Чому український футбол очолить Андрій Павелко

 

/data/blog/67924/53963cd737a69abddacbf9fe377ec45a.jpg

 

Перемогу на виборах президента ФФУ, не дивлячись на велику кількість кандидатів, здобуде народний депутат, голова бюджетного комітету Верховної Ради та чинний віце-президент федерації Андрій Павелко.

 

Позачерговий конгрес ФФУ, на якому мають обрати нового голову, відбудеться 6 березня. Наразі триває підготовка, якою займається робоча група, очолювана Павелком. 

Після чергового Конгресу, який відбувся 18 грудня, і рішення чинного президента Анатолія Конькова обрати нового голову навесні, балотуватися на посаду вирішили різні кандидати. Але у кулуарах ще восени говорили про Павелка, як найбільш вірогідного переможця.

Непрохідні кандидати

Після останніх виборів президента Федерації, які відбулися у 2012 році, де наче за найкращими традиціями комунізму був лише один претендент Коньков, вибори-2015 стануть найбільш демократичними. Про плани очолити вітчизняний футбол заявили президент Асоціації пляжного футболу України Сергій Харченко, радник голови СБУ Маркіян Лубківський (за даними ЗМІ, а Лубківський особисто відмовився коментувати дану інформацію), екс-голова профсоюзу футболістів, відомий своїм кримінальним минулимОлег Печорний, чинний голова ФФУ Анатолій Коньков, президент Федерації футболу Львівської області Ярослав Грисьо та екс-футболіст київського "Динамо" Владислав Ващук

Попри рекордну кількість пошукачів, яка може і далі збільшуватися, на справді питання "Хто буде наступним президентом?" в системі ФФУ вже давно вирішене. Доказом цього є понад 30 колективних членів з 47-ми, які висунули Павелка кандидатом у президенти. Сам Павелко також підтвердив свою участь у майбутніх виборах.

Що пов'язує Павелка з футболом

Андрій Павелко виховувався у спортивній родині і в дитинстві займався футболом у Дніпропетровську. У 25-річному віці став секретарем Дніпропетровської обласної федерації футболу, яку згодом і очолив. З приходом до влади Анатолія Конькова голова федерації футболу Дніпропетровської області став віце-президентом ФФУ. Також Павелко є кумом легендарного футболіста Андрія Шевченка. 

На останніх виборах Павелко пройшов у парламент за списком Блоку Петра Порошенка. Також йому довірили очолити бюджетний комітет Верховної Ради.

Відносини Павелка з Коломойським

Стосунки президента дніпропетровської федерації Павелка та губернатора Коломойського відбувалися за синусоїдою. Були як хороші моменти, так і погані. Деякі ЗМІ писали, що у них була ворожнеча, але ця інформація зовсім не відповідає дійсності. 

За інформацією Еспресо.TV, Ігор Коломойський ніколи не ставить на одного кандидата. Він відноситься до кола тих людей, яким байдуже, хто переможе. Він будує свої стосунки вже з офіційним переможцем. І майбутні вибори президента ФФУ не є виключенням. 

Чому президент ФФУ завжди в Україні залежить від влади

З часів створення ФФУ (1991 рік) всі президенти були так чи інакше пов'язані з владою в країні. Перший президент Віктор Банніков (очолював ФФУ з 1991 по 1996) був у добрих стосунках з Леонідом Кравчуком. Валерій Пустовойтенко (очолював з 1996 по 2000) був прем'єр-міністром України з 1997 по 1999 рік, Григорій Суркіс (очолював з 2000 по 2012) був членом СДПУ (о), відомий діловими стосунками з Віктором Медведчуком, який був главою Адміністрації президента Кучми. Чинний президент ФФУ Анатолій Коньков є добрим другом Віктора Януковича, тому і очолив Федерацію під час його президентства.

У Статуті УЄФА сказано, що влада не має права впливати на національну футбольну федерацію. В Україні офіційно цього і не відбувається. Можна сказати, що українська владна верхівка має добрі стосунки з верхівкою футбольною.

Футбол завжди є ласим шматком через великі спонсорські контракти, гроші та сфери впливу. Тому в Україні людина з вулиці навряд чи зможе заручитися підтримкою колективних членів Федерації, які так само пов'язані з владою на місцях. Футбол і політика в Україні нероздільні. 

Система ФФУ після зміни влади

Зараз у кулуарах Федерації говорять, що до влади йдуть люди Коломойського, так звані "дніпропетровські". За нашою інформацією, крім так званих людей Коломойського керувати процесом у ФФУ будуть і менеджери Суркіса. Говорять про повернення колишнього першого віце-президента ФФУ Олександра Бандурка. Представники команди Ахметова втратять вплив, але збережуть певні позиції. Про те, кому довірять комітет з атестації футбольних клубів, який негласно вважається місцем, де люди можуть "вирішити питання", поки що невідомо. За кулуарною інформацією Ігор Гатауллін, якого називають людиною Конькова, втратить посаду.

Порада новому президентові

Андрію Павелку хочеться дати одну пораду. Анатолія Конькова не любили українські фани та співробітники не тільки через асоціацію з Януковичем, нерішучі кроки та інші недоведені гріхи, а й через його ставлення до професіоналів. Коньков зруйнував систему, яку досить довго будував Григорій Суркіс. Він звільнив багатьох професіоналів зі старої команди, замінивши їх непрофесійними родичами та іншими кадрами. 

Розумний президент повинен розуміти, що роботу системи може забезпечити навіть мала кількість професіоналів. Головне не заважати їм робити свою справу, бо завдяки цьому система може годувати інших "паразитів", яких, мабуть, не вдасться позбутися. 

Тому майбутньому президенту ФФУ не потрібно влаштовувати полювання на досвідчених кадрів заради потрібних людей.

У ФФУ залишилося досить багато тренерів та менеджерів, які працюють у системі більше 10 років. Лише завдяки ним робота виконується професійно. А негативний імідж новій владі не потрібен. 

 


23.01.2015 486 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

866
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5329 6
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1741
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1747
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2891
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2516

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

451

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1659

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2389

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3128
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

216
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

767
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

956
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

523
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

704
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16185
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3060
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

350
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1177
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1032 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

829