Є велика доля правди у тому, що малі і великі крємлята полюбляють з обожненням не лише зловорожі американо-піндосійські бабки з триклятими пиками інорідних президентів, заокеанські технології, доступ до споживацьких благ, спосіб відпочинку а-ля «American Dream» і навіть не лише Голлівудське кіно, а ще й літературу різножанрову (перевертаються зраджені Достоєвський й Толстой). В даному випадку йтиметься про жанр, що іменується технотриллером.
Можливо, якби Пуйло володів хоч трошки талантом письменства, бодай дещицю, на рівні десь так Алєксандра Сєргєєча періода «на горшку/до школи», можливо, тоді він би сублімував якось свою темну енергію - заздрість, злобу, безпорадність до потужнішої кратно держави і фізичну неможливість бути світовим лідером на чолі світової машини - на папір, як то якийсь Фйодор Бєрьозін – пісатєль патріотічіского хвентезі і заодно ярий паграничник ДНР, а так воно – виходить: суцільна книгоманія від Бжезінського і Фрідмана, минаючи і Кейнса, і Айн Ренд, до біографії Міккі Мауса із перекрученими спробами неадаптованої до реальної потенції Росії екранізації.
А й справді, дилетантство та параноя кремлівських і прокремлівських бонз іноді вражає до сміху й сліз. Береться кілька раціональних фантазій декількох більш чи менш привілейованих осіб made in USA, які на відміну від їхніх опонентів в Росії мають право на вільний політ уяви, навіть якщо цей політ надто неоднозначний, при цьому власна хижацька суть витісняється в глибоке підсвідоме (ІД за Фройдом, щоб потім левіафаном виплести), і на кожну таку фантазію скликає путлєр у високому бункері, обставленому романовими-лєнінами-сталінами, засідання СовБєза.
Я не знаю, чи дякувати чи пиляти тих американців, які були в одному із кінофільмів підняли динамітами цілу архітектуру Кремля у повітря. Здається, головну роль зіграв Том Круз. Здається, головний бонза країни Р. видів то кінО, і, все більше здається, що роль головну, всупереч всяким раціональним сценаріям, примірив він на себе, притримав для себе. Обізнані люди кажуть, що прем’єра запланована на 2016-2017. Та все залежить від волі людської, більше за це лише від волі Божої.
Прикро тільки, що Україна грає в цьому «фільмі життя» не останню роль життями реальних героїв. Зате завтрашня перемога - варта життя прийдешнього. Мистецтво, добре воно чи погане, іноді має велику силу матеріалізуватися, тим більше, що ворог насправді і без всякої «американської настройки-настройки» імперіаліст до угару. І не все часто йде по книжці, та багато що – часто.
"Право окончательного решения" (англ. Command Authority) (2013) Том Кленси в соавторстве с Марком Грени(джерело Википедия):
После многих лет пребывания в НАТО в России к власти приходят силовики с главе с президентом Валерием Володиным, что приводит к резкому обострению отношений с США. ФСБ уничтожает в России всю организованную преступность, не тронув лишь крупнейшую славянскую группировку «Семь Сильных людей», которую превращает в свое тайное подразделение. Претензии Володина на восстановление Советского Союза приводят к агрессии против Эстонии, которая, впрочем, продлилась всего пять часов в связи с прибытием войск НАТО. После этого Володин разрабатывает более тонкий план, направленный на захват Украины. Организовав убийство дружественно настроенного к американцам директора СВР Станислава Бирюкова, Володин получает повод для объединения СВР и ФСБ в, фактически, старый КГБ. Отравлен полонием-210 Сергей Головко. Боевики «Семи сильных людей», возглавляемые вором в законе Дмитрием Нестеровым по кличке «Глеб щербатый» дестабилизируют ситуацию на Украине. Населению массово раздаются российские паспорта. В Севастополе пророссийскими активистами захвачена тайная база ЦРУ. Организовав убийство лидера ведущей пророссийской партии Украины Оксаны Зуевой и теракт на пророссийском митинге в Донецке, ФСБ дает Володину повод начать вторжение на Украину. Американский спецназ помогает украинской армии, однако об участии американских войск речи не идет и шансов отразить нападение нет. Тем временем, Джек Райан анализирует события тридцатилетней давности и приходит к выводу, что директор ФСБ Роман Таланов - полулегендарный советский убийца «Зенит», причастный к преступным операциям по всему миру. Сын Райана Джек-младший выявляет сеть нелегальных фондов, созданных в свое время КГБ по всему миру с целью обеспечить свое выживание в случае распада СССР, создание которых и прикрывал «Зенит». Затем, в начале 90-х, Таланов был внедрен в преступную группу «Семь сильных людей», стал вором в законе и, используя возможности преступных групп, привел Володина к власти, получив за это должность директора ФСБ. Захватив Глеба щербатого, Райан связывается с Володиным и заявляет, что может обнародовать и доказать факты из его преступной биографии. Испугавшись последствий, Володин прекращает агрессию против Украины. Крым отходит России. Таланова убивают воры в законе, узнавшие о том, что тот был агентом КГБ.