CNN: військово-повітряні сили США направлять десятки винищувачів до Тихого океану на тлі напруженості з Китаєм (ФОТО)

Військовослужбовці ВПС США виконують заправку винищувача F-35A в рамках програми Agile Combat Employment (ACE) на Гуамі в лютому


Цього місяця ВПС США направляють на навчання в західній частині Тихого океану більш як два десятки стелс-винищувачів F-22.

Це незвично велике розміщення потужних реактивних літаків, які, на думку аналітиків, направляють потужний сигнал можливому противнику в Китаї.

Тихоокеанські військово-повітряні сили на Гаваях цього тижня заявили, що приблизно 25 винищувачів F-22 із Національної гвардії Гавайських островів та з Об'єднаної бази Ельмендорф-Річардсон, що на Алясці, розмістять цього місяця на островах Гуам і Тініан для тихоокеанської операції 2021.

"У нас ще ніколи не було стільки винищувачів, які були б разом в районі операцій ВПС Тихого океану", - сказав генерал Кен Вілсбах, командувач Тихоокеанськими ВПС, CNN.

F-22 є бойовими реактивними літаками п'ятого покоління, найсучаснішими у світі винищувачами, що включають стелс-технології та з'єднують бортові сенсорні системи з позашляховими інформаційними системами, щоб дати пілотам детальний огляд бойового простору. Ще одним прикладом є американські F-35.

Два винищувачі ВПС США F-22 літають над Аляскою у 2016 році

Розгортання великої кількості F-22 для навчань надсилає негайне повідомлення Китаю в той час, коли відносини напружуються щодо тихоокеанських пунктів спалаху, таких як Тайвань і Південнокитайське море, заявив Карл Шустер, аналітик з оборони, що базується на Гаваях, і колишній директор операції в Об'єднаному розвідувальному центрі командування США Тихого океану. Зазвичай він розгортав бази для F-22 із шести до 12 літаків.

"Тихоокеанські військово-повітряні сили демонструють, що можуть розмістити й більше літаків п'ятого покоління за короткий термін, ніж Китай наразі має у своєму арсеналі", - сказав він.

Китайські ВПС мають приблизно від 20 до 24 оперативних винищувачів п'ятого покоління, проте можливості Пекіна швидко поліпшуються. У складі флоту ВПС США близько 180 F-22, хоча лише близько половини можуть виконувати місії одночасно через вимоги до технічного обслуговування.

Тож США направлять близько 25% місії F-22 на тихоокеанські навчання "Pacific Iron". Через їх здатність уникати радіолокаційне виявлення, F-22, як очікується, буде одним з перших видів зброї, що застосовується в будь-якому конфлікті, де є завдання зняти протиповітряну оборону противника.

"США активно практикують розгортання, які будуть проводитись у разі серйозної кризи або війни. США дуже серйозно ставляться до Китаю і розвивають позицію своїх сил та навчають свої сили для швидкого переходу на позиції", - сказав Пітер Лейтон, колишній австралійський офіцер ВПС, який зараз є аналітиком Інституту Азії Гріффіта.

Військово-повітряні сили США F-22 стоять поруч із трьома ударними орлами F-15E у Королівських ВПС Лакенхіт, Англія, у 2017 році

Для операції Pacific Iron 10 винищувачів F-15 Strike Eagle з авіабази Mountain Home в Айдахо та два транспортних літаки C-130J Hercules з авіабази Yokota в Японії приєднаються до F-22 для заповнення повітряного флоту тим, що Air Сила називає операцію бойової зайнятості "Agile Combat", яку також називають операцією бойового розгону, згідно із заявою ВВС Тихого океану.

Навчання на підтримку Національної оборонної стратегії 2018 року, "яка закликає військові сили бути більш смертоносними, адаптивними та стійкими силами", - йдеться у повідомленні. Agile Combat Employment призначений для розповсюдження бойових літаків США та інших бойових засобів серед аеродромів у цілому регіоні, щоб підвищити їхню маневровість щодо ракетних ударів противника.

Наприклад, велика частина бойових повітряних сил США у західній частині Тихого океану зосереджена на великих військових об'єктах, таких як авіабаза Кадена на Окінаві або база ВПС Андерсена на Гуамі.

Завданий удар по цих базах може зіпсувати здатність американських військових завдати удар у відповідь, якщо там буде зосереджено занадто багато повітряних сил США.

У Pacific Iron сили будуть практикуватись на менш розвинених аеродромах, таких як Міжнародний аеропорт Тініан на острові в Північних Маріананах, Міжнародний аеропорт Вон Пат на Гуамі або Північно-Західне поле, віддалена смуга, відокремлена від основних злітно-посадкових смуг бази ВПС Андерсена.

Уроки, отримані під час вправи, можуть бути застосовані до роботи з менших аеропортів на островах навколо західної частини Тихого океану. Це збільшило б кількість цілей, які потрібно було б знищити ракетам противника, і дало б повітряним силам США більше шансів на можливість дати відповідь.

Звіт аналітичного центру RAND Corp за 2019 рік, що фінансується американськими військовими, показує, як концепція передбачає протидію зростаючим можливостям Китаю. Народно-визвольна армія Китаю "володіє все більшою кількістю та якістю високоточних крилатих та балістичних ракет великої дальності, які можуть загрожувати ключовим цілям на повітряних базах", - йдеться у повідомленні.

"Розподіл літаків у більшій кількості місць покращує шанси на перемогу; противник повинен вистрілити більше ракет, щоб досягти того самого ефекту", - йдеться в повідомленні.

за матеріалами CNN


26.07.2021 1168
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

8472
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1433
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1069
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2094
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3608
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1361

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1724

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

527

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1155

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1329
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

527
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24275
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

520
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

481
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

639
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1528
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

696
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6900
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

637
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1623 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

630
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

543