Чому болить голова?

 

/data/blog/103262/445bd68d8bad0161a87f0b01b22ceb64.jpeg

 

Головний біль (цефалгія)-це відчуття болю в певній точці голови чи у всі голові.

 

Головний біль може бути як самостійним феноменом, так і симптомом різних захворювань: травм головного мозку, інфекцій, інтоксикацій.

 

Із сотні людей, тільки в п’яти, головний біль є ознакою невиліковного  захворювання. В інших випадках головний біль можна звести до мінімуму чи принаймні позбутися назавжди.

 

Найбільш часто зустрічаються дві форми головного болю:

  • мігрень
  • головний біль напруги.

 

Для мігрені характерний біль в половині голови, часто пульсуючого характеру, може супроводжуватися нудотою, блювотою, непереносимістю яскравого світла, поганим самопочуттям. Ефект від обезболюючих препаратів короткочасний і вкрай низький. На сьогоднішній день для лікування мігрені використовуються специфічні високоефективні препарати.

 

Для головного болю напруги(ГБН), який найчастіше виникає в другій половині дня, характерне відчуття "кільця", "шолома" навколо голови, відчуття важкості голови. Може відмічатися болюче напруження в м’язах обличчя, потилиці, задньої поверхні шиї, плечового поясу. Часто супроводжується підвищеною втомлюваністю, порушенням сну.

 

При головному болю напруги слід уникати певних позицій-паразитів: сидячи - не сутулитись, не опиратися рукою на підборіддя.

 

У лікуванні застосовується комплексний підхід: нормалізація емоційного стану пацієнта, усунення дисфункції перикраніальних м’язів, медикаментозна терапія, масаж, акупунктура.

 

Головний біль при остеохондрозі шийного відділу хребта найчастіше буває у жінок, локалізується в ділянці потилиці і шиї, посилюється при поворотах голови.

 

Головний біль може виникати при різних інфекціях, спостерігається деякий час після одужання. Може бути ознакою запалення додаткових пазух носа (фронтитів,гайморитів), посилюється при нахилі голови до переду.

 

Раптовий різкий головний біль (відчуття удару кинджалом по голові) найчастіше є ознакою субарахноїдального крововиливу, потребує негайної госпіталізації хворого.

 

Такі захворювання, як менінгіти та енцефаліти постійно супроводжуються головним болем, часто в поєднанні з підвищенням  температури, нудотою, блювотою, світлобоязню.

 

Головний біль може свідчити про проблеми з нирками, печінкою, інтоксикацію організму, депресію.

 

Постійний головний біль, який здебільшого турбує зранку, супроводжується нудотою, блювотою, є ознакою пухлини головного мозку.

 

Для уточнення причини головного болю використовують додаткові методи обстеження: УЗД, ЕЕГ, РЕГ, офтальмоскопію, КТ, МРТ, лабораторні аналізи.

 

При епізодичних проявах головного болю напруги  можна застосовувати масаж, гарячий душ, заспокійливий чай, анальгетики.

 

Проте слід пам’ятати, що при частому прийомі медикаментів, особливо анальгетиків, аспірину, виникає залежність і вторинний головний біль на фоні прийому медикаментів (абузусний головний біль).

 

Ще стародавні греки говорили, що "Біль - сторожовий пес здоров’я".

 

Біль часто попереджає про небезпеку, і коли люди займаються самолікуванням, то тим самим тільки замасковують  картина, а причина головного болю залишають  не усунутою.

 

Враховуючи й те, що є біля 160 видів головного болю, не слід займатися самолікуванням. Кваліфікований спеціаліст допоможе вам позбутися головного болю.

 

Вінтонів-Трушик Наталія Василівна

Лікар-невролог МЦ «Оксфорд Медікал»


01.04.2016 6640 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

970
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2569 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2155
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3001
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2610
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2334 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

467

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

473

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

974

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2191
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

673
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1942
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2036
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

204
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

816
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5527
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7384
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1401
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

671
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1048 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1557 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1416