробництва", - сказав Хуанг. "Я думаю, що уряду потрібно буде провести роботу над тими, хто вже вакцинувався, або збирається це зробити".  
за матеріалами CNN


15.01.2021 791
12.05.2022
Алла Павлуцька

Фіртка поспілкувалася із прикарпаткою Мар’яною Гнот, аби дізнатися про її досвід волонтерства у центрі допомоги біженця та особливості цієї роботи у Польщі.  

1328
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

2115 1
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2804
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

3699
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

5219
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

4585 1

Війна стала поштовхом для пришвидшення трансформації в газорозподільній галузі. З початку бойових дій Прикарпаття прихистило близько 140 тисяч людей.  Вони тимчасово оселились в містах і селах Івано-Франківської області, тож стали споживачами газу. Тому перед АТ «Івано-Франківськгаз» постало завдання забезпечити стабільний розподіл газу більшій кількості споживачів. І газовики виявились готовими до такого технологічного виклику.

191

На сайті "Відкритий ліс" 15.04.2022 року опублікована стаття Деокупація Прикарпаття від корупціонерів. У статті я вказував, що в Івано-Франківській області всупереч вимогам чинного законодавства (платності за користування мисливськими угіддями - ст. 24 ЗУ

82

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

4724

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

6611
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

439 1
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

3239
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

5522
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

1406
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

1929 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

2641
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

4215
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

1919
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

2602
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

4533
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4574 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

6248 1