Чи варто Львову побоюватися фанатів "Шальке"? 13 фактів про вболівальників з Гельзенкірхена

 

Бійки з поліцією, клубне кладовище, ігнор Путіна та запальні супершоу. На перший матч 1/16 Ліги Європи "Шахтар" - "Шальке" на "Арену Львів" приїдуть 1500 вболівальників клубу з Гельзенкірхена. Чим вони відомі в Європі - з'ясовував "Футбол 24".

 

Нещодавній випадок у Гельзенкірхені після матчу чемпіонату німецької бундесліги "Шальке" - "Вольфсбург" стривожив. Тоді у сутичці фанатів "кобальтових" з поліцією було понад два десятки потерпілих. І це лише з боку представників органів правопорядку.

 

Що це за "монстри", які збираються відвідати Львів? "Футбол 24" розібрався у цій темі та знайшов 13 доказів того, що зовсім вони не такі страшні, оті фанати "Шальке".

 

1. Відвідали турнір "Єврофан" у Львові та Євро-2012

Фанати "Шальке" приїдуть до Львова не вперше. У 2009-му році команда уболівальників клубу з Гельзенкірхена була учасником щорічного турніру "Єврофан".

І під час Євро-2012, коли збірна Німеччини два матчі грала у Львові (з Португалