Covid-19: боротьба не закінчена, наступна хвиля може бути гіршою

Скотч! Фотограф: Єва Марі Узкатегі / Bloomberg


За нинішніх темпів, багаті країни досягнуть 75% кількості вакцинованих проти Covid цього року. Іншим країнам не так пощастило. Україна очолює антирейтинг країн за темпами вакцинації.

Поки рано говорити про коронавірус у минулому часі, навіть при більш широко розповсюдженій кампанії вакцинації. Найгірші спалахи прискорюються в місцях, найменш обладнаних для боротьби з ними.
Оскільки вакцини, що поширюються по багатих країнах зі швидкістю набору швидкості та обмеженням, слабшають із весняним сонцем, спокусливо повірити, що довгий кошмар Covid-19 нарешті закінчується.
У Великобританії 58% дорослого населення отримало принаймні одну дозу вакцини. У США президент Джо Байден подвоїв початкову мету - здійснити 100 мільйонів щеплень за перші 100 днів перебування на посаді, що дозволить до кінця квітня довести до 200 мільйонів.
В Google пошуковий термін "після Ковіда" останній місяць викликає більший інтерес, ніж "симптоми Ковіда", що свідчить про те, що світ більше думає про те, яким буде життя, коли все нормалізується.

Світло в кінці тунелю
Пошуки Google про світ після Ковіда обігнали запитання про те, які симптоми коронавірусу
Джерело: Google Trends Примітка: 100% - це максимальна зацікавленість пошуковим терміном. Інші показники пропорційні цьому піковому рівню.

Це помилка. Хоча ми все частіше говоримо про коронавірус у минулому часі, найгірше ймовірно ще попереду. Інфікування у всьому світі зросли на 47% протягом березня від затишшя наприкінці лютого. Приблизно 600 000 нових випадків на день цей показник сьогодні вищий, ніж впродовж більшої частини минулого року.
Це ще не кінець За останній місяць кількість нових інфікувань на Covid-19 зросла майже на 50%
Гірше того, хоча попередні хвилі вдавалося приборкати насамперед у Західній Європі та США, багато районів, де ковід зараз найшвидше зростає, знаходяться в Південній Америці та Південній Азії, на Близькому Сході та в інших економіках, що розвиваються. Переважно їм не вистачає прогресивної інфраструктури охорони здоров’я, такої, як на глобальній півночі, вони менш оснащені для боротьби з вірусом. Особливо це стосується випадків, коли нові штами, такі як ті, що визначені у Великобританії або бразильському місті Манаус, створюють більше проблем для молодих людей.
Більшу частину минулого року коронавірус виглядав так, як австрійський історик Вальтер Шейдель назвав "великим нівеліром": одна з багатьох катастроф, таких як війна, пандемія, революція та провал держави, які парадоксальним чином вирівнюють найгірші ексцеси нерівність один раз у кожному поколінні або близько того. Понад 46% смертей відбулося лише у трьох багатих юрисдикціях з надзвичайно великим населенням похилого віку: США, Великобританія та Європейський Союз.
Зараз це може змінитися. США, які з початку пандемії в основному займають незавидне перше місце серед рекордних щоденних інфекцій, відстали від Бразилії, можливо, назавжди, з початку березня. Крім того, Великобританія зараз має нижчий показник, ніж Бангладеш та Філіппіни, вперше після сезонного затишшя Європи минулого літа.
Багато країн, де Covid-19 останнім часом розповсюджується найшвидше, - це країни, де нинішній рівень розповсюдження вакцин не призведе до колективного імунітету роками чи навіть десятиліттями, передбачення засноване на відстежуванні вакцин Bloomberg:
 Перегони з вакцинації
За нинішніх темпів, багаті країни досягнуть 75% щеплення проти Covid цього року. Іншим країнам не так пощастило.

Це набагато більше наголосить на проблемах нерівності та справедливості щодо доставлення вакцин, які до цього часу були відносно приглушеними в публічних дебатах.
Попри пожертвування США у січні на суму 4 мільярди доларів, програма Covax - програма, яка фінансується ООН для доставлення вакцин проти коронавірусу до країн з низьким рівнем доходу - все ще не має приблизно 2 мільярдів доларів коштів, необхідних для розподілу 1,8 мільярда доз для цих країн.
На додаток до цього країни, включаючи Великобританію, США, Швейцарію та країни-члени ЄС, продовжують блокувати відмову від правил інтелектуальної власності, які дозволять виробникам генеричних препаратів в Індії та Південній Африці виробляти дози вакцин зі значно зниженими витратами, забезпечуючи поточне виробництво.

"Рішення на цьому етапі є політичними та логістичними", - сказала Стефані Топп, професор охорони здоров'я в Університеті Джеймса Кука в місті Таунсвіл, Австралія.

Країни, які захищають лише своє населення, не скасовуючи правил ІВ та не фінансуючи вакцинацію в інших місцях світу, вважатимуть це фальшивою економікою, сказала вона.

"Там, де ми розглядаємо глобальну охорону здоров'я, це аргумент, який не може бути зруйнованим, тому що те, що відбувається - це перемога хвороби", - сказала вона. "Якщо хвороба циркулює деінде в цьому неймовірно глобалізованому взаємопов'язаному світі, хвороба повернеться знову".

Перегони, в яких ти не хочеш перемагати
Бразилія випередила США, як країна з найбільшою кількістю нових захворювань на Covid-19


Ми вже бачили цей фільм. Загальна байдужість до медичних проблем, коли вони перестають турбувати багаті країни, є настільки міцною проблемою, що існує ціла галузь сучасної медицини, присвячена «занедбаним тропічним хворобам».
Інфекції, такі як туберкульоз та холера, які багаті країни часто розглядають як реліквії 19 століття, що зустрічаються переважно в опері та романах, сьогодні знову актуальні більше, ніж коли-небудь в історії людства.
Поки американські телевізійні мережі проводять ностальгічні повтори музичного прокату на тему СНІДу, дві третини людей з ВІЛ живуть в Африці на південь від Сахари.
У випадку з ковідом це не просто моральний провал, а недолік навіть найбезглуздішої міри власних інтересів. Якщо ми хочемо, щоб кордони відчинялись і мінімізували ризики, що з’являться нові штами, щоб перемогти захист від вакцин, над яким ми так наполегливо працювали протягом останнього року, багатий світ повинен почати розглядати інфекцію в країнах, що розвиваються, як надзвичайну ситуацію, нарівні з тим, що відбувається на власному подвір’ї.
У боротьбі з коронавірусом або ми будемо стояти разом, або програємо усі.
за матеріалами Вloomberg


04.04.2021 2587
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

223
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

383
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2267
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1680
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1970
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5583 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1079

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1091

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1606

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1086
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

838
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

700
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14512
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

485
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10358
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6026
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

582
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7307
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2613
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

476
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

587
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

420