Чому варто приїхати в Івано-Франківськ на Porto Franko Гогольfest

 

/data/blog/108290/f479aa96424636c00163cd61136db388.jpg

 

З 8 по 12 червня в Івано-Франківську відбудеться Porto Franko Гогольfest. За кілька днів події нового фестивалю охоплять весь центр міста з візуальної, театральної, музичної, літературної та кіно-програмами.

 

Директор Гогольfest Максим Демський розповів про те, завдяки чому в середині червня Івано-Франківськ стане культурною столицею країни і заради чого на фестиваль коштує приїхати навіть з іншого кінця України.

 
Чому українцям Варто пріїхаті в Івано-Франківськ на Porto Franko Гогольfest

 

- Чому в якості місця проведення вибрали саме Івано-Франківськ?


- Спеціально місто ніхто не обирав. Швидше, так склалися обставини. У грудні минулого року, будучи в Івано-Франківську, я запропонував провести там фестиваль сучасного мистецтва. Ідея відразу знайшла відгук. Нею загорілися люди творчі: композитор Роман Григорів, директор обласного драматичного театру Ростислав Держипільський і архітектор Володимир Гайдар. За кілька років до цього вони робили в Івано-Франківську фестиваль Porto Franko, а тепер стали організаторами нового фестивалю.

І це чудово, що фестиваль відбудеться саме у Франківську. Це дуже гарний і своєрідний місто, в якому, однак, не відбувається якихось великих культурних заходів. Думаю, ми це змінимо.



- Якщо в Києві вже більш-менш зрозуміло, де влада допоможе, а де завадить, то як з цим в інших містах? Настільки чуйною виявилася громадськість і мерія?

- Місцева влада дуже позитивно відреагували на ідею проведення фестивалю. І на міському, і на обласному рівні. Були деякі непорозуміння, пов'язані з тим, що не всі відразу зрозуміли, що таке фестиваль сучасного мистецтва, але все швидко вирішилося. Нам пообіцяли підтримку, оскільки виявилося, що ті, хто сьогодні керує містом і областю, серйозно зацікавлені в правильному іміджі регіону. Ну і, звичайно, фестиваль б не був можливий без місцевої фінансової підтримки, яку надали два приватних фонду і кілька комерційних компаній.

Що стосується населення міста, то подивимося, як вони сприймуть події фестивалю. Зараз Івано-Франківськ весь завішаний рекламою Porto Franko Gogolfest. Люди розуміють, що щось станеться, але поки не уявляють, що саме. Сподіваюся, вони будуть приємно здивовані.



- А як ви взагалі оцінюєте культурне життя в регіонах?

- Все дуже сумно. Помітна культурне життя відбувається тільки в великих містах - Києві, Львові, Одесі. Решта міст як ніби мертві. Причому, насправді це ж не так. В тому сенсі, що є і фестиваль Інтермеццо у Вінниці, і Meridian Chernowitz в Чернівцях, і ще щось відбувається, але все це залишається в середовищі тусовки, а до широкої публіки не доходить.

Україні не вистачає великих фестивалів в різних регіонах і містах, куди б могли приїжджати туристи з усієї України та інших країн. Бракує таких подій, які б відкривали різні регіони всередині країни, а саму країну робили цікавою для світу.



- Які три події фестивалю здаються вам самому найважливішими і цікавими?

- Я б виділив навіть більше, наприклад, відкриття, виступ Dakh Daughters, шекспірівський спектакль тбіліського театру «Як вам це сподобається», показ «Собачої будки» київського ЦСМ «Дах» і концерт Юрія Андруховича з Karbido.

- Наскільки я розумію, є надія, що це не одноразова подія. Як фестиваль може змінити місто за кілька років?

- Все залежить від того, скільки людей прийде на фестиваль. Як місцевих жителів, так і гостей з інших міст. Звичайно, ми сподіваємося, що фестиваль буде цікавий молоді, інтелігенції, думаючим людям. І сподіваємося, що таких людей багато, і їм цікаво те, що ми робимо. Якщо виявиться, що це так, то фестиваль буде жити далі.

При цьому ми розраховуємо, що нинішній фестиваль спровокує появу нових проектів, нових ідей. І хочеться вірити, що це будуть проекти, спрямовані на міжнародне співробітництво.

Подібні фестивалі, як показує європейський досвід, дуже позитивно впливають на життя невеликих міст. Вони можуть жити своїм звичним життям, але раз чи два на рік перетворюються в центри культурного життя країни і Європи, залучаючи сотні тисяч відвідувачів. З одного боку, це добре для економіки міста, розвитку його інфраструктури, з іншого, це прямим чином впливає на культурний рівень жителів, їх усвідомлення причетності до великих культурних процесів. По суті, це і є європейський вибір - не в теоретико-політичному, а в самому практичному сенсі.

 

Максим Демський про «PORTO FRANKO ГОГОЛЬFEST»: Це наймасштабніший проект, який коли небудь відбувався в Івано-Франківську



- Над організацією в основному працюють місцеві хлопці або все ж кістяк команди з Києва?

- Основна частина оргкомітету - хлопці з Івано-Франківська. Це вже досить велика команда людей, яка вирішує і творчі та адміністративні питання. Чесно кажучи, вони виконали колосальний труд за досить короткий час. Київська команда - це в основному куратори фестивалю Гогольfest, які залучають матеріали, розміщені на фестиваль: Даша Кольцова - по візуальної програми, Настя Євдокимова - з літератури, Андрій Палатний - по театру, Валерія Сочівец і Олексій Гвоздик - по кіно.



- У чому будуть відмінності між франківським і київським Гогольfest`ами?

- Хочеться підкреслити, що фестиваль у Франківську - це абсолютно новий проект, який не є клоном київського Гогольfest, незважаючи на загальні риси. Він дуже сильно і у всіх аспектах орієнтований саме на місцеву специфіку. Наприклад, головною ідеєю концепції «porto franko» - вільного порту - яка по-новому відкриває для публіки різні міські локації, наповнюючи їх мистецтвом.

По-друге, всі проекти - і місцевих, і київських кураторів - створені спеціально для цієї події, а не просто представляють готові продукти. Візуальна, театральна, музична, літературна, кіно- програми - всі вони формувалися, виходячи з архітектури, історії, культури та сьогодення Івано-Франківська.

 

Повна попередня програма Фестивалю "ПОРТО ФРАНКО ГогольFest" за напрямками та датами



- Чому українцям варто приїхати на цей фестиваль?

- В першу чергу тому, що такий фестиваль - явище для України унікальне. Подібного форуму не було ще жодного разу за всю історію країни. У невеликому обласному центрі проводиться фестиваль, який за рівнем перевищує багато столичних події. За насиченістю програми, по учасниках, за концепцією - це дійсно одна з топових культурних подій року.

По-друге, як я вже сказав, контент фестивалю унікальний і створений з урахуванням міської специфіки. Це означає, що велика частина подій фестивалю - це проекти, яких не побачиш ні в Києві, ні де-небудь ще - тільки в Івано-Франківську і тільки з 8 по 12 червня.

Platfor.ma


06.06.2016 731 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

184
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1530 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1799 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2617
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2365 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7600

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

371

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1083

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1156

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1942
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

324
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

704
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

942
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3150
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

971
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1996
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1048
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35193 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

322
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

530
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

671
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

998