Чому дороги в Івано-Франківську ремонтувати не потрібно

Доріг в Івано-Франківську немає. Невідомо чи були, але що іх немає – це факт. Але їх і не треба. Адже кожна яма на дорогах Івано-Франківська з’явилася не просто так, а з чітко визначеною метою. Одна – мотивує пригальмувати перед небезпечним поворотом, інша – нагадує про існування міського голови.

Тепер делька аргументів «за», чому дороги в Івано-Франківську ремонтувати не потрібно та кілька тез про їхню користь жителям міста та економіці обласного центру загалом.

 

1. Ями на дорозі зменшують гальміний шлях автомобіля.

Якщо «раптом», як це трапляється в Івано-Франківську, випадає сніг і на дорогах міста зявляється ожеледиця, ями зумовлюють краще щеплення автомобіля з дорогою. Погодьтеся, що гальмівний шлях на німецькому автобані куди більший, ніж на розбитих франківських дорогах. Тому зимою  уникнути ДТП буде набагато простіше. А це все заслуга дорожньо-ремонтних організацій, які піклуються про нашу безпеку!

 

2. Ями як профілактика порушень ПДР

Розбиті дороги просто-напросто не дають міським автомобілістам розігнати власну автівку до бажаної швидкості і показати всю силу конячок під капотом. На кожному повороті водія чекає підступна яма, тріщина чи, не дай Боже, відсутність самого ж асфальту. Таким чином, водії, які змушені тиснути на гальма перед кожною ямою, не перевищують швидкість встановлену правилами дорожнього руху. Як наслідок, зменшується кількість ДТП та нещасних випадків на дорогах міста.

Тому те, що ями на дорогах трапляються через кожних 5-10 метрів є цілком логічною затією –дорожньо-ремонтні організації піклуються про зменшення наших штрафів за перевищення швидкості.

 

3. Ями як PR для міського голови.

Міський голова Віктора Анушкевичус дуже пілується про власну впізнаваність серед мешканців Івано-Франківська. Він робить все для того, щоб його ім’я частіше лунало з уст водіїв.

Натрапляючи на яму, ремонтуючи автомобільну стійку чи рівняючи колеса водій автомобіля стовідсотково згадує міського голову Віктора Андрюсовича і «дякує» йому за турботу і далекоглядність (див. пункт «1» і «2»). А це шикарний PR для міського голови, адже його ім’я в усіх на устах!

 

4. Ями створюють робочі місця

Велику увагу міський голова Віктор Анушкевичус приділяє створенню нових робочих місць в Івано-Франківську. Добитися успіху в цьому плані йому допомагають «диряві» і «покалічені» дороги.

По-перше, чим більше ям, тим більше потрібно дідусів і бабусь, які будуть із чайника поливати смолою дири в асфальті і утрамбовувати лопатою. По-друге, розбиті дороги зумовлюють стрімкий розвиток мережі станцій технічного обслуговування в місті, що також створює робочі місця. По-третє, «вбиті» машини потрібно швиденько продавати і купувати нові, що також збільшує попит на нові автомобілі і зумовлює ріст мережі автосалонів в місті. А все це, погодьтеся, тяне на непогану соціальну політику!

 

5. Ями як чорні діри

Чим менше франківські комунальники ремонтуватимуть асфальтне покриття, тим більше грошей збереже міський бюджет. Адже кожен ремонт дороги в стилі «полити смолою з чайника і затупцяти ногою» супроводжується шаленими витратами бюджетних коштів. Якщо простіше – більше ремонтують, більше деребанять. І навпаки – менше ремонтують, менше деребанять. Тому ми, як розумні цивілізовані люди, які не зацікавлені в дерибані наших податків, не зацікавлені і в ремонті доріг також. Все логічно J.

 

Тому дороги ремонтувати в Івано-Франківську не потрібно. Потрібно пересісти на ровер, роликові ковзани чи самокат і мовчки крутити дулі власникам іномарок, які влітають у шалені гроші, повзаючи по розбитим вулицям Івано-Франківська.

Хочете Ви цього чи ні, а в ремонті доріг в місті не зацікавлений ніхто. Принаймні ніхто з тих людей, які здатні повпливати на їхній ремонт.

 

P.S. Велосезон розпочався!


16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2404
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1532 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3619
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5387
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1654
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2032

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

109

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

159

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

395

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

858
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

444
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

751
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2440 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

453
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

846
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4897
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

713
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

611
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

550
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

379
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

701
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

863 2