CNN: в Женеві Путін отримав від Байдена саме те, що хотів

Президент Джо Байден та президент Росії Володимир Путін на зустрічі у "Вілла-ла-Гранж" у середу, 16 червня 2021 року, у Женеві, Швейцарія


Ще до зустрічі президента США Джо Байдена з російським колегою Володимиром Путіним очікування були низькими.

Окрім деяких основних зобов'язань щодо відновлення роботи дипломатів та згоди на відкриття "конструктивного" діалогу із США з таких питань, як кібербезпека та зовнішня політика, Путін не вказав, що перша очна зустріч двох лідерів у середу змусила змінити наміри.

Здається, жодна кількість дружніх слів не завадить російському лідеру продовжувати наполегливо виконувати свою політичну програму як у себе в Росії, так і за кордоном майже безкарно.

Попри те, що спочатку пресконференції він заявив, що не вважає, що між ним та Байденом існує "будь-яка ворожість", Путін розпочав знайомий діатріб антиамериканської  риторики «ватабутизму», щоб відхилити критику Російської Федерації.

На запитання CNN про кібератаки на американські установи, що надходять з російської землі, Путін підняв питання про кібератаки на Росію.

"Що стосується кібербезпеки, ми домовились, що почнемо консультації з цього питання, і я вважаю, що це надзвичайно важливо. Очевидно, обидві сторони повинні взяти на себе певні зобов'язання", - сказав він.

Досліджуючи внутрішню політику Росії, Путін неодноразово критикував стабільність та моральний стан Америки, вказуючи на заворушення у Капітолії 6 січня та вбивство Джорджа Флойда. Наголосивши, що для багатьох темношкірих людей в Америці "немає часу відкрити рот, як їх розстрілюють", - сказав він.

На запитання про репресії Росії щодо внутрішньополітичної опозиції - зокрема, про арешт Олексія Навального - президент Росії навіть припустив, що відомий дисидент насправді хотів бути арештованим.

"Цей чоловік знав, що він порушує закон Росії. Його вже двічі засуджували ... Він хотів свідомо порушити закон. Він робив саме те, що хотів. Тож яку дискусію ми можемо вести (про нього)?"

Щодо незаконної анексії Криму Росією, Путін заявив, що військова діяльність його країни в регіоні повністю відповідає міжнародному праву, а американці насправді є агресором для "нарощування спроможності на російському кордоні". Щодо делікатного питання вступу України до НАТО, він зазначив, що "нічого обговорювати".

Постійні спостерігачі російського президента звикли до такого рівня довіри та зневаги. Путін - людина настільки безпечна у своїй абсолютній владі вдома, що вона може виступити на зустріч з наймогутнішою людиною на землі, практично не втрачаючи нічого.


З чим пішов Путін

Риторика саміту зосередилася майже навколо внутрішніх потреб Путіна. 

"Це саме те, чого хоче Кремль. Розмовляти зі США як з рівними та таким чином, щоб інша сторона не вимагала зміни позиції як умови діалогу", - говорить Олег Ігнатов, старший російський аналітик Кризової групи з Москви.

"Немає сумнівів, що Путін буде продовжувати випробовувати Байдена, якщо діалог зайде в глухий кут або розвинеться у невигідному для Москви напрямку. Це ще не початок нормалізації відносин. Це пауза в їх подальшому погіршенні", - додав він.

Зрозуміло, що всі дії російського президента робляться для того, щоб це відіграло роль для нього всередині країни.

Державний секретар США Ентоні Блінкен (L), президент США Джо Байден (2-й L), президент Росії Володимир Путін (2n R) та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров (R) позують для преси перед самітом США та Росії на "Villa La" Грейндж, в Женеві 16 червня 2021 року


Кір Джайлз, старший науковий співробітник програми "Росія та Євразія" в Chatham House, зазначає, що протистояння США - велика частина успіху Путіна вдома.

"Його рішуча відповідь як на запитання щодо російських ЗМІ, так і на виклики закордонних журналістів виграє вдома бали тих росіян, які поділяють його переконання, що саме Захід є небезпечним, непередбачуваним та агресивним партнером у відносинах", - сказав він.

Звичайно, події в середу також базуються на історії, яка набула популярності протягом останнього десятиліття: Захід, як би жорстко він не розмовляв з Росією, в основному не зміг стримати Путіна та його союзників.

В очах опонентів Путіна недостатньо наслідків для людини, яка отруює політичних опонентів, втручається у вибори інших країн, підтримує сирійського диктатора Башара Асада в бомбардуванні власної країни та анексувала іноземну територію.

В очах багатьох його прихильників зустріч Путіна з президентом США буде виглядати як доказ того, що російська політика цілком виправдана у своїх діях. Вони можуть стверджувати, що він обґрунтовано погодився співпрацювати з США з таких великих міжнародних питань, як безпека, і відновив звичайні дипломатичні канали. І йому вдалося це зробити, висвітлюючи вади американського суспільства та захищаючи власні.

Саміт також дав Путіну можливість зупинити наслідки погіршення відносин між Москвою та округом Колумбія, оскільки США зараз можуть неохоче вводити додаткові економічні санкції проти Росії або докоряти Путіну за арешт дисидентів вдома. Все це може бути корисним, коли Росія проведе парламентські вибори цього року.

Словом, Путін поїхав до Женеви та отримав саме те, що хотів. І він залишив Швейцарію з величезною дипломатичною перемогою, просто з’явившись на саміт.

за матеріалами CNN


17.06.2021 1536
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1278
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1016
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2024
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3506
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1306
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1291

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1592

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

461

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1103

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1270
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

477
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2638
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

564
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1471
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

650
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15345
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

457
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

515
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1317 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

502