Цьогорічна врожайність зернових на Івано-Франківщині сягнула рекордних показників

 

 

Прикарпатські хлібороби завершили збирати озимі ріпак, пшеницю, ячмінь, а також ярі злакові культури. Вони впорали 78 тисяч гектарів і намолотили близько 320 тис. тонн зерна, що на 110 тис. більше, ніж торік.

 

Нині ж відразу в усіх районах взялися за ярий ріпак та пізні зернові — гречку, сою й кукурудзу на зерно. Затим настане черга й соняшнику, збиранням якого закінчать жнива. Тож загалом, як очікують в ОДА, валовий збір зернових сягне рекордних показників — 450—460 тис. т, тоді як 2010-го зібрали всього 346 тисяч, пише газета "Галичина".

 

— Середня врожайність ранніх зернових в області становила 36,5 ц/га, що теж є своєрідним максимумом за останні роки, — розповів на зустрічі з журналістами у прес-клубі «Вектор» в. о. начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Андріїшин. — Але на Городенківщині, де в окремих господарствах збирали й по 60–80 ц/га, той показник значно вищий — 47,7 центнера, а це вже європейський рівень. Доволі висока ця цифра й на Рогатинщині — понад 41 ц/га.

 

Періодичні дощі, які дещо гальмували темпи зерно-збирання, не позначилися зле на якості зерна — його пекарські властивості належного рівня. На сертифіковані склади області завезено вже понад 40 тисяч тонн продовольчого зерна другого і третього класів, з якого формуємо й регіональні хлібні засіки.

 

Звичайно, рік видався урожайним. Але вдалося виростити і зібрати стільки завдяки й належній організації зернозбиральної кампанії, чим опікувався вдень і вночі створений обласний штаб. Мабуть, посприяли тому й численні семінари для хліборобів, на яких їх навчали новітніх технологій. Зокрема, очевидно, що аграрії таки дослухалися до наших рекомендацій заробляти у ррунт не будь-яке насіння, чим нерідко грішили минулими роками, а елітне, або ж хоча б першої репродукції.

 

Ще мала неабияке значення й підтримка держави. Передусім у тому, що навесні було запроваджено так звані форвардні закупівлі збіжжя нового врожаю до Держрезерву. Вони відіграли роль безвідсоткових кредитів. Адже, нагадаю, половину вартості умовно проданого зерна аграрії одержували відразу після укладання відповідних договорів, а ще 20 відсотків — безпосередньо перед жнивами, тоді як решту отримували вже після завезення готового товару на склад. Тобто ті сільгоспвиробники, які скористалися цією послугою, — а за такою програмою аграрії краю отримали сукупно 16 млн. грн. з Держбюджету, мали живі гроші і на сівбу, і на повноцінне підживлення рослин та проведення належного догляду за ними, і на підготовку до збирання. Безперечно, що посприяла тому й державна програма відшкодування вартості відсоткових ставок за банківськими позиками, згідно з якою кредити обійшлися хліборобам не дорожчими за шість відсотків...

 

Як припустив І. Андріїшин, наступного року, коли в Україні стартує ринок земель, можна очікувати ще кращих результатів з виробництва в нашому краї сільгосппродукції. Нині за його обсягами (за результатами господарювання за сім місяців 2011-го) Івано-Франківщина посідає восьме місце серед 25 регіонів України. Але оскільки зі скасуванням мораторію на купівлю-продаж продуктивних земель можна буде віддавати в заставу для отримання банківських позик і земельні наділи, а не лише майно, якого більшість фермерів та селян-одноосібників не мають, то чимало аграріїв зможуть ліпше реалізувати свої можливості через співпрацю з фінансово-кредитними установами, якої досі позбавлені. Також є сподівання, що завдяки здійсненню й останнього етапу земельної реформи вдасться відновити в області обробіток і решти 47 тисяч гектарів ріллі, яка наразі ще лежить облогом. А це теж дасть додаткові центнери й тонни городини та збіжжя.

 

паралелі


30.08.2011 2448 0
Коментарі (0)

28.07.2025
Павло Мінка

Фіртка розповідає, як незаконні заправки та контрафактне виробництво пального загрожують економіці й безпеці регіону.  

217
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

658
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3269
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21360
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2137
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1617 1

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

464

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

295

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

888

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2296
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

304
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

586
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1133
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

287
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

906
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

878
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

784
23.07.2025

Програма промоції читання «Текстура» спільно з «Видавництвом Старого Лева» запрошують на розмову довкола абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я» — книжки, що розповідає про поета, закоханого у світ, сонце й слово.  

142
25.07.2025

263 народні депутати підтримали законопроєкт, зокрема — дев’ятеро з Івано-Франківщини. Хто і як голосував, і якою була їхня реакція згодом — розповідає Фіртка.

1592 1
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

462
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1424 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2315 4