Цьогорічна врожайність зернових на Івано-Франківщині сягнула рекордних показників

 

 

Прикарпатські хлібороби завершили збирати озимі ріпак, пшеницю, ячмінь, а також ярі злакові культури. Вони впорали 78 тисяч гектарів і намолотили близько 320 тис. тонн зерна, що на 110 тис. більше, ніж торік.

 

Нині ж відразу в усіх районах взялися за ярий ріпак та пізні зернові — гречку, сою й кукурудзу на зерно. Затим настане черга й соняшнику, збиранням якого закінчать жнива. Тож загалом, як очікують в ОДА, валовий збір зернових сягне рекордних показників — 450—460 тис. т, тоді як 2010-го зібрали всього 346 тисяч, пише газета "Галичина".

 

— Середня врожайність ранніх зернових в області становила 36,5 ц/га, що теж є своєрідним максимумом за останні роки, — розповів на зустрічі з журналістами у прес-клубі «Вектор» в. о. начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Андріїшин. — Але на Городенківщині, де в окремих господарствах збирали й по 60–80 ц/га, той показник значно вищий — 47,7 центнера, а це вже європейський рівень. Доволі висока ця цифра й на Рогатинщині — понад 41 ц/га.

 

Періодичні дощі, які дещо гальмували темпи зерно-збирання, не позначилися зле на якості зерна — його пекарські властивості належного рівня. На сертифіковані склади області завезено вже понад 40 тисяч тонн продовольчого зерна другого і третього класів, з якого формуємо й регіональні хлібні засіки.

 

Звичайно, рік видався урожайним. Але вдалося виростити і зібрати стільки завдяки й належній організації зернозбиральної кампанії, чим опікувався вдень і вночі створений обласний штаб. Мабуть, посприяли тому й численні семінари для хліборобів, на яких їх навчали новітніх технологій. Зокрема, очевидно, що аграрії таки дослухалися до наших рекомендацій заробляти у ррунт не будь-яке насіння, чим нерідко грішили минулими роками, а елітне, або ж хоча б першої репродукції.

 

Ще мала неабияке значення й підтримка держави. Передусім у тому, що навесні було запроваджено так звані форвардні закупівлі збіжжя нового врожаю до Держрезерву. Вони відіграли роль безвідсоткових кредитів. Адже, нагадаю, половину вартості умовно проданого зерна аграрії одержували відразу після укладання відповідних договорів, а ще 20 відсотків — безпосередньо перед жнивами, тоді як решту отримували вже після завезення готового товару на склад. Тобто ті сільгоспвиробники, які скористалися цією послугою, — а за такою програмою аграрії краю отримали сукупно 16 млн. грн. з Держбюджету, мали живі гроші і на сівбу, і на повноцінне підживлення рослин та проведення належного догляду за ними, і на підготовку до збирання. Безперечно, що посприяла тому й державна програма відшкодування вартості відсоткових ставок за банківськими позиками, згідно з якою кредити обійшлися хліборобам не дорожчими за шість відсотків...

 

Як припустив І. Андріїшин, наступного року, коли в Україні стартує ринок земель, можна очікувати ще кращих результатів з виробництва в нашому краї сільгосппродукції. Нині за його обсягами (за результатами господарювання за сім місяців 2011-го) Івано-Франківщина посідає восьме місце серед 25 регіонів України. Але оскільки зі скасуванням мораторію на купівлю-продаж продуктивних земель можна буде віддавати в заставу для отримання банківських позик і земельні наділи, а не лише майно, якого більшість фермерів та селян-одноосібників не мають, то чимало аграріїв зможуть ліпше реалізувати свої можливості через співпрацю з фінансово-кредитними установами, якої досі позбавлені. Також є сподівання, що завдяки здійсненню й останнього етапу земельної реформи вдасться відновити в області обробіток і решти 47 тисяч гектарів ріллі, яка наразі ще лежить облогом. А це теж дасть додаткові центнери й тонни городини та збіжжя.

 

паралелі


30.08.2011 2413 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

8015 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1149
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

628
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5657
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1533
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1396

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

474

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1292

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1122

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1024
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

367
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

421
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1365
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

436
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

704
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5744
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

452
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

318
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

656 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1100
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

956