CNN: в Женеві Путін отримав від Байдена саме те, що хотів

Президент Джо Байден та президент Росії Володимир Путін на зустрічі у "Вілла-ла-Гранж" у середу, 16 червня 2021 року, у Женеві, Швейцарія


Ще до зустрічі президента США Джо Байдена з російським колегою Володимиром Путіним очікування були низькими.

Окрім деяких основних зобов'язань щодо відновлення роботи дипломатів та згоди на відкриття "конструктивного" діалогу із США з таких питань, як кібербезпека та зовнішня політика, Путін не вказав, що перша очна зустріч двох лідерів у середу змусила змінити наміри.

Здається, жодна кількість дружніх слів не завадить російському лідеру продовжувати наполегливо виконувати свою політичну програму як у себе в Росії, так і за кордоном майже безкарно.

Попри те, що спочатку пресконференції він заявив, що не вважає, що між ним та Байденом існує "будь-яка ворожість", Путін розпочав знайомий діатріб антиамериканської  риторики «ватабутизму», щоб відхилити критику Російської Федерації.

На запитання CNN про кібератаки на американські установи, що надходять з російської землі, Путін підняв питання про кібератаки на Росію.

"Що стосується кібербезпеки, ми домовились, що почнемо консультації з цього питання, і я вважаю, що це надзвичайно важливо. Очевидно, обидві сторони повинні взяти на себе певні зобов'язання", - сказав він.

Досліджуючи внутрішню політику Росії, Путін неодноразово критикував стабільність та моральний стан Америки, вказуючи на заворушення у Капітолії 6 січня та вбивство Джорджа Флойда. Наголосивши, що для багатьох темношкірих людей в Америці "немає часу відкрити рот, як їх розстрілюють", - сказав він.

На запитання про репресії Росії щодо внутрішньополітичної опозиції - зокрема, про арешт Олексія Навального - президент Росії навіть припустив, що відомий дисидент насправді хотів бути арештованим.

"Цей чоловік знав, що він порушує закон Росії. Його вже двічі засуджували ... Він хотів свідомо порушити закон. Він робив саме те, що хотів. Тож яку дискусію ми можемо вести (про нього)?"

Щодо незаконної анексії Криму Росією, Путін заявив, що військова діяльність його країни в регіоні повністю відповідає міжнародному праву, а американці насправді є агресором для "нарощування спроможності на російському кордоні". Щодо делікатного питання вступу України до НАТО, він зазначив, що "нічого обговорювати".

Постійні спостерігачі російського президента звикли до такого рівня довіри та зневаги. Путін - людина настільки безпечна у своїй абсолютній владі вдома, що вона може виступити на зустріч з наймогутнішою людиною на землі, практично не втрачаючи нічого.


З чим пішов Путін

Риторика саміту зосередилася майже навколо внутрішніх потреб Путіна. 

"Це саме те, чого хоче Кремль. Розмовляти зі США як з рівними та таким чином, щоб інша сторона не вимагала зміни позиції як умови діалогу", - говорить Олег Ігнатов, старший російський аналітик Кризової групи з Москви.

"Немає сумнівів, що Путін буде продовжувати випробовувати Байдена, якщо діалог зайде в глухий кут або розвинеться у невигідному для Москви напрямку. Це ще не початок нормалізації відносин. Це пауза в їх подальшому погіршенні", - додав він.

Зрозуміло, що всі дії російського президента робляться для того, щоб це відіграло роль для нього всередині країни.

Державний секретар США Ентоні Блінкен (L), президент США Джо Байден (2-й L), президент Росії Володимир Путін (2n R) та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров (R) позують для преси перед самітом США та Росії на "Villa La" Грейндж, в Женеві 16 червня 2021 року


Кір Джайлз, старший науковий співробітник програми "Росія та Євразія" в Chatham House, зазначає, що протистояння США - велика частина успіху Путіна вдома.

"Його рішуча відповідь як на запитання щодо російських ЗМІ, так і на виклики закордонних журналістів виграє вдома бали тих росіян, які поділяють його переконання, що саме Захід є небезпечним, непередбачуваним та агресивним партнером у відносинах", - сказав він.

Звичайно, події в середу також базуються на історії, яка набула популярності протягом останнього десятиліття: Захід, як би жорстко він не розмовляв з Росією, в основному не зміг стримати Путіна та його союзників.

В очах опонентів Путіна недостатньо наслідків для людини, яка отруює політичних опонентів, втручається у вибори інших країн, підтримує сирійського диктатора Башара Асада в бомбардуванні власної країни та анексувала іноземну територію.

В очах багатьох його прихильників зустріч Путіна з президентом США буде виглядати як доказ того, що російська політика цілком виправдана у своїх діях. Вони можуть стверджувати, що він обґрунтовано погодився співпрацювати з США з таких великих міжнародних питань, як безпека, і відновив звичайні дипломатичні канали. І йому вдалося це зробити, висвітлюючи вади американського суспільства та захищаючи власні.

Саміт також дав Путіну можливість зупинити наслідки погіршення відносин між Москвою та округом Колумбія, оскільки США зараз можуть неохоче вводити додаткові економічні санкції проти Росії або докоряти Путіну за арешт дисидентів вдома. Все це може бути корисним, коли Росія проведе парламентські вибори цього року.

Словом, Путін поїхав до Женеви та отримав саме те, що хотів. І він залишив Швейцарію з величезною дипломатичною перемогою, просто з’явившись на саміт.

за матеріалами CNN


17.06.2021 1435
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1885
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1821
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1821
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5367 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2117 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1481

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

688

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

744

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

937

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

972
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1722
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3636
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10215
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26091
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10142 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7680
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

864
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1364
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

350
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1239
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

840
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1044