Чому європейські збірні виглядають слабкими на ЧС-2014

 

Провал збірних Іспанії, Англії, Португалії та Італії і успіхи латиноамериканських команд - головна ознака ЧС-2014.

 

Не дуже яскравий футбол у виконанні європейських збірних на цьому ЧС-2014 став вже звичною картиною. Не дарма симпатії вболівальників завоювали команди, які не вважалися фаворитами мундіалю перед його початком. Наприклад, яскравий швидкісний футбол показала збірна Чилі, розумну позиційну гру продемонструвала збірна Мексики, симпатичний комбінаційний футбол демонструє Колумбія та Коста-Рика....

Цей ланцюжок можна продовжувати ще довго, але ми назвемо декілька причин провалу головних фаворитів ЧС-2014. 

Відомо, що збірні Англії, Іспанії, Португалії та Італії не спромоглися вийти зі своїх груп, де вони вважалися одними з фаворитів. Чому ж так сталося?

Клімат

Європейські збірні банально не встигли акліматизуватися. Більшість команд приїхали у Бразилію за 10 днів до старту ЧС-2014. Бразильска вологість, спека, велика різниця у часі - випробування для кожного. Латиноамериканські команди мають перевагу в цьому, бо грають у звичних для себе умовах. 

Важкий сезон у Топ-клубах

Гравці таких збірних, як Англія, Іспанія, Португалія, Італія, Голландія, Німеччина, Аргентина, Бельгія та ін., провели важкі сезони у топ-клубах. Після цього, не дивлячись на професіоналізм, ці футболісти їхали у Бразилію морально і фізично втомленими. У них не було часу на відпочинок, а грати на морально-вольових на такому рівні і в таких умовах не завжди виходить яскраво.

Гравцям нічого не потрібно доводити

Особливо це стосується збірної Іспанії, яка майже одним складом вигравала ЧЄ-2008, ЧС-2010 і ЧЄ-2012. "Ветерани" вже виграли все що можна. Їм не потрібно "продати" себе у топ-клуби, які шукають таланти на ЧС, як це роблять гравці таких збірних, наприклад, як Коста-Рика чи Мексика. Теж саме можна сказати і про Італію та Англію, де грає велика кількість ветеранів, які досягли свого максимуму на клубному рівні та у збірній. 

Спад у юнацькому футболі в останні роки

У футболі існують підйоми та спади. Еру іспанського футболу пророкували ще в 2005-2006 роках, коли на великому підйомі був місцевий юнацький футбол. У той же час відчувався спад у Франції, Англії, Італії. Зараз також триває спад у Португалії. Стабільним у цьому плані є німецький футбол. Дивлячись на гру юнацьких збірних, навіть не на результати, а на якість гри команд, систему підготовки, можна спрогнозувати успіхи національних команд на декілька років вперед. Зараз почався підйом юнацького футболу в Італії. У наступні декілька років в італійській збірній триватиме перебудова і на ЧС-2018 ми побачимо вже зовсім іншу команду. Теж саме можна сказати і про Францію, яка вдало почала ЧС-2014, але стане ще сильнішою в наступні роки. Розвиток юнацького футболу Бельгії триває досить давно. Зараз команда пожинає плоди футбольної програми, яка працює з початку 2000-их. Іспанський футбол зараз демонструє невеличкий спад на всіх рівнях.

Чому тримаються збірні Німеччини, Франції, Голландії і Бельгії

По-перше, ці команди демонструють не такий футбол, як від них очікували. Лише Франція може похизуватися яскравою атакуючою грою. Але в останніх матчах проти Еквадору (0:0) і Нігерії (2:0) французи також виглядали не так, як у перших двох поєдинках проти Гондурасу (3:0) та Швейцарії (5:2). Німеччина провела лише один яскравий матч проти Португалії (4:0). В інших матчах простежується розумна тактика, характер, але важкуватий фізичний стан. Не кажучи вже про Голландію, яка в матчі з Мексикою показала, що майже всі сили залишила в першому матчі проти Іспанії (5:1). Від бельгійців також очікували більш яскравої гри, але поки що вони дають результат. Ця збірна є однією з наймолодших на ЧС-2014, тому гравцям є що доводити. Франція майже пережила перебудову. У скаді цієї збірної багато молодих зірок, тому навіть втрату Рібері поки що вдається компенсувати. Німеччина завжди показує стабільний футбол, а Голландія наполовину оновила склад в порівнянні з ЧС-2010, де посіла 2 місце. Причиною оновлення став провал на ЧЄ-2012, де голландці провалили груповий етап. 

Чому вдало грають латиноамериканські команди

Вони виступають у звичному для себе кліматі з величезною підтримкою уболівальників. Мала кількість гравців виступає у топ-клубах і Європі. Більшість футболістів цих збірних розглядають ЧС як можливість отримати пропозицію від іменитого клубу або покращити фінансові умови свого контракту. У цих футболістів не було такого важкого сезону, як в гравців, які виступали у топ-клубах. Тому вони перебувають у кращій формі. 

Що було на ЧС-2010

Після провалу Італії та Франції на груповому етапі і досить вдалого старту латиноамериканських команд, деякі експерти почали говорити, що європейський футбол на ЧС-2010 у ПАР зазнає катастрофи. Але європейські збірні довели, що катастрофа очікує саме латиноамериканський футбол. У чвертьфіналі було відразу три дуелі між латиноамериканськими та європейськими збірними. Нідерланди перемогли Бразилію (2:1), Німеччина розтрощила Аргентину (4:0), а Іспанія перемогла Парагвай (1:0). У півфіналі грали 3 європейські команди і одна латиноамериканська - Уругвай. Підсумком ЧС-2010 стало 4 місце уругвайців, 3 місце німців, 2 - голландців і 1 - іспанців. 

Якщо поглянути на сучасну картину, то ситуація трішки схожа. Сьогодні рано говорити про 100% успіх латиноамериканських збірних, які грають " у себе вдома". Але в успіх європейських команд вірить все менше експертів. 

До 1/4 від Європи вже вийшли Франція, Німеччина та Голландія. 100% одна з цих команд зіграє у півфіналі (Франція або Німеччина). Так само і від латинської америки вже 100% одна збірна зіграє в 1/2 (Колумбія або Бразилія). Також сьогодні останні путівки до 1/4 розіграють Аргентина - Швейцарія та Бельгія - США.

 

espreso.tv


01.07.2014 387 0
Коментарі (0)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1851 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1238
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5022
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14374 7
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3400 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3221

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1042

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2401

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2364

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2918
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

176
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1342
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1121
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

593
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

511
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

856
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

821
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21793
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

334 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

807 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

610
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

1073