CNN: кількість загиблих зростає, свідки розповідають про жахіття повені в Китаї (ФОТО)

Пошкоджений міст внаслідок сильних дощів, які спричинили сильну повінь у Гунї в центральній провінції Китаю Хенань 21 липня 2021


Щонайменше 33 людини загинули, а вісім вважаються зниклими безвісти в центральній частині Китаю, влада проводить масштабні рятувальні операції та відновлення після руйнівних повеней, які затопили цілі квартали, заблокували пасажирів у вагонах метро, ​​спричинили зсуви та зруйнували дамби та береги річок.

Проливні дощі охопили провінцію Хенань з минулих вихідних, перемістивши сотні тисяч людей і завдавши економічної шкоди на 1,22 мільярда юанів (близько 190 мільйонів доларів), заявила влада Хенану у четвер. У Хенань проживають 99 мільйонів жителів, це одна з найбільш густонаселених і найбідніших провінцій Китаю з великими ділянками сільськогосподарських угідь та заводів.

Чженчжоу, столиця провінції, де проживає 12 мільйонів людей, є одним із районів, що найбільше постраждали, 12 людей загинули, потрапивши в пастку на затопленій лінії метро.

Але багато менших міст та сіл також сильно постраждали. Оскільки прогнозується більше дощів для регіону, кількість загиблих, як очікується, збільшиться в міру продовження рятувальних робіт. У місті Гуньї, повітовому місті на захід від Чженчжоу, щонайменше чотири людини загинули, коли потрапили у потоки води, що проносилися вулицями.

Проливні дощі також спричинили масштабні руйнування будинків та зсуви, заважаючи рятувальним операціям. В іншому місті Сіньсян річки розлили за межі попереджувального рівня, і сім водосховищ переповнились, затопивши 58 округів, постраждали 470 000 людей, повідомляють місцеві ЗМІ.

Стрімкість та руйнування внаслідок повені зафіксовані численними відеороликами, які поширили в китайських соціальних мережах, на відео видно, як люди та машини зносилися бурхливими потоками. У четвер мешканці продовжували закликати на допомогу вебсайти Wechat та Weibo, дві найбільші платформи соціальних медіа в країні.

Затоплена станція метро в Чженчжоу, в китайській провінції Хенань, після проливних дощів 21 липня


"На межі життя і смерті"

Одна з найжахливіших сцен катастрофи сталася під землею на лінії метро Чженчжоу. Під час вечірньої години пік у вівторок сотні пасажирів, які перебували у метро потрапили в пастку, у пастку з водою, що підіймалася, каламутні потоки хлинули в тунель і просочувалися у вагони.

Деякі публікували відео та просили допомоги в Інтернеті. Драматичні відеоролики, на яких видно, як люди чіпляються за поручні, щоб утримувати голову над водою, рівень якої швидко піднімався, шокували націю та пролунали у заголовках у всьому світі. В іншому відео можна побачити кілька неживих тіл, які лежали на платформі, оскільки рятувальники проводили серцево-легеневу реанімацію іншим.

Влада заявила, що понад 500 пасажирів евакуювали із затопленої лінії метрополітену, 12 загиблих та ще п'ять людей постраждали. У соціальних мережах та в інтерв'ю китайським ЗМІ деякі люди, що вижили, ділились жахливими розповідями про те, яка катастрофа трапилася в метро.

 Автомобілі біля входу в тунель після сильних дощів, які випали на місто Чженчжоу 22 липня 2021 року

У дописі на сайті мікроблогів Weibo жінка сказала, що вода почала просочуватися у вагон метро незабаром після того, як потяг зупинився між двома станціями. Персонал метро спочатку наказав пасажирам покинути поїзд і евакуюватися через тунель, але незабаром їм сказали повернути назад, оскільки попереду занадто багато води.

На той час, коли всі вони повернулись до вагонів метро, ​​вода вже була по пояс. Вода стрімко продовжувала підніматися, коли все більше води заповнювало тунель і просочувалось крізь щілини між дверима вагону метро.

"Ми намагалися стояти на сидіннях, наскільки могли, але навіть тоді вода зрештою доходила до наших грудей", - пригадує одна з пасажирок метро. "Я справді злякалася, але найстрашнішим була не вода, а нестача повітря у вагоні - оскільки, здавалося, у багатьох були проблеми з диханням".

Вона почула, як інша жінка передавала своїй родині реквізити банківського рахунку телефоном, і замислилася, чи не повинна вона робити те саме. Вона надіслала повідомлення матері, сказавши, що "може не повернутися". Коли мати передзвонила, вона раптом втратила мову.

Вона сказала матері, що все ще чекає порятунку, поклала слухавку і провела наступні дві з половиною години "на межі життя і смерті". Врешті-решт вона знепритомніла через брак кисню, але згодом її розбудила вібрація телефону. Це був дзвінок її матері, яка сказала, що її порятунок вже в дорозі.

У цей момент вона почула кроки на вершині поїзда, рятувальники почали розбивати вікна, щоб впустити свіже повітря. Вона почула, як приїжджають інші рятувальників, і один за одним їх випускали - тих, хто знепритомнів, відправляли першими, а потім жінок, пише вона. Пізніше її допис видалили. На жаль, не розуміло чому та ким.

Сильна злива в Чженчжоу, провінція Хенань, центральний Китай, 20 липня 2021 року

Інша жінка розповіла державній службі China Youth Daily, що не змогла стримуватись від плачу, коли побачила, як у поїзд надходить вода. Навколо неї деякі інші люди теж плакали. Але всі втішали одне одного, і поступово більшість вирішили мовчати, щоб зберегти енергію.

Деякі намагалися зателефонувати на екстрені служби та просили родичів та друзів просити про допомогу, але безрезультатно. До 21 години вода всередині поїзда досягла горла, за її словами. У натовпі були діти, вагітні жінки та люди похилого віку, а деякі люди навколо неї почали тремтіти та задихатися.

"Я пережила жах, коли побачила, як за вікном вода піднімається над нашими головами, тоді я готувалась прийняти, що ніколи не зможу вибратися", - сказала вона.

Маючи на телефоні лише 30% заряду батареї, вона закрила всі інші програми на своєму пристрої та надсилала повідомлення своїм родичам та друзям на Wechat, але, за її словами, вона не наважилася сказати це батькам. До 21:00 вона постійно просила їх зв’язатись із рятувальниками. Але згодом вона в основному домовлялася про те, щоб люди попіклувались про речі після її смерті.

за матеріалами CNN


22.07.2021 1215
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1947
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1854
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1848
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5461 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2145 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1502

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

735

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

790

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

990

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

998
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1762
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3672
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10249
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26133
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10175 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7704
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

892
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

185
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

256
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

374
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1269
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

875