CNN: хакери атакують Байдена серйозною кризою національної безпеки

Адміністрація Байдена в неділю зіткнулася з наслідками раптового і серйозного виклику національній безпеці, оскільки кіберхакери, які вимагають викуп націлені на основи американського життя - їжу, газ, воду, лікарні та транспорт.

Напади, які змусили директора ФБР провести порівняння з 11 вересня, націлені на вразливу інфраструктуру країни, яка відновлює життя після пандемії, і ставлять цивільних на передовій невидимого конфлікту, який не можливо швидко виправити та зменшити загрозу.

Вони залишають президента Джо Байдена, який вступив на посаду в умовах численних криз, з непростими дилемами щодо того, як відповісти без ескалації повної міжнародної кібервійни та піддати його новій політичній вразливості.

Багато нападів, здається, є роботою злочинних банд на російській землі, що чинить більший тиск на і без того напружений саміт Президента Володимира Путіна наступного тижня під час його першої закордонної поїздки.

Міністр енергетики Дженніфер Гранхольм у неділю попередила, що зафіксували чергові кібератаки, маючи на увазі США після нападу на трубопровід, урядові установи, водопровідну систему Флориди, школи, заклади охорони здоров'я і навіть минулого тижня м'ясну промисловість та поромну службу на дитячий майданчик мільйонерів Martha's Vineyard.

"Навіть коли ми говоримо, відбувається тисячі атак на всі аспекти енергетичного сектору та приватного сектора загалом ... це відбувається постійно", - сказав Гранхольм Джейку Тапперу.

Насторожує колишній губернатор штату Мічиган, заявивши, що іноземні хакери мають можливість закрити американську енергетичну мережу, і порадив фірмам не платити викуп, який вимагають хакери.


Розборки з Путіним

ФБР заявило, що кібератака на Колоніальний трубопровід, ймовірно, організована мережею вимагачів, відомою як DarkSide, яка, як підозрюють експерти, базується в Росії.

Минулого тижня Білий дім заявив, що напад на JBS USA, одну з найбільших продовольчих компаній у світі, є справою "злочинної організації, яка, ймовірно, базується в Росії".

Нові напади означають ще більший контроль за самітом Байдена в Женеві з Путіним 16 червня. США і Росія вже розділені втручанням у вибори, тиском Москви на Україну, правами людини та стратегічними проблемами.

Але на президента США тепер буде ще більший тиск, щоб він публічно виніс закон до суперника, котрий в різні часи зумів перехитрити останніх трьох президентів США.

Минулого тижня Байден запропонував побіжне "Ні" на запитання, чи тестував його Путін. Минулого тижня Путін із незворушним обличчям колишнього співробітника КДБ заявив, що звинувачення проти Москви є дурницею, повідомили Reuters.

Той факт, що в атаках звинувачують приватні фірми, дає Путіну можливість все заперечувати. Але з огляду на характер російської держави безпеки та взаємозв'язок між організованою злочинністю та спецслужбами, справедливо зробити висновок, що Путін міг би зупинити атаки, якби він цього хотів.

Насправді напади, схоже, відповідають інтересам російського лідера. Основною метою його зовнішньої політики протягом останнього десятиліття було послаблення Сполучених Штатів з метою підвищення відносної могутності та престижу Росії.

Хаос і політичні звинувачення, спричинені кібератаками, паралельно внутрішнім розбіжностям, породженим тим, що, за словами американських шпигунських агентств, є дезінформацією та пропагандистською війною Росії під час останніх двох виборчих кампаній в США - від імені Трампа.

Сенатор-республіканець Рой Блант з Міссурі заявив у неділю, що росіяни повинні почати платити за мовчазне прийняття злочинних атак-вимагачів.

"Ви дійсно повинні ставитися до Росії, як до фактично злочинного задуму", - сказав Блант в ефірі NBC "Meet the Press". "Ви знаєте, вони приховують злочинців, вони не цінують верховенство закону або будь-який рівень особистої свободи. І я думаю, що ми повинні відступити". 


Помста є небезпекою сама по собі

Питання про те, який вид відповідальності повинні запровадити США, є надзвичайно актуальним.

Почнемо з того, що поле бою на кібервійні перебуває в секретності, це означає, що публічних доказів дій, які, можливо, вже вживали США, чи результату від видимих ​​репресій немає.

Але будь-які контратаки потрібно калібрувати, щоб уникнути ескалації, яка може не тільки спричинити небезпечні протистояння між США та іншими ядерними державами, але також може просто спровокувати більше атак на американську землю.

У квітні адміністрація оголосила про санкції, в тому числі за втручання Росії у вибори в США 2020 року та напад на розробника програмного забезпечення SolarWinds - одне з найгірших порушень даних, що коли-небудь здійснювалося на уряд США.

Але є мало доказів ефективного стримування. Нещодавно Microsoft заявила, що хакери, які входять до тієї ж російської групи, яка стоїть за кібератаками на SolarWinds, завдали ударів по понад 150 державним установам, аналітичним центрам та іншим організаціям у США та інших регіонах.

Міністр оборони США Ллойд Остін сказав в інтерв'ю CNN минулого місяця, що США мають "здатність проводити наступальні операції", а також захищатись, - але відмовився точно вказати, що можуть зробити США.

Це проблема Байдена, оскільки він бореться з черговою кризою.

за матеріалами CNN


07.06.2021 802
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

504
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3049
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21172
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2041
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1537 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2413

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

172

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

787

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2204

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

875
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

216
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

503
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1045
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

208
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

820
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

792
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

719
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8274
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

972 3
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

916
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2219 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

863