Covid-19: китайська вакцина набагато менш ефективна, ніж спочатку заявляли в Бразилії

Медсестра демонструє вакцину Covid-19, вироблену компанією Sinovac Biotech, у лікарні в Порто-Алегрі, Бразилія, 8 серпня 2020 року


У вівторок уряд Сан-Паулу опублікував заяву, у якій йдеться, що китайська вакцина проти Covid-19, розроблена Sinovac Biotech, була ефективною лише на 50,38% у пізніх стадіях досліджень у Бразилії, що значно нижче, ніж показали попередні результати.

Попри те, що відсоток ефективності перевищує поріг, необхідний для затвердження законодавством, він набагато нижче 78%, про які раніше повідомлялося, що викликає питання щодо правдивості даних та викликає скептицизм щодо очевидної відсутності прозорості щодо китайських вакцин.

Аналітики стверджують, що рівень ефективності вакцини Coronavac від Sinovac у Бразилії - найнижчий серед світових конкурентів - може вплинути на міжнародну довіру до вакцин китайського виробництва та перешкодити зусиллям Пекіна відновити свій імідж через раннє неправильне лікування першого спалаху, забезпечивши постачання вакцин до країн, що розвиваються.

"Інститут Бутантана та уряд Сан-Паулу повідомляють, що вакцина проти коронавірусу досягла загальної ефективності 50,38% у клінічному дослідженні, проведеному в Бразилії, крім (коефіцієнт ефективності) 78% для легких випадків та 100% для середніх та середньо-тяжких випадків захворювання на Covid-19. Усі показники перевищують рівень, який вимагає ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я) на 50%", - йдеться у повідомленні, опублікованому у вівторок.

Особлива форма дозволу на затвердження регуляторами, ймовірно, може викликати занепокоєння серед науковців, враховуючи, що минулого тижня інститут Бутантану оприлюднив часткові результати "клінічної ефективності", які відзначають ефективність від 78% до 100% щодо запобігання інфекціям.

Державний орган фінансував випробування третьої фази вакцини, в яких брали участь 13 000 медичних працівників у восьми бразильських штатах.  

Губернатор Сан-Паулу Жоао Дорія тримає коробку вакцини від Sinovac під час пресконференції 19 листопада 2020 року в Сан-Паулу, Бразилія


"Що стосується загальної ефективності аналізу, ми задовольнили вимоги Всесвітньої організації охорони здоров'я на 50,38%", - заявив у вівторок під час пресконференції Рікардо Паласіос, медичний директор з клінічних досліджень біомедичного центру Бутантан у Сан-Паулу.

Однак у вівторок високопосадовці бразильського міністерства охорони здоров'я прокоментували ситуацію CNN Brasil, що "ефективність є граничною", і це тому, що "вона на межі. Нам слід почекати, поки ANVISA (Бразильське агентство з питань охорони здоров'я) її оцініть".

За словами представника Sinovac, у компанії обговорюють результат, але він відмовився надавати додаткові коментарі. Остаточний рівень ефективності вакцини визначатиме китайський регулятор лікарських засобів та Національне управління медичного виробництва.


Потенційний камінь спотикання

Янчжун Хуан, старший науковий співробітник з питань охорони здоров'я в Раді з міжнародних відносин, що базується в США, описав ефективність вакцини Sinovac на 50,38% як "невтішний" результат, який застав його зненацька.

Результати свідчать про те, що Coronavac є менш ефективним, ніж альтернативні вакцини, розроблені Pfizer-BioNTech та Moderna, які мають рівень ефективності близько 95%.

Росія заявляє, що її вакцина Sputnik V є ефективною на 91%, тоді як британська вакцина, розроблена Оксфордським університетом та AstraZeneca, має середню ефективність 70%.

Вакцина Sinovac також менш ефективна, ніж її вітчизняний конкурент у Китаї, розроблений державною компанією Sinopharm, яка, на його думку, є ефективною на 79,34%.

Попри гірші за очікувані результати, Хуанг заявив, що вакцина Sinovac все ще буде "придатною для використання", допомагаючи послабити тиск на системи охорони здоров'я, одночасно зменшуючи потенційну кількість смертей, враховуючи її вищу ефективність для середніх та важких випадків, які потребують медичного лікування.  

