Чому Росія «плюнула» в Україну на «Євробаченні»?

 

/data/blog/35846/16f9d7198adc9238d2be97c92a31914d.jpg

Голосування Росії за Україну на пісенному конкурсі «Євробачення-2013» могло стати відповіддю Кремля на євроінтеграційні прагнення Києва.

 

Про те, що «Євробачення» - конкурс не тільки (і не стільки) пісенний, а й політичний, зайвий раз можна не згадувати. Голосування не за кращі пісні, а за сусідів, особливо помітне під час оголошення результатів із численних балканських країн, вже давно викликає у більшої частини решти Європи хіба що легкий смішок. Не дарма ведучий ВВС Террі Воган років п´ять тому зазначив, що «Західна Європа виграла «холодну війну», але програла «Євробачення», - мовляв, на тлі взаємопідтримки східноєвропейських країн виконавцям із Британії, Франції чи Італії прорватися у переможці все складніше.

 

Цього разу представників Балкан у фіналі взагалі не виявилося, і Хорватія, Македонія Словенія і т.д. вимушено роздавали бали за велінням більше слуху, ніж серця. Втім, вірність принципу голосування «по-сусідськи» було кому підтримувати: Кіпр традиційно віддав свої 12 балів Греції, Грузія - Азербайджану, Румунія - Молдові. Швеція заохотила найвищими балами Данію і Норвегію, Молдова - Румунію і Україну, ми обмінялися «дванадцятками» з Білоруссю.

 

Але політику творять не тільки симпатії. І в цьому сенсі одним із найбільш показових моментів «Євробачення-2013» для України стало голосування Росії. В останні роки «старший брат» українських виконавців на «Євробаченні» не особливо жалував, стабільно виставляючи нашим співакам нижчі оцінки, ніж українські глядачі - російським. Коли в 2007 році тоді ще всенародна російська улюблениця Вєрка Сердючка отримала від РФ тільки 8 балів, це можна було пояснити роздутим напередодні «Євробачення» скандалом навколо приспіву її заводної «Лаша тумбай», де росіянам почулося образливе «Раша, гудбай!». Однак і у 2008 році, коли нашу країну на конкурсі представляла не тільки улюблена в РФ, але ще й продюсована Філіппом Кіркоровим Ані Лорак, їй від росіян дісталися ті самі 8 балів. Хоча можна, звичайно, припустити, що в нашій Shady Lady сусіди відчули головну конкурентку своєму Дімі Білану, тим більше що за підсумками голосування Ані посіла друге місце після нього.

 

У наступні роки невисокі оцінки (або ж повна їх відсутність, як на «Євробаченні-2012», де Україну представляла Гайтана) від Росії теж можна пояснити. Наприклад, відсутністю хітових пісень або не надто яскравими виконавцями. Але нинішній, 58-й за рахунком конкурс «політичного караоке» у цьому сенсі став особливо показовим. Злата Огневич - співачка дійсно яскрава, і пісня у неї була помітна, адже не дарма європейські букмекери називали українку однією з головних фавориток «Євробачення-2013». І «почесний» 1 бал від Росії інакше, як плювком якщо не в обличчя, то в душу, розцінити складно. І ось чому.

 

«Євробачення», звичайно, в «старих» країнах Євросоюзу вже давно охрестили «конкурсом для домогосподарок», і давно вже не ставляться до нього з таким трепетом, як на просторах колишнього СРСР. Однак після введення правила, за яким бал від країни виводиться із суми показників голосування телеглядачів і оцінки авторитетного журі, навіть 0 балів Україні від «пануючої» в ЄС Німеччини можуть насторожити. У випадку ж Росії в політичному характері «аж одного» бала Златі Огневич можна не сумніватися.

 

Як і до всіх можливих змагань, ставлення до «Євробачення» в РФ перебільшено серйозне. Справа в тому, що Росія «ніколи не програє». Здавна притаманний імперській зарозумілості нашого північного сусіда комплекс переможця, ретельно виплеканий роками радянської пропаганди, в часи «царювання» Володимира Путіна досяг апогею. Щоб у цьому переконатися, достатньо послухати коментарі на телеканалах РФ під час виступів, навіть невдалих, російських спортсменів.

 

А нещодавно в інтернеті розгорівся скандал навколо міжнародного шоу «Великі перегони». Уважні блогери виявили, що фінал цього конкурсу, показаний по російському телебаченню і в інших країнах, відрізняється... переможцем. У програмі, яку в грудні минулого року демонстрував «Перший канал», переможним кубоком над головою під переможні вигуки ведучого Дмитра Нагієва радісно трясе команда Росії. Тоді як за «міжнародною» версією, показаною в інших країнах-учасницях, у сезоні 2012 року перемогла команда Казахстану. Після того як підміну виявили, на сайті «Першого каналу» заднім числом змонтували нову версію. Згідно з якою, переможців уже двоє - бойова, так би мовити, нічия.

 

Все це могло б видатися смішним, якби політика російського телебачення не формувався на найвищому рівні. І нехай це звучить параноїдально, але віддати вищий бал виконавцю з країни, яка перебує в немилості у Кремля, путінське ТБ не здатна в принципі. Ах, Києву заманулося замість розкритих обіймів Митного союзу податися в ЄС? От нехай у Європі вашу Злату і оцінюють. Невідомо, чи дивляться «Євробачення» в Межигір´ї, але сигнал, безумовно, був адресований саме туди.

 

Сама Огневич, до слова, хоч і здивувалася єдиному балу від Росії, але запевнила, що зла не тримає. «Бог їм суддя! Вони зробили те, що вважали за потрібне», - заявила співачка.

 

Зате обговорення результатів конкурсу в студії Андрія Малахова на «Першому каналі» було значно менш толерантним до України. Ми, бачите, Росію теж не вшанували, давши татарці Діні Гаріповій «жалюгідних» 4 бали. Щоправда, п´яте (дійсно досить високе) місце голосистої Діни у Малахова називали не інакше, як перемогою. Не без «засудили», звичайно. Але не дарма ж перед голосуванням ведучий задався питанням, які санкції Росія зможе застосувати до тих країн, які не дадуть Гаріповій 12 балів. Із зали чулися репліки в дусі «відключимо газ». І хто знає, скільки в цьому реченні було жарту, пишуть Версії.


22.05.2013 1010 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1778
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1107
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1366 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3898 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33951
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2955

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

405

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

827

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1796

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1142
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1177
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

699
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

574
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2055
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12266
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1569
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1354
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

636
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

325
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

400
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

440
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1335