CNN: чи справді між Китаєм та США виникає "холодна війна"?

Державний секретар США Ентоні Блінкен (справа) виїжджає після зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном (зліва) в Єлисейському палаці, в Парижі, 25 червня 2021 року


Нове покоління холодної війни США щойно отримало потужне підтвердження.

Коли державний секретар Ентоні Блінкен говорив про Китай в інтерв'ю "Нью-Йорк Таймс" у Парижі, він запропонував одне з найбільш відкритих уявлень про зовнішню політику адміністрації Байдена. Блінкен заявив, що Франція та США "на одній стороні" щодо необхідності захищати вільний світовий порядок у міру набуття Китаєм впливу. Альтернативою, попередив він, не буде глобальний порядок чи світовий порядок, очолюваний Китаєм, який би був "глибоко неліберальним за своєю суттю".

Блінкен, який виступив з жорстким посланням США до Китаю на переговорах на Алясці в березні, роз'яснював нещодавні попередження президента Джо Байдена про те, що демократія знаходиться під загрозою - і не лише від неліберальних тенденцій на Заході.

Концепція нової холодної війни між США та Китаєм перетворюється на загальноприйняту думку у Вашингтоні. Однак одна критика полягає в тому, що оригінальна версія була ідеологічним зіткненням між капіталістами Заходу та комуністами радянського блоку. США та Китай потрапляють у більш класичний поєдинок між силою, що зростає, та силою, що занепадає, хоча Блінкен, безумовно, бачить ідеологічну складову.

Президент Китаю Сі Цзіньпін, який незабаром очолить святкування 100-річчя Комуністичної партії Китаю, зайняв набагато жорсткішу позицію щодо Китаю на світовій арені.

Пекін посилює свою владу в Тихоокеанському регіоні та за його межами, а події в Гонконзі демонструють китайські репресії щодо маршу на його території. Але чи зацікавлений Пекін (чи здатний) вести глобальну битву проти демократії - це вже інше питання.

Використання Сі популістського націоналізму в першу чергу призначене для підтримання автократичної панівної партії, чи це справжнє вираження амбіційної глобальної зовнішньої політики Китаю? У будь-якому випадку, вироблення політики у Вашингтоні та зароджувані політичні кампанії в США - від економіки до інфраструктури та від оборони, що покращує систему соціальної безпеки - все частіше формуються через призму неминучого протистояння з Китаєм. Принаймні звідси стає все важче стверджувати, що аналогія "холодної війни" пропускає суть.

Цими вихідними в містах США відзначали річниці масових заворушень в Стоунволі 1969 р. - з численними коментарями учасників акцій з питань імміграції, жорстокості поліції та навіть іноземних лідерів. Вгорі: Учасники акції, Нью-Йорк, 26 червня


"Єдине, що допомагає в ці часи, це доброта та співпереживання"

Американські катастрофи часто обертаються глобальними трагедіями.

Це природа нації, побудованої на імміграції, що людські хвилі масових подій охоплені усім світом. Наприклад, жертви з 93 країн загинули 11 вересня 2001 року. Це та сама історія у Флориді, після жахливого обвалу кондомініуму, який поховав сплячих жителів під горою завалів, скоротивши й так коротке життя, яке було виплекано по всій земній кулі та сплетене у спільному просторі. Підтверджується, що загинули дев'ять людей, однак понад 150 досі не знайдені, працівники рятувальних служб побоюються, що рівень пожежі стрімко зросте.

Серед зниклих є багато людей з Південної Америки, що відображає латиноамериканську культуру Флориди та її роль як вхід до решти західної півкулі. Серед них члени сім'ї першої леді Парагваю Сільвани Лопес Морейра, яка в трагічному повороті поїхала до США на щеплення Covid-19. Консульство Аргентини в Маямі заявило, що дев'ять її громадян зникли безвісти в результаті обвалу квартири. Колумбія, Уругвай та Венесуела заявили, що досі намагаються розшукати зниклих громадян. Серед зниклих також є родич батька колишнього президента Чилі Мішель Бачеле.

Ізраїль направив делегацію, яка допоможе скласти карту місця катастрофи та допоможе єврейській громаді Флориди виявити жертви та тих, хто вижив. Принаймні 20 людей, пов'язаних з однією місцевою синагогою, вважаються зниклими безвісти, оскільки родичі тримаються надії, що тих, хто вижив, можна врятувати з купи подрібненого будівельного сміття живим навіть через кілька днів після катастрофи. "Єдине, що допомагає в ці часи, це доброта, співпереживання та спільність, тому що ти не можеш змінити реальність", - сказав рабин Шолом Ліпскар у коментарі Вовку Бліцеру CNN.

Тим часом Канада вважає, що принаймні чотири її громадянина зникли безвісти. Багато канадців мають власність у Флориді, і тисячі "снігових птахів" щороку летять на південь, рятуючись від суворої північної зими. Однак виліт цього року був перерваний внаслідок закриття кордону через Covid-19.


Згадуючи Майка Гравела

Майк Гравел, колишній американський сенатор з Аляски, який помер у віці 91 року, мав багату політичну кар'єру. Одним із головних моментів стало його рішення зачитати документи Пентагону - страшну таємну історію війни у ​​В'єтнамі - в протоколі Конгресу після заборони їх видання газетам. Але його найунікальнішим внеском в політичну історію США могли бути одні з найдивніших рекламних кампаній усіх часів.

Випущений в рамках президентської кампанії у 2008 році, після багатьох років у політичному забутті, один ролик показує, як Гравел безглуздо дивився у камеру понад хвилину, потім кидав камінь у ставок і відходив вдалину.

Пізніше на Алясці пояснили, що ця дія була метафорою, і люди мали сприймати брижі у ставку як аналогію зміні, яку може зробити один кандидат. Якими б дивними вони не були, реклама мала працювала, щоб привернути увагу до кандидата; деякий час він був учасником телевізійних комедійних шоу пізно ввечері. Однак, він у підсумку показав 0% на виборах в штаті Айова - поза увагою переможця Барака Обами.

за матеріалами CNN

 


29.06.2021 13454
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

831
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

846
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1248
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1124
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1534
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

3138

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

950

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1009

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1903

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1912
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

652
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

667
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18582
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7687
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3859
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1274
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10986
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

662
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

566
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

735
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

643