Цьогорічна врожайність зернових на Івано-Франківщині сягнула рекордних показників

 

 

Прикарпатські хлібороби завершили збирати озимі ріпак, пшеницю, ячмінь, а також ярі злакові культури. Вони впорали 78 тисяч гектарів і намолотили близько 320 тис. тонн зерна, що на 110 тис. більше, ніж торік.

 

Нині ж відразу в усіх районах взялися за ярий ріпак та пізні зернові — гречку, сою й кукурудзу на зерно. Затим настане черга й соняшнику, збиранням якого закінчать жнива. Тож загалом, як очікують в ОДА, валовий збір зернових сягне рекордних показників — 450—460 тис. т, тоді як 2010-го зібрали всього 346 тисяч, пише газета "Галичина".

 

— Середня врожайність ранніх зернових в області становила 36,5 ц/га, що теж є своєрідним максимумом за останні роки, — розповів на зустрічі з журналістами у прес-клубі «Вектор» в. о. начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Андріїшин. — Але на Городенківщині, де в окремих господарствах збирали й по 60–80 ц/га, той показник значно вищий — 47,7 центнера, а це вже європейський рівень. Доволі висока ця цифра й на Рогатинщині — понад 41 ц/га.

 

Періодичні дощі, які дещо гальмували темпи зерно-збирання, не позначилися зле на якості зерна — його пекарські властивості належного рівня. На сертифіковані склади області завезено вже понад 40 тисяч тонн продовольчого зерна другого і третього класів, з якого формуємо й регіональні хлібні засіки.

 

Звичайно, рік видався урожайним. Але вдалося виростити і зібрати стільки завдяки й належній організації зернозбиральної кампанії, чим опікувався вдень і вночі створений обласний штаб. Мабуть, посприяли тому й численні семінари для хліборобів, на яких їх навчали новітніх технологій. Зокрема, очевидно, що аграрії таки дослухалися до наших рекомендацій заробляти у ррунт не будь-яке насіння, чим нерідко грішили минулими роками, а елітне, або ж хоча б першої репродукції.

 

Ще мала неабияке значення й підтримка держави. Передусім у тому, що навесні було запроваджено так звані форвардні закупівлі збіжжя нового врожаю до Держрезерву. Вони відіграли роль безвідсоткових кредитів. Адже, нагадаю, половину вартості умовно проданого зерна аграрії одержували відразу після укладання відповідних договорів, а ще 20 відсотків — безпосередньо перед жнивами, тоді як решту отримували вже після завезення готового товару на склад. Тобто ті сільгоспвиробники, які скористалися цією послугою, — а за такою програмою аграрії краю отримали сукупно 16 млн. грн. з Держбюджету, мали живі гроші і на сівбу, і на повноцінне підживлення рослин та проведення належного догляду за ними, і на підготовку до збирання. Безперечно, що посприяла тому й державна програма відшкодування вартості відсоткових ставок за банківськими позиками, згідно з якою кредити обійшлися хліборобам не дорожчими за шість відсотків...

 

Як припустив І. Андріїшин, наступного року, коли в Україні стартує ринок земель, можна очікувати ще кращих результатів з виробництва в нашому краї сільгосппродукції. Нині за його обсягами (за результатами господарювання за сім місяців 2011-го) Івано-Франківщина посідає восьме місце серед 25 регіонів України. Але оскільки зі скасуванням мораторію на купівлю-продаж продуктивних земель можна буде віддавати в заставу для отримання банківських позик і земельні наділи, а не лише майно, якого більшість фермерів та селян-одноосібників не мають, то чимало аграріїв зможуть ліпше реалізувати свої можливості через співпрацю з фінансово-кредитними установами, якої досі позбавлені. Також є сподівання, що завдяки здійсненню й останнього етапу земельної реформи вдасться відновити в області обробіток і решти 47 тисяч гектарів ріллі, яка наразі ще лежить облогом. А це теж дасть додаткові центнери й тонни городини та збіжжя.

 

паралелі


30.08.2011 2383 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1052
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1616
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3494 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2711
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3588 1
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3117

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

454

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

901

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

916

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1554
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

504
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3355
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20849
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1322
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

605
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

675
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1227
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

390
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

270
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

432
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3772 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

805 1