CNN: кількість загиблих зростає, свідки розповідають про жахіття повені в Китаї (ФОТО)

Пошкоджений міст внаслідок сильних дощів, які спричинили сильну повінь у Гунї в центральній провінції Китаю Хенань 21 липня 2021


Щонайменше 33 людини загинули, а вісім вважаються зниклими безвісти в центральній частині Китаю, влада проводить масштабні рятувальні операції та відновлення після руйнівних повеней, які затопили цілі квартали, заблокували пасажирів у вагонах метро, ​​спричинили зсуви та зруйнували дамби та береги річок.

Проливні дощі охопили провінцію Хенань з минулих вихідних, перемістивши сотні тисяч людей і завдавши економічної шкоди на 1,22 мільярда юанів (близько 190 мільйонів доларів), заявила влада Хенану у четвер. У Хенань проживають 99 мільйонів жителів, це одна з найбільш густонаселених і найбідніших провінцій Китаю з великими ділянками сільськогосподарських угідь та заводів.

Чженчжоу, столиця провінції, де проживає 12 мільйонів людей, є одним із районів, що найбільше постраждали, 12 людей загинули, потрапивши в пастку на затопленій лінії метро.

Але багато менших міст та сіл також сильно постраждали. Оскільки прогнозується більше дощів для регіону, кількість загиблих, як очікується, збільшиться в міру продовження рятувальних робіт. У місті Гуньї, повітовому місті на захід від Чженчжоу, щонайменше чотири людини загинули, коли потрапили у потоки води, що проносилися вулицями.

Проливні дощі також спричинили масштабні руйнування будинків та зсуви, заважаючи рятувальним операціям. В іншому місті Сіньсян річки розлили за межі попереджувального рівня, і сім водосховищ переповнились, затопивши 58 округів, постраждали 470 000 людей, повідомляють місцеві ЗМІ.

Стрімкість та руйнування внаслідок повені зафіксовані численними відеороликами, які поширили в китайських соціальних мережах, на відео видно, як люди та машини зносилися бурхливими потоками. У четвер мешканці продовжували закликати на допомогу вебсайти Wechat та Weibo, дві найбільші платформи соціальних медіа в країні.

Затоплена станція метро в Чженчжоу, в китайській провінції Хенань, після проливних дощів 21 липня


"На межі життя і смерті"

Одна з найжахливіших сцен катастрофи сталася під землею на лінії метро Чженчжоу. Під час вечірньої години пік у вівторок сотні пасажирів, які перебували у метро потрапили в пастку, у пастку з водою, що підіймалася, каламутні потоки хлинули в тунель і просочувалися у вагони.

Деякі публікували відео та просили допомоги в Інтернеті. Драматичні відеоролики, на яких видно, як люди чіпляються за поручні, щоб утримувати голову над водою, рівень якої швидко піднімався, шокували націю та пролунали у заголовках у всьому світі. В іншому відео можна побачити кілька неживих тіл, які лежали на платформі, оскільки рятувальники проводили серцево-легеневу реанімацію іншим.

Влада заявила, що понад 500 пасажирів евакуювали із затопленої лінії метрополітену, 12 загиблих та ще п'ять людей постраждали. У соціальних мережах та в інтерв'ю китайським ЗМІ деякі люди, що вижили, ділились жахливими розповідями про те, яка катастрофа трапилася в метро.

 Автомобілі біля входу в тунель після сильних дощів, які випали на місто Чженчжоу 22 липня 2021 року

У дописі на сайті мікроблогів Weibo жінка сказала, що вода почала просочуватися у вагон метро незабаром після того, як потяг зупинився між двома станціями. Персонал метро спочатку наказав пасажирам покинути поїзд і евакуюватися через тунель, але незабаром їм сказали повернути назад, оскільки попереду занадто багато води.

На той час, коли всі вони повернулись до вагонів метро, ​​вода вже була по пояс. Вода стрімко продовжувала підніматися, коли все більше води заповнювало тунель і просочувалось крізь щілини між дверима вагону метро.

"Ми намагалися стояти на сидіннях, наскільки могли, але навіть тоді вода зрештою доходила до наших грудей", - пригадує одна з пасажирок метро. "Я справді злякалася, але найстрашнішим була не вода, а нестача повітря у вагоні - оскільки, здавалося, у багатьох були проблеми з диханням".

Вона почула, як інша жінка передавала своїй родині реквізити банківського рахунку телефоном, і замислилася, чи не повинна вона робити те саме. Вона надіслала повідомлення матері, сказавши, що "може не повернутися". Коли мати передзвонила, вона раптом втратила мову.

Вона сказала матері, що все ще чекає порятунку, поклала слухавку і провела наступні дві з половиною години "на межі життя і смерті". Врешті-решт вона знепритомніла через брак кисню, але згодом її розбудила вібрація телефону. Це був дзвінок її матері, яка сказала, що її порятунок вже в дорозі.

У цей момент вона почула кроки на вершині поїзда, рятувальники почали розбивати вікна, щоб впустити свіже повітря. Вона почула, як приїжджають інші рятувальників, і один за одним їх випускали - тих, хто знепритомнів, відправляли першими, а потім жінок, пише вона. Пізніше її допис видалили. На жаль, не розуміло чому та ким.

Сильна злива в Чженчжоу, провінція Хенань, центральний Китай, 20 липня 2021 року

Інша жінка розповіла державній службі China Youth Daily, що не змогла стримуватись від плачу, коли побачила, як у поїзд надходить вода. Навколо неї деякі інші люди теж плакали. Але всі втішали одне одного, і поступово більшість вирішили мовчати, щоб зберегти енергію.

Деякі намагалися зателефонувати на екстрені служби та просили родичів та друзів просити про допомогу, але безрезультатно. До 21 години вода всередині поїзда досягла горла, за її словами. У натовпі були діти, вагітні жінки та люди похилого віку, а деякі люди навколо неї почали тремтіти та задихатися.

"Я пережила жах, коли побачила, як за вікном вода піднімається над нашими головами, тоді я готувалась прийняти, що ніколи не зможу вибратися", - сказала вона.

Маючи на телефоні лише 30% заряду батареї, вона закрила всі інші програми на своєму пристрої та надсилала повідомлення своїм родичам та друзям на Wechat, але, за її словами, вона не наважилася сказати це батькам. До 21:00 вона постійно просила їх зв’язатись із рятувальниками. Але згодом вона в основному домовлялася про те, щоб люди попіклувались про речі після її смерті.

за матеріалами CNN


22.07.2021 1314
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

426
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6681
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14839 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1765
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1028
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6464

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

818

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1623

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1417

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1290
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

377
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

656
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

812
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

589
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1710
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

740
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1036
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14493
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

194
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

402
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

706
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

622