CNN: Європа намагається збільшити кількість вакцинованих проти Covid-19 не лише ​заохоченнями, але ​й обмеженнями (ФОТО)

У Румунії громадянам після щеплення надавали традиційні рулети з фаршу на грилі


Оскільки темпи вакцинації Covid-19 в Європі демонструють ознаки уповільнення, лідери намагаються знайти відповіді на ключову дилему наступного етапу розгортання: як переконати неохочих громадян засукати рукав та щепитися.

Починаючи з готівкових платежів і закінчуючи телефонними даними, безкоштовних екскурсій по футбольному стадіону до безкоштовного м’яса, смаженого на грилі, чиновники запропонували цілий ряд заохочень, щоб спонукати людей робити щеплення.

Зараз штам "Дельта" розлетівся по всьому континенту, загрожуючи викликати черговий раунд локдауну у розпал літа.

У перші години понеділка парламент Франції ухвалив закон, який вимагає «пропуск здоров’я», документ, що демонструє докази вакцинації або негативний ПЛР-тест для відвідин ресторанів, барів та для поїздок потягами та літаками, починаючи з серпня.

"Ми максимально вимагаємо медичну картку, щоб змусити якомога більше людей піти на щеплення", - пояснив президент Франції Еммануель Макрон в середині липня, коли оголосив про прийняття законодавства.

Він також зазначив, що вакцинація буде потрібна медичним працівникам з 15 вересня, і натякнув на можливість зробити щеплення обов'язковим для всіх, якщо епідемія загостриться.

Президент Франції Еммануель Макрон відвідав центр вакцинації на колесах в липні

Греція, зіткнувшись зі стрибком інфекцій, що загрожує відродженню її важливої ​​туристичної галузі, у середині липня пішла на крок далі, ніж Франція, заборонивши невакцинованим відвідувати закриті ресторани, бари, кафе та кінотеатри. Він також замовив обов’язкові дози вакцини для медичних працівників.

Італія, яка у квітні запровадила вакцини для медичних працівників та аптечних працівників, заявила в четвер, що також введе подібні обмеження для жителів без підтвердження статусу їхнього імунітету.

"Повідомлення від уряду, яке ми хочемо максимально поширити - це робіть щеплення! Щеплення! Щеплення!", - заявив міністр охорони здоров'я країни.

Заборона невакцинованим людям брати участь у різноманітних заходах соціального життя є останнім із багатьох обмежень, які колись були немислимими в західних демократіях, але зараз стають звичним явищем.

Ці кроки спричинили протести та поновили дискусію щодо того, чи слід робити щеплення для загального блага держави.

"Дуже цікаво побачити, як насправді будуть діяти сертифікати Covid-19, оскільки в березні 2020 року ніхто і не думав, що можна заблокувати західну країну, проте саме це й сталося", - сказав доктор Олівер Ватсон, дослідник моделювання передачі Covid-19 в Імперському коледжі Лондона.

Також незрозуміло, чи буде запроваджений механізм примушування людей до вакцин.

"Попередні дослідження, що вивчали вплив мандатів на поглинання вакцин, навряд чи зможуть охопити безліч причин, чому вагання вакцин, пов'язане з Covid-19, буде сильно відрізнятися від вимог щодо вакцинації дітей проти кору в дитинстві", - сказав Ватсон.


Чи спрацюють обмеження?

Люди в Марселі протестують у суботу проти мандатів щодо вакцин

Не всі поділяють заклики та вимоги щодо вакцин. Понад 160 000 активістів взяли участь у протестах проти французьких заходів щодо Covid-19 у суботу, закликаючи уряд скасувати нові правила. Парижанин Аксель Міака Міа розлютився, коли почув про план.

"Я повністю проти", - сказав він у вівторок CNN. Це не означає, що Міака Міа сприйняла пандемію несерйозно. Останній рік він провів у турботі про здоров'я своїх батьків та старших членів сім'ї.

Маючи важелі впливу, французький уряд змусить "багатьох відчувати, що їм потрібно зробити щеплення для дещо нормального життя", сказав він.

Але Miaкa Mia не скоро отримає щеплення. Його робоче місце не вимагає вакцинації, і він може пристосувати своє життя до чинних норм, оскільки це не стосується невеликих магазинів.

Експерти стверджують, що може бути важко визначити вплив сертифікатів Covid на прийняття вакцин, оскільки такі заходи "зазвичай супроводжуються більшим висвітленням у ЗМІ та більшою кількістю обговорень щодо вакцинації, що може бути причиною зміни рівня поширення".

Попри це, заява Макрона спричинила поспіх до вакцинації, принаймні на короткий термін. Французький портал Doctolib для замовлення вакцини побачив рекордних 3,7 мільйона людей, яким призначили зустрічі протягом наступного тижня, повідомляє його вебсайт.

Міністр Франції у європейських справах Клемен Бон заявив, що стрімкі бронювання показали, "що серед людей, які не були щеплені, дуже мала кількість є антивакцинаторами".

Це підтверджено нещодавніми опитуваннями, які показують, що французи прихильні до ідеї вакцин проти Covid-19 після того, як на початку пандемії Франції визнали однією з найбільш скептичних європейських країн.

Питання вагань щодо вакцин у деяких європейських країнах сягає багатьох років тому, і "я не думаю, що зусилля уряду з цим впоралися", - сказала д-р Діпті Гурдасані, експерт з питань охорони здоров'я та епідеміолог з Лондонського університету.

"Боротьба з ваганням щодо вакцин вимагає залучення громади, щоб насправді зрозуміти причини та вирішити їх, а не називати людей невігласами чи егоїстами".

за матеріалами CNN


26.07.2021 871
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1964
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1861
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1858
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5498 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2154 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1510

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

746

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

799

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1001

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1005
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1772
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3682
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10259
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26150
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10187 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7715
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

899
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

210
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

265
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

382
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1278
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

885