Чому дороги в Івано-Франківську ремонтувати не потрібно

Доріг в Івано-Франківську немає. Невідомо чи були, але що іх немає – це факт. Але їх і не треба. Адже кожна яма на дорогах Івано-Франківська з’явилася не просто так, а з чітко визначеною метою. Одна – мотивує пригальмувати перед небезпечним поворотом, інша – нагадує про існування міського голови.

Тепер делька аргументів «за», чому дороги в Івано-Франківську ремонтувати не потрібно та кілька тез про їхню користь жителям міста та економіці обласного центру загалом.

 

1. Ями на дорозі зменшують гальміний шлях автомобіля.

Якщо «раптом», як це трапляється в Івано-Франківську, випадає сніг і на дорогах міста зявляється ожеледиця, ями зумовлюють краще щеплення автомобіля з дорогою. Погодьтеся, що гальмівний шлях на німецькому автобані куди більший, ніж на розбитих франківських дорогах. Тому зимою  уникнути ДТП буде набагато простіше. А це все заслуга дорожньо-ремонтних організацій, які піклуються про нашу безпеку!

 

2. Ями як профілактика порушень ПДР

Розбиті дороги просто-напросто не дають міським автомобілістам розігнати власну автівку до бажаної швидкості і показати всю силу конячок під капотом. На кожному повороті водія чекає підступна яма, тріщина чи, не дай Боже, відсутність самого ж асфальту. Таким чином, водії, які змушені тиснути на гальма перед кожною ямою, не перевищують швидкість встановлену правилами дорожнього руху. Як наслідок, зменшується кількість ДТП та нещасних випадків на дорогах міста.

Тому те, що ями на дорогах трапляються через кожних 5-10 метрів є цілком логічною затією –дорожньо-ремонтні організації піклуються про зменшення наших штрафів за перевищення швидкості.

 

3. Ями як PR для міського голови.

Міський голова Віктора Анушкевичус дуже пілується про власну впізнаваність серед мешканців Івано-Франківська. Він робить все для того, щоб його ім’я частіше лунало з уст водіїв.

Натрапляючи на яму, ремонтуючи автомобільну стійку чи рівняючи колеса водій автомобіля стовідсотково згадує міського голову Віктора Андрюсовича і «дякує» йому за турботу і далекоглядність (див. пункт «1» і «2»). А це шикарний PR для міського голови, адже його ім’я в усіх на устах!

 

4. Ями створюють робочі місця

Велику увагу міський голова Віктор Анушкевичус приділяє створенню нових робочих місць в Івано-Франківську. Добитися успіху в цьому плані йому допомагають «диряві» і «покалічені» дороги.

По-перше, чим більше ям, тим більше потрібно дідусів і бабусь, які будуть із чайника поливати смолою дири в асфальті і утрамбовувати лопатою. По-друге, розбиті дороги зумовлюють стрімкий розвиток мережі станцій технічного обслуговування в місті, що також створює робочі місця. По-третє, «вбиті» машини потрібно швиденько продавати і купувати нові, що також збільшує попит на нові автомобілі і зумовлює ріст мережі автосалонів в місті. А все це, погодьтеся, тяне на непогану соціальну політику!

 

5. Ями як чорні діри

Чим менше франківські комунальники ремонтуватимуть асфальтне покриття, тим більше грошей збереже міський бюджет. Адже кожен ремонт дороги в стилі «полити смолою з чайника і затупцяти ногою» супроводжується шаленими витратами бюджетних коштів. Якщо простіше – більше ремонтують, більше деребанять. І навпаки – менше ремонтують, менше деребанять. Тому ми, як розумні цивілізовані люди, які не зацікавлені в дерибані наших податків, не зацікавлені і в ремонті доріг також. Все логічно J.

 

Тому дороги ремонтувати в Івано-Франківську не потрібно. Потрібно пересісти на ровер, роликові ковзани чи самокат і мовчки крутити дулі власникам іномарок, які влітають у шалені гроші, повзаючи по розбитим вулицям Івано-Франківська.

Хочете Ви цього чи ні, а в ремонті доріг в місті не зацікавлений ніхто. Принаймні ніхто з тих людей, які здатні повпливати на їхній ремонт.

 

P.S. Велосезон розпочався!


19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

935
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699