CNN: хакери атакують Байдена серйозною кризою національної безпеки

Адміністрація Байдена в неділю зіткнулася з наслідками раптового і серйозного виклику національній безпеці, оскільки кіберхакери, які вимагають викуп націлені на основи американського життя - їжу, газ, воду, лікарні та транспорт.

Напади, які змусили директора ФБР провести порівняння з 11 вересня, націлені на вразливу інфраструктуру країни, яка відновлює життя після пандемії, і ставлять цивільних на передовій невидимого конфлікту, який не можливо швидко виправити та зменшити загрозу.

Вони залишають президента Джо Байдена, який вступив на посаду в умовах численних криз, з непростими дилемами щодо того, як відповісти без ескалації повної міжнародної кібервійни та піддати його новій політичній вразливості.

Багато нападів, здається, є роботою злочинних банд на російській землі, що чинить більший тиск на і без того напружений саміт Президента Володимира Путіна наступного тижня під час його першої закордонної поїздки.

Міністр енергетики Дженніфер Гранхольм у неділю попередила, що зафіксували чергові кібератаки, маючи на увазі США після нападу на трубопровід, урядові установи, водопровідну систему Флориди, школи, заклади охорони здоров'я і навіть минулого тижня м'ясну промисловість та поромну службу на дитячий майданчик мільйонерів Martha's Vineyard.

"Навіть коли ми говоримо, відбувається тисячі атак на всі аспекти енергетичного сектору та приватного сектора загалом ... це відбувається постійно", - сказав Гранхольм Джейку Тапперу.

Насторожує колишній губернатор штату Мічиган, заявивши, що іноземні хакери мають можливість закрити американську енергетичну мережу, і порадив фірмам не платити викуп, який вимагають хакери.


Розборки з Путіним

ФБР заявило, що кібератака на Колоніальний трубопровід, ймовірно, організована мережею вимагачів, відомою як DarkSide, яка, як підозрюють експерти, базується в Росії.

Минулого тижня Білий дім заявив, що напад на JBS USA, одну з найбільших продовольчих компаній у світі, є справою "злочинної організації, яка, ймовірно, базується в Росії".

Нові напади означають ще більший контроль за самітом Байдена в Женеві з Путіним 16 червня. США і Росія вже розділені втручанням у вибори, тиском Москви на Україну, правами людини та стратегічними проблемами.

Але на президента США тепер буде ще більший тиск, щоб він публічно виніс закон до суперника, котрий в різні часи зумів перехитрити останніх трьох президентів США.

Минулого тижня Байден запропонував побіжне "Ні" на запитання, чи тестував його Путін. Минулого тижня Путін із незворушним обличчям колишнього співробітника КДБ заявив, що звинувачення проти Москви є дурницею, повідомили Reuters.

Той факт, що в атаках звинувачують приватні фірми, дає Путіну можливість все заперечувати. Але з огляду на характер російської держави безпеки та взаємозв'язок між організованою злочинністю та спецслужбами, справедливо зробити висновок, що Путін міг би зупинити атаки, якби він цього хотів.

Насправді напади, схоже, відповідають інтересам російського лідера. Основною метою його зовнішньої політики протягом останнього десятиліття було послаблення Сполучених Штатів з метою підвищення відносної могутності та престижу Росії.

Хаос і політичні звинувачення, спричинені кібератаками, паралельно внутрішнім розбіжностям, породженим тим, що, за словами американських шпигунських агентств, є дезінформацією та пропагандистською війною Росії під час останніх двох виборчих кампаній в США - від імені Трампа.

Сенатор-республіканець Рой Блант з Міссурі заявив у неділю, що росіяни повинні почати платити за мовчазне прийняття злочинних атак-вимагачів.

"Ви дійсно повинні ставитися до Росії, як до фактично злочинного задуму", - сказав Блант в ефірі NBC "Meet the Press". "Ви знаєте, вони приховують злочинців, вони не цінують верховенство закону або будь-який рівень особистої свободи. І я думаю, що ми повинні відступити". 


Помста є небезпекою сама по собі

Питання про те, який вид відповідальності повинні запровадити США, є надзвичайно актуальним.

Почнемо з того, що поле бою на кібервійні перебуває в секретності, це означає, що публічних доказів дій, які, можливо, вже вживали США, чи результату від видимих ​​репресій немає.

Але будь-які контратаки потрібно калібрувати, щоб уникнути ескалації, яка може не тільки спричинити небезпечні протистояння між США та іншими ядерними державами, але також може просто спровокувати більше атак на американську землю.

У квітні адміністрація оголосила про санкції, в тому числі за втручання Росії у вибори в США 2020 року та напад на розробника програмного забезпечення SolarWinds - одне з найгірших порушень даних, що коли-небудь здійснювалося на уряд США.

Але є мало доказів ефективного стримування. Нещодавно Microsoft заявила, що хакери, які входять до тієї ж російської групи, яка стоїть за кібератаками на SolarWinds, завдали ударів по понад 150 державним установам, аналітичним центрам та іншим організаціям у США та інших регіонах.

Міністр оборони США Ллойд Остін сказав в інтерв'ю CNN минулого місяця, що США мають "здатність проводити наступальні операції", а також захищатись, - але відмовився точно вказати, що можуть зробити США.

Це проблема Байдена, оскільки він бореться з черговою кризою.

за матеріалами CNN


07.06.2021 787
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1377
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7052
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14929 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1840
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1088
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6579

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

62

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

892

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1677

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1481
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

461
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

710
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

876
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

689
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1772
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

800
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1101
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34937 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

278
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

452
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

769
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

679