Covid-19: Китай пропонує глобальний QR-код щодо відстеження контактів

Президент Китаю Сі Цзіньпін виголошує промову за допомогою відеозв'язку на додатковій зустрічі лідерів щодо захисту планети на саміті G20 в Ер-Ріяді 20 листопада 2020 р.


Президент Китаю Сі Цзіньпін наполягає на створенні глобальної системи відстеження Covid-19 з використанням QR-кодів, яка допоможе пришвидшити міжнародні подорожі та відновити бізнес під час пандемії коронавірусу.

На початку цього року Китай доручив широко застосовувати сертифікати здоров'я на основі QR. Це система, яка використовує електронний штрих-код для зберігання історії подорожей та стану здоров’я людини, їй приписують допомогу у стримуванні поширення вірусу.

Користувачам видається кольоровий код щодо потенційного впливу на них коронавірусу. Кольори схожі на світлофори — зелений найбезпечніший, потім жовтий і нарешті червоний.

Виступаючи на онлайн-засіданні лідерів G20 у суботу, Сі заявив, що для забезпечення "безперебійного функціонування" світової економіки під час пандемії країнам потрібно координувати єдину систему дій та стандартів, повідомляє державне інформаційне агентство "Сіньхуа".

"Китай запропонував глобальний механізм взаємного визнання медичних сертифікатів на основі результатів тестів на нуклеїнові кислоти у формі міжнародно прийнятих QR-кодів. Ми сподіваємось, що до цього механізму приєднається більше країн", - сказав Сі.

Сі чітко не сказав, який тип програми або системи QR-коду він пропонує, а також хто розробляє та запустить їх.

Кілька країн запровадили технологію відстеження додатків для моніторингу руху громадян та потенційного впливу Covid-19, включаючи Австралію, Японію та Сінгапур, але координація між системами відсутня, і вони мали різний успіх.

Дослідження Оксфордського університету у квітні показало, що якщо навіть лише 56% населення країни користується програмою відстеження, це може серйозно сповільнити епідемію Covid-19.

Але такі програми викликали занепокоєнням щодо конфіденційності, особливо в західних демократичних країнах. Елісон Гарднер, викладач інформатики в університеті Кіл, сказала, що населення Великобританії та Франції неохоче використовує такі додатки, коли їх особиста інформація зберігалася зовні, а не на телефоні.

І з огляду на зростаючу стурбованість країн у всьому світі щодо використання китайської технології у деяких галузях промисловості, швидше за все, виникнуть серйозні питання щодо того, як буде функціонувати координована Пекіном система QR.

Уряд Сполучених Штатів наполягає, щоб близькі союзники у Європі, Північній Америці та Тихоокеанському регіоні відмовитися від китайської технології 5G, яку постачає гігант зв'язку Huawei, тоді як популярний додаток китайського виробництва TikTok забороняли в Індії та США.

Стюарт Харгрівз, доцент юридичного факультету Китайського університету Гонконгу, сказав, якщо QR-код використовується для зберігання конфіденційної інформації про здоров'я, тоді питання щодо конфіденційності стають "особливо важливими".

"Наприклад, яка інформація зберігається в базовому записі, як вона генерується, де вона зберігається, хто має до неї доступ", - сказав він.

Харгрівз погодився, що як тільки будуть доступні вакцини проти коронавірусу, потрібно буде мати міжнародний "цифровий паспорт здоров'я" певного різновиду.

"Щоб подорожі наблизились до чогось подібного, що було до Covid, тоді буде необхідний якийсь міжнародний стандарт, який легко отримати, зручний у використанні, захищений та захищає конфіденційність", - сказав він.

Головною проблемою будь-якої міжнародної програми щодо коронавірусу було б збереження конфіденційності даних, сказала Райна Макінтейр, керівник Програми досліджень біозахисту в Інституті Кірбі Університету Нового Південного Уельсу.

Макінтайр припустив, що центральна база даних, якою керує Всесвітня організація охорони здоров'я або агентство ООН, може бути найменш суперечливим способом створення програми відстеження Covid.

"Але чи погоджуватимуться люди з урядом щодо доступу до їх даних? Це може бути ціна за оплату подорожей", - сказала вона.

за матеріалами CNN


Читайте також:

Коли відновиться авіарух в Європі: прогноз


23.11.2020 874
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1114
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2820
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

984
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1043
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1051 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3119 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

911

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

158
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15076
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7386
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

386
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116