Чому європейські збірні виглядають слабкими на ЧС-2014

 

Провал збірних Іспанії, Англії, Португалії та Італії і успіхи латиноамериканських команд - головна ознака ЧС-2014.

 

Не дуже яскравий футбол у виконанні європейських збірних на цьому ЧС-2014 став вже звичною картиною. Не дарма симпатії вболівальників завоювали команди, які не вважалися фаворитами мундіалю перед його початком. Наприклад, яскравий швидкісний футбол показала збірна Чилі, розумну позиційну гру продемонструвала збірна Мексики, симпатичний комбінаційний футбол демонструє Колумбія та Коста-Рика....

Цей ланцюжок можна продовжувати ще довго, але ми назвемо декілька причин провалу головних фаворитів ЧС-2014. 

Відомо, що збірні Англії, Іспанії, Португалії та Італії не спромоглися вийти зі своїх груп, де вони вважалися одними з фаворитів. Чому ж так сталося?

Клімат

Європейські збірні банально не встигли акліматизуватися. Більшість команд приїхали у Бразилію за 10 днів до старту ЧС-2014. Бразильска вологість, спека, велика різниця у часі - випробування для кожного. Латиноамериканські команди мають перевагу в цьому, бо грають у звичних для себе умовах. 

Важкий сезон у Топ-клубах

Гравці таких збірних, як Англія, Іспанія, Португалія, Італія, Голландія, Німеччина, Аргентина, Бельгія та ін., провели важкі сезони у топ-клубах. Після цього, не дивлячись на професіоналізм, ці футболісти їхали у Бразилію морально і фізично втомленими. У них не було часу на відпочинок, а грати на морально-вольових на такому рівні і в таких умовах не завжди виходить яскраво.

Гравцям нічого не потрібно доводити

Особливо це стосується збірної Іспанії, яка майже одним складом вигравала ЧЄ-2008, ЧС-2010 і ЧЄ-2012. "Ветерани" вже виграли все що можна. Їм не потрібно "продати" себе у топ-клуби, які шукають таланти на ЧС, як це роблять гравці таких збірних, наприклад, як Коста-Рика чи Мексика. Теж саме можна сказати і про Італію та Англію, де грає велика кількість ветеранів, які досягли свого максимуму на клубному рівні та у збірній. 

Спад у юнацькому футболі в останні роки

У футболі існують підйоми та спади. Еру іспанського футболу пророкували ще в 2005-2006 роках, коли на великому підйомі був місцевий юнацький футбол. У той же час відчувався спад у Франції, Англії, Італії. Зараз також триває спад у Португалії. Стабільним у цьому плані є німецький футбол. Дивлячись на гру юнацьких збірних, навіть не на результати, а на якість гри команд, систему підготовки, можна спрогнозувати успіхи національних команд на декілька років вперед. Зараз почався підйом юнацького футболу в Італії. У наступні декілька років в італійській збірній триватиме перебудова і на ЧС-2018 ми побачимо вже зовсім іншу команду. Теж саме можна сказати і про Францію, яка вдало почала ЧС-2014, але стане ще сильнішою в наступні роки. Розвиток юнацького футболу Бельгії триває досить давно. Зараз команда пожинає плоди футбольної програми, яка працює з початку 2000-их. Іспанський футбол зараз демонструє невеличкий спад на всіх рівнях.

Чому тримаються збірні Німеччини, Франції, Голландії і Бельгії

По-перше, ці команди демонструють не такий футбол, як від них очікували. Лише Франція може похизуватися яскравою атакуючою грою. Але в останніх матчах проти Еквадору (0:0) і Нігерії (2:0) французи також виглядали не так, як у перших двох поєдинках проти Гондурасу (3:0) та Швейцарії (5:2). Німеччина провела лише один яскравий матч проти Португалії (4:0). В інших матчах простежується розумна тактика, характер, але важкуватий фізичний стан. Не кажучи вже про Голландію, яка в матчі з Мексикою показала, що майже всі сили залишила в першому матчі проти Іспанії (5:1). Від бельгійців також очікували більш яскравої гри, але поки що вони дають результат. Ця збірна є однією з наймолодших на ЧС-2014, тому гравцям є що доводити. Франція майже пережила перебудову. У скаді цієї збірної багато молодих зірок, тому навіть втрату Рібері поки що вдається компенсувати. Німеччина завжди показує стабільний футбол, а Голландія наполовину оновила склад в порівнянні з ЧС-2010, де посіла 2 місце. Причиною оновлення став провал на ЧЄ-2012, де голландці провалили груповий етап. 

Чому вдало грають латиноамериканські команди

Вони виступають у звичному для себе кліматі з величезною підтримкою уболівальників. Мала кількість гравців виступає у топ-клубах і Європі. Більшість футболістів цих збірних розглядають ЧС як можливість отримати пропозицію від іменитого клубу або покращити фінансові умови свого контракту. У цих футболістів не було такого важкого сезону, як в гравців, які виступали у топ-клубах. Тому вони перебувають у кращій формі. 

Що було на ЧС-2010

Після провалу Італії та Франції на груповому етапі і досить вдалого старту латиноамериканських команд, деякі експерти почали говорити, що європейський футбол на ЧС-2010 у ПАР зазнає катастрофи. Але європейські збірні довели, що катастрофа очікує саме латиноамериканський футбол. У чвертьфіналі було відразу три дуелі між латиноамериканськими та європейськими збірними. Нідерланди перемогли Бразилію (2:1), Німеччина розтрощила Аргентину (4:0), а Іспанія перемогла Парагвай (1:0). У півфіналі грали 3 європейські команди і одна латиноамериканська - Уругвай. Підсумком ЧС-2010 стало 4 місце уругвайців, 3 місце німців, 2 - голландців і 1 - іспанців. 

Якщо поглянути на сучасну картину, то ситуація трішки схожа. Сьогодні рано говорити про 100% успіх латиноамериканських збірних, які грають " у себе вдома". Але в успіх європейських команд вірить все менше експертів. 

До 1/4 від Європи вже вийшли Франція, Німеччина та Голландія. 100% одна з цих команд зіграє у півфіналі (Франція або Німеччина). Так само і від латинської америки вже 100% одна збірна зіграє в 1/2 (Колумбія або Бразилія). Також сьогодні останні путівки до 1/4 розіграють Аргентина - Швейцарія та Бельгія - США.

 

espreso.tv


01.07.2014 431 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

3473
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

466
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14582 27
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1704
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

975
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6374

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

752

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1567

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1361

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1249
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

607
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

754
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1663
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

686
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

980
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6033
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14222
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

356
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

656
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

573
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

890 2