CNN: в Женеві Путін отримав від Байдена саме те, що хотів

Президент Джо Байден та президент Росії Володимир Путін на зустрічі у "Вілла-ла-Гранж" у середу, 16 червня 2021 року, у Женеві, Швейцарія


Ще до зустрічі президента США Джо Байдена з російським колегою Володимиром Путіним очікування були низькими.

Окрім деяких основних зобов'язань щодо відновлення роботи дипломатів та згоди на відкриття "конструктивного" діалогу із США з таких питань, як кібербезпека та зовнішня політика, Путін не вказав, що перша очна зустріч двох лідерів у середу змусила змінити наміри.

Здається, жодна кількість дружніх слів не завадить російському лідеру продовжувати наполегливо виконувати свою політичну програму як у себе в Росії, так і за кордоном майже безкарно.

Попри те, що спочатку пресконференції він заявив, що не вважає, що між ним та Байденом існує "будь-яка ворожість", Путін розпочав знайомий діатріб антиамериканської  риторики «ватабутизму», щоб відхилити критику Російської Федерації.

На запитання CNN про кібератаки на американські установи, що надходять з російської землі, Путін підняв питання про кібератаки на Росію.

"Що стосується кібербезпеки, ми домовились, що почнемо консультації з цього питання, і я вважаю, що це надзвичайно важливо. Очевидно, обидві сторони повинні взяти на себе певні зобов'язання", - сказав він.

Досліджуючи внутрішню політику Росії, Путін неодноразово критикував стабільність та моральний стан Америки, вказуючи на заворушення у Капітолії 6 січня та вбивство Джорджа Флойда. Наголосивши, що для багатьох темношкірих людей в Америці "немає часу відкрити рот, як їх розстрілюють", - сказав він.

На запитання про репресії Росії щодо внутрішньополітичної опозиції - зокрема, про арешт Олексія Навального - президент Росії навіть припустив, що відомий дисидент насправді хотів бути арештованим.

"Цей чоловік знав, що він порушує закон Росії. Його вже двічі засуджували ... Він хотів свідомо порушити закон. Він робив саме те, що хотів. Тож яку дискусію ми можемо вести (про нього)?"

Щодо незаконної анексії Криму Росією, Путін заявив, що військова діяльність його країни в регіоні повністю відповідає міжнародному праву, а американці насправді є агресором для "нарощування спроможності на російському кордоні". Щодо делікатного питання вступу України до НАТО, він зазначив, що "нічого обговорювати".

Постійні спостерігачі російського президента звикли до такого рівня довіри та зневаги. Путін - людина настільки безпечна у своїй абсолютній владі вдома, що вона може виступити на зустріч з наймогутнішою людиною на землі, практично не втрачаючи нічого.


З чим пішов Путін

Риторика саміту зосередилася майже навколо внутрішніх потреб Путіна. 

"Це саме те, чого хоче Кремль. Розмовляти зі США як з рівними та таким чином, щоб інша сторона не вимагала зміни позиції як умови діалогу", - говорить Олег Ігнатов, старший російський аналітик Кризової групи з Москви.

"Немає сумнівів, що Путін буде продовжувати випробовувати Байдена, якщо діалог зайде в глухий кут або розвинеться у невигідному для Москви напрямку. Це ще не початок нормалізації відносин. Це пауза в їх подальшому погіршенні", - додав він.

Зрозуміло, що всі дії російського президента робляться для того, щоб це відіграло роль для нього всередині країни.

Державний секретар США Ентоні Блінкен (L), президент США Джо Байден (2-й L), президент Росії Володимир Путін (2n R) та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров (R) позують для преси перед самітом США та Росії на "Villa La" Грейндж, в Женеві 16 червня 2021 року


Кір Джайлз, старший науковий співробітник програми "Росія та Євразія" в Chatham House, зазначає, що протистояння США - велика частина успіху Путіна вдома.

"Його рішуча відповідь як на запитання щодо російських ЗМІ, так і на виклики закордонних журналістів виграє вдома бали тих росіян, які поділяють його переконання, що саме Захід є небезпечним, непередбачуваним та агресивним партнером у відносинах", - сказав він.

Звичайно, події в середу також базуються на історії, яка набула популярності протягом останнього десятиліття: Захід, як би жорстко він не розмовляв з Росією, в основному не зміг стримати Путіна та його союзників.

В очах опонентів Путіна недостатньо наслідків для людини, яка отруює політичних опонентів, втручається у вибори інших країн, підтримує сирійського диктатора Башара Асада в бомбардуванні власної країни та анексувала іноземну територію.

В очах багатьох його прихильників зустріч Путіна з президентом США буде виглядати як доказ того, що російська політика цілком виправдана у своїх діях. Вони можуть стверджувати, що він обґрунтовано погодився співпрацювати з США з таких великих міжнародних питань, як безпека, і відновив звичайні дипломатичні канали. І йому вдалося це зробити, висвітлюючи вади американського суспільства та захищаючи власні.

Саміт також дав Путіну можливість зупинити наслідки погіршення відносин між Москвою та округом Колумбія, оскільки США зараз можуть неохоче вводити додаткові економічні санкції проти Росії або докоряти Путіну за арешт дисидентів вдома. Все це може бути корисним, коли Росія проведе парламентські вибори цього року.

Словом, Путін поїхав до Женеви та отримав саме те, що хотів. І він залишив Швейцарію з величезною дипломатичною перемогою, просто з’явившись на саміт.

за матеріалами CNN


17.06.2021 1517
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1265
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6887
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14912 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1827
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1076
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6552

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

877

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1669

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1472

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1339
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

440
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

701
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

862
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

673
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1764
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

788
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1091
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34921 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

268
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

443
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

753
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

668