Чому дороги в Івано-Франківську ремонтувати не потрібно

Доріг в Івано-Франківську немає. Невідомо чи були, але що іх немає – це факт. Але їх і не треба. Адже кожна яма на дорогах Івано-Франківська з’явилася не просто так, а з чітко визначеною метою. Одна – мотивує пригальмувати перед небезпечним поворотом, інша – нагадує про існування міського голови.

Тепер делька аргументів «за», чому дороги в Івано-Франківську ремонтувати не потрібно та кілька тез про їхню користь жителям міста та економіці обласного центру загалом.

 

1. Ями на дорозі зменшують гальміний шлях автомобіля.

Якщо «раптом», як це трапляється в Івано-Франківську, випадає сніг і на дорогах міста зявляється ожеледиця, ями зумовлюють краще щеплення автомобіля з дорогою. Погодьтеся, що гальмівний шлях на німецькому автобані куди більший, ніж на розбитих франківських дорогах. Тому зимою  уникнути ДТП буде набагато простіше. А це все заслуга дорожньо-ремонтних організацій, які піклуються про нашу безпеку!

 

2. Ями як профілактика порушень ПДР

Розбиті дороги просто-напросто не дають міським автомобілістам розігнати власну автівку до бажаної швидкості і показати всю силу конячок під капотом. На кожному повороті водія чекає підступна яма, тріщина чи, не дай Боже, відсутність самого ж асфальту. Таким чином, водії, які змушені тиснути на гальма перед кожною ямою, не перевищують швидкість встановлену правилами дорожнього руху. Як наслідок, зменшується кількість ДТП та нещасних випадків на дорогах міста.

Тому те, що ями на дорогах трапляються через кожних 5-10 метрів є цілком логічною затією –дорожньо-ремонтні організації піклуються про зменшення наших штрафів за перевищення швидкості.

 

3. Ями як PR для міського голови.

Міський голова Віктора Анушкевичус дуже пілується про власну впізнаваність серед мешканців Івано-Франківська. Він робить все для того, щоб його ім’я частіше лунало з уст водіїв.

Натрапляючи на яму, ремонтуючи автомобільну стійку чи рівняючи колеса водій автомобіля стовідсотково згадує міського голову Віктора Андрюсовича і «дякує» йому за турботу і далекоглядність (див. пункт «1» і «2»). А це шикарний PR для міського голови, адже його ім’я в усіх на устах!

 

4. Ями створюють робочі місця

Велику увагу міський голова Віктор Анушкевичус приділяє створенню нових робочих місць в Івано-Франківську. Добитися успіху в цьому плані йому допомагають «диряві» і «покалічені» дороги.

По-перше, чим більше ям, тим більше потрібно дідусів і бабусь, які будуть із чайника поливати смолою дири в асфальті і утрамбовувати лопатою. По-друге, розбиті дороги зумовлюють стрімкий розвиток мережі станцій технічного обслуговування в місті, що також створює робочі місця. По-третє, «вбиті» машини потрібно швиденько продавати і купувати нові, що також збільшує попит на нові автомобілі і зумовлює ріст мережі автосалонів в місті. А все це, погодьтеся, тяне на непогану соціальну політику!

 

5. Ями як чорні діри

Чим менше франківські комунальники ремонтуватимуть асфальтне покриття, тим більше грошей збереже міський бюджет. Адже кожен ремонт дороги в стилі «полити смолою з чайника і затупцяти ногою» супроводжується шаленими витратами бюджетних коштів. Якщо простіше – більше ремонтують, більше деребанять. І навпаки – менше ремонтують, менше деребанять. Тому ми, як розумні цивілізовані люди, які не зацікавлені в дерибані наших податків, не зацікавлені і в ремонті доріг також. Все логічно J.

 

Тому дороги ремонтувати в Івано-Франківську не потрібно. Потрібно пересісти на ровер, роликові ковзани чи самокат і мовчки крутити дулі власникам іномарок, які влітають у шалені гроші, повзаючи по розбитим вулицям Івано-Франківська.

Хочете Ви цього чи ні, а в ремонті доріг в місті не зацікавлений ніхто. Принаймні ніхто з тих людей, які здатні повпливати на їхній ремонт.

 

P.S. Велосезон розпочався!


09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7600 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1131
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

626
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5645
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1530
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1393

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

471

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1289

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1120

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1021
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

357
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

414
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1356
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

432
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

701
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5742
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

449
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

316
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

653 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1097
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

953