CNN: військово-повітряні сили США направлять десятки винищувачів до Тихого океану на тлі напруженості з Китаєм (ФОТО)

Військовослужбовці ВПС США виконують заправку винищувача F-35A в рамках програми Agile Combat Employment (ACE) на Гуамі в лютому


Цього місяця ВПС США направляють на навчання в західній частині Тихого океану більш як два десятки стелс-винищувачів F-22.

Це незвично велике розміщення потужних реактивних літаків, які, на думку аналітиків, направляють потужний сигнал можливому противнику в Китаї.

Тихоокеанські військово-повітряні сили на Гаваях цього тижня заявили, що приблизно 25 винищувачів F-22 із Національної гвардії Гавайських островів та з Об'єднаної бази Ельмендорф-Річардсон, що на Алясці, розмістять цього місяця на островах Гуам і Тініан для тихоокеанської операції 2021.

"У нас ще ніколи не було стільки винищувачів, які були б разом в районі операцій ВПС Тихого океану", - сказав генерал Кен Вілсбах, командувач Тихоокеанськими ВПС, CNN.

F-22 є бойовими реактивними літаками п'ятого покоління, найсучаснішими у світі винищувачами, що включають стелс-технології та з'єднують бортові сенсорні системи з позашляховими інформаційними системами, щоб дати пілотам детальний огляд бойового простору. Ще одним прикладом є американські F-35.

Два винищувачі ВПС США F-22 літають над Аляскою у 2016 році

Розгортання великої кількості F-22 для навчань надсилає негайне повідомлення Китаю в той час, коли відносини напружуються щодо тихоокеанських пунктів спалаху, таких як Тайвань і Південнокитайське море, заявив Карл Шустер, аналітик з оборони, що базується на Гаваях, і колишній директор операції в Об'єднаному розвідувальному центрі командування США Тихого океану. Зазвичай він розгортав бази для F-22 із шести до 12 літаків.

"Тихоокеанські військово-повітряні сили демонструють, що можуть розмістити й більше літаків п'ятого покоління за короткий термін, ніж Китай наразі має у своєму арсеналі", - сказав він.

Китайські ВПС мають приблизно від 20 до 24 оперативних винищувачів п'ятого покоління, проте можливості Пекіна швидко поліпшуються. У складі флоту ВПС США близько 180 F-22, хоча лише близько половини можуть виконувати місії одночасно через вимоги до технічного обслуговування.

Тож США направлять близько 25% місії F-22 на тихоокеанські навчання "Pacific Iron". Через їх здатність уникати радіолокаційне виявлення, F-22, як очікується, буде одним з перших видів зброї, що застосовується в будь-якому конфлікті, де є завдання зняти протиповітряну оборону противника.

"США активно практикують розгортання, які будуть проводитись у разі серйозної кризи або війни. США дуже серйозно ставляться до Китаю і розвивають позицію своїх сил та навчають свої сили для швидкого переходу на позиції", - сказав Пітер Лейтон, колишній австралійський офіцер ВПС, який зараз є аналітиком Інституту Азії Гріффіта.

Військово-повітряні сили США F-22 стоять поруч із трьома ударними орлами F-15E у Королівських ВПС Лакенхіт, Англія, у 2017 році

Для операції Pacific Iron 10 винищувачів F-15 Strike Eagle з авіабази Mountain Home в Айдахо та два транспортних літаки C-130J Hercules з авіабази Yokota в Японії приєднаються до F-22 для заповнення повітряного флоту тим, що Air Сила називає операцію бойової зайнятості "Agile Combat", яку також називають операцією бойового розгону, згідно із заявою ВВС Тихого океану.

Навчання на підтримку Національної оборонної стратегії 2018 року, "яка закликає військові сили бути більш смертоносними, адаптивними та стійкими силами", - йдеться у повідомленні. Agile Combat Employment призначений для розповсюдження бойових літаків США та інших бойових засобів серед аеродромів у цілому регіоні, щоб підвищити їхню маневровість щодо ракетних ударів противника.

Наприклад, велика частина бойових повітряних сил США у західній частині Тихого океану зосереджена на великих військових об'єктах, таких як авіабаза Кадена на Окінаві або база ВПС Андерсена на Гуамі.

Завданий удар по цих базах може зіпсувати здатність американських військових завдати удар у відповідь, якщо там буде зосереджено занадто багато повітряних сил США.

У Pacific Iron сили будуть практикуватись на менш розвинених аеродромах, таких як Міжнародний аеропорт Тініан на острові в Північних Маріананах, Міжнародний аеропорт Вон Пат на Гуамі або Північно-Західне поле, віддалена смуга, відокремлена від основних злітно-посадкових смуг бази ВПС Андерсена.

Уроки, отримані під час вправи, можуть бути застосовані до роботи з менших аеропортів на островах навколо західної частини Тихого океану. Це збільшило б кількість цілей, які потрібно було б знищити ракетам противника, і дало б повітряним силам США більше шансів на можливість дати відповідь.

Звіт аналітичного центру RAND Corp за 2019 рік, що фінансується американськими військовими, показує, як концепція передбачає протидію зростаючим можливостям Китаю. Народно-визвольна армія Китаю "володіє все більшою кількістю та якістю високоточних крилатих та балістичних ракет великої дальності, які можуть загрожувати ключовим цілям на повітряних базах", - йдеться у повідомленні.

"Розподіл літаків у більшій кількості місць покращує шанси на перемогу; противник повинен вистрілити більше ракет, щоб досягти того самого ефекту", - йдеться в повідомленні.

за матеріалами CNN


26.07.2021 1042
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

862
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2364
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2043
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2065
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6276 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2357 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

228

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1051

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1030

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1299
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

152
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

514
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1978
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26405
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

464
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10383 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7921
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

468
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

321
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

472
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

545
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1491