Соціальні мережі - це не місце для тих, хто хоче залишатися "загадкою", але і "все як на духу" розповідати про себе не варто. Інтернет буквально кишить шахраями, які регулярно моніторять приватні сторінки на предмет їх цікавить. Отже, чого не варто повідомляти про себе в соціальних мережах з метою безпеки.
Домашня адреса і телефон. Навіть якщо ви скористалися налаштуваннями приватності і дана інформація доступна тільки вашим друзям, не тіште себе надією: "один" в соціальній мережі - досить умовне поняття.
Підказки до паролів. Дата і місце народження, дівоче прізвище мами і бабусі, дата народження дитини, улюблена пісня - все це люди використовують як паролі у реальній і віртуального життя, а значить, дана інформація може бути використана шахраями як ключ.
Плани на вихідні і тим більше на відпустку. Написати повідомлення: "Ми всією сім'єю проведемо весняні канікули в Парижі", все одно що запропонувати: "У такий-то час можете прийти і пограбувати мене - все одно цілий тиждень нікого не буде!" Якщо ж ви ще й у відкритому доступі виклали адресу, в зазначений час під вашими дверима може статися бійка: охочих пограбувати такого дивака виявиться багато.
Не зловживайте відвертими зізнаннями
Не розкривайте про себе негативну інформацію на кшталт: "Так напився, що прийшов в себе через тиждень" або "Я частенько сідаю за кермо" під кайфом". Ви можете ненавидіти свою роботу, бути не надто втішної думки про начальника, зловживати алкоголем, але поширюватися про це не варто. Справа в тому, що соціальні мережі досить часто відвідують роботодавці, перевіряючи інформацію про потенційно можливих і діючих співробітників. Результатом цих перевірок може стати відповідно відмова в прийомі на роботу або звільнення.
Не влаштовуйте змагань за кількістю "друзів"
Соціальні мережі апелюють до одного з найпотаємніших бажань людини - здаватися популярним. Критерій відомий - число "друзів", і багато користувачів додають у друзі всіх, кого бачать. У результаті інші списки обчислюються сотнями людей!
«При такому підході список друзів у соціальній мережі неминуче перетвориться на абсолютно неймовірну" колекцію "людей, багатьох з яких у звичайному житті ви вважали за краще б ніколи не бачити, - вважає психолог Марина Деркач. - Незабаром вас почне дратувати величезна кількість запрошень, повідомлень і коментарів. Щоб справитися з надлишком цих контактів, деяких друзів доведеться видалити, що, безсумнівно, викличе образи».
Щоб уникнути попадання в таку ситуацію, психологи радять підходити до вибору друзів в соціальних мережах дуже вибірково, пише газета " Комсомольська правда в Україні ".
Не завантажуйте занадто особисті фото
Рідко яка дівчина помістить на аватарку фотку, де вона в поті чола займається генеральним прибиранням або копає картоплю на дачній ділянці. Більшість дам в соціальних мережах - або жінки-вамп, або загадкові німфи, напівлежача у одному спідньому на леопардових покривалах з кокетливо напіввідкритими ротика. Причому всі вони воліють робити вигляд, що не здогадуються про те, як їх занадто відверті фотографії провокують непристойні пропозиції.