Чому болить голова?

 

/data/blog/103262/445bd68d8bad0161a87f0b01b22ceb64.jpeg

 

Головний біль (цефалгія)-це відчуття болю в певній точці голови чи у всі голові.

 

Головний біль може бути як самостійним феноменом, так і симптомом різних захворювань: травм головного мозку, інфекцій, інтоксикацій.

 

Із сотні людей, тільки в п’яти, головний біль є ознакою невиліковного  захворювання. В інших випадках головний біль можна звести до мінімуму чи принаймні позбутися назавжди.

 

Найбільш часто зустрічаються дві форми головного болю:

  • мігрень
  • головний біль напруги.

 

Для мігрені характерний біль в половині голови, часто пульсуючого характеру, може супроводжуватися нудотою, блювотою, непереносимістю яскравого світла, поганим самопочуттям. Ефект від обезболюючих препаратів короткочасний і вкрай низький. На сьогоднішній день для лікування мігрені використовуються специфічні високоефективні препарати.

 

Для головного болю напруги(ГБН), який найчастіше виникає в другій половині дня, характерне відчуття "кільця", "шолома" навколо голови, відчуття важкості голови. Може відмічатися болюче напруження в м’язах обличчя, потилиці, задньої поверхні шиї, плечового поясу. Часто супроводжується підвищеною втомлюваністю, порушенням сну.

 

При головному болю напруги слід уникати певних позицій-паразитів: сидячи - не сутулитись, не опиратися рукою на підборіддя.

 

У лікуванні застосовується комплексний підхід: нормалізація емоційного стану пацієнта, усунення дисфункції перикраніальних м’язів, медикаментозна терапія, масаж, акупунктура.

 

Головний біль при остеохондрозі шийного відділу хребта найчастіше буває у жінок, локалізується в ділянці потилиці і шиї, посилюється при поворотах голови.

 

Головний біль може виникати при різних інфекціях, спостерігається деякий час після одужання. Може бути ознакою запалення додаткових пазух носа (фронтитів,гайморитів), посилюється при нахилі голови до переду.

 

Раптовий різкий головний біль (відчуття удару кинджалом по голові) найчастіше є ознакою субарахноїдального крововиливу, потребує негайної госпіталізації хворого.

 

Такі захворювання, як менінгіти та енцефаліти постійно супроводжуються головним болем, часто в поєднанні з підвищенням  температури, нудотою, блювотою, світлобоязню.

 

Головний біль може свідчити про проблеми з нирками, печінкою, інтоксикацію організму, депресію.

 

Постійний головний біль, який здебільшого турбує зранку, супроводжується нудотою, блювотою, є ознакою пухлини головного мозку.

 

Для уточнення причини головного болю використовують додаткові методи обстеження: УЗД, ЕЕГ, РЕГ, офтальмоскопію, КТ, МРТ, лабораторні аналізи.

 

При епізодичних проявах головного болю напруги  можна застосовувати масаж, гарячий душ, заспокійливий чай, анальгетики.

 

Проте слід пам’ятати, що при частому прийомі медикаментів, особливо анальгетиків, аспірину, виникає залежність і вторинний головний біль на фоні прийому медикаментів (абузусний головний біль).

 

Ще стародавні греки говорили, що "Біль - сторожовий пес здоров’я".

 

Біль часто попереджає про небезпеку, і коли люди займаються самолікуванням, то тим самим тільки замасковують  картина, а причина головного болю залишають  не усунутою.

 

Враховуючи й те, що є біля 160 видів головного болю, не слід займатися самолікуванням. Кваліфікований спеціаліст допоможе вам позбутися головного болю.

 

Вінтонів-Трушик Наталія Василівна

Лікар-невролог МЦ «Оксфорд Медікал»


01.04.2016 6816 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

8227
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1426
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1068
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2094
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3608
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1361

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1724

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

526

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1155

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1329
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

521
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24274
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

519
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

480
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

638
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1527
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

696
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6866
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

636
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1622 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

630
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

543