Однак низька загальна ефективність може перешкодити спроможності Sinovac розширити свою частку ринку у всьому світі, сказав Хуанг.

Sinovac підписав угоди про надання 46 мільйонів доз вакцини Covid-19 Бразилії, 50 мільйонів доз Туреччині та 7,5 мільйона доз Гонконгу. Він також поставить в Індонезію 40 мільйонів доз вакцин - концентрату вакцини, який треба розділити на флакони, для місцевого виробництва.

"Оскільки багато країн планують замовляти або вже замовляли вакцини Sinovac, це може підірвати готовність людей приймати їх, оскільки люди можуть сумніватися у корисності вакцин", - сказав Хуанг. "Це може бути потенційним каменем спотикання".  


Відсутність прозорості

Відсутність прозорості є основною проблемою, що заважає вакцинам китайського виробництва, які президент КНР Сі Цзіньпін пообіцяв зробити "загальнодоступними для суспільства".

І Sinovac, і Sinopharm стикалися з питаннями щодо оприлюднення даних.

Оголошуючи результати своєї ефективності, державна компанія Sinopharm не надала детальної інформації про свої клінічні випробування. Виконавчий директор Sinopharm заявив, що докладні дані будуть опубліковані в наукових журналах згодом, не даючи конкретних дат.

Також існує проблема невідповідності результатів клінічних випробувань, проведених у різних місцях.

Здебільшого ліквідувавши коронавірус у своїй державі на початку минулого року, китайським виробникам медичних препаратів довелося шукати за кордоном місця для перевірки ефективності своїх вакцин.

Але результати, про які повідомляється сьогодні, далекі від істини.  

Наприклад, рівень ефективності Sinopharm у 79% нижчий, ніж 86%, оголошених Об'єднаними Арабськими Еміратами щодо тієї ж вакцини в грудні.
Результати вакцини Sinovac мали абсолютно різні результати у трьох країнах: індонезійські регулятори заявляють, що проміжні дані випробувань третьої фази показали, що вона є ефективною на 65,3%, і дали перше схвалення в країні на екстрене використання; Туреччина заявляє, що вона ефективна на 91,25%; а в Бразилії два істотно різні показники ефективності, оголошені з інтервалом у тиждень, викликали ще більше питань.
Минулого тижня бразильське агентство охорони здоров'я ANVISA заявило Інституту Бутантан, що для затвердження екстреного використання вакцини загальний рівень ефективності повинен бути загальнодоступним - інформація, яку Інститут на той час не отримував від Sinovac.
Спеціалісти Anvisa – Національного агентства по нагляду за здоров'ям в Бразилії, які перевіряли вакцину китайського виробника Sinovac Biotech на ефективність зустрінуться у неділю, щоб прийняти рішення щодо двох запитів на екстрене використання як вакцини Coronavac, так і вакцини Оксфордського університету AstraZeneca.  

Внутрішні очікування
Новини можуть потенційно перешкодити проведенню Китаєм власних заходів щодо щеплення від коронавірусу, попередив Хуан.
Китай прищепив десятки тисяч людей вакциною Sinovac з липня за затвердженою урядом програмою екстреного використання, яка включає щонайменше трьох кандидатів на китайські вакцини.
Загалом введено 4,5 мільйона доз вакцини проти коронавірусу в надзвичайних ситуаціях і планується ще вакцинувати 50 мільйонів людей напередодні святкування місячного Нового року в лютому.  
Китайські експерти в галузі охорони здоров'я неодноразово заявляли громадськості, що впевнені, що вакцини китайського виробництва є принаймні такими ж хорошими, якщо не кращими, ніж іноземні альтернативи, сказав Хуан.
"Якщо люди дізнаються про це, вони можуть почати сумніватися в безпеці та ефективності вакцини Sinovac або навіть інших вакцин китайського виробництва", - сказав Хуанг. "Я думаю, що уряду потрібно буде провести роботу над тими, хто вже вакцинувався, або збирається це зробити".  
за матеріалами CNN


15.01.2021 864
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

106
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

750
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2176
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

770
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

973
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

1807

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

712

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1240 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1481

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1631
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

85
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

344
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

683
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

139
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

339
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

544
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1023
19.09.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

272
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

92
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

271
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

664
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

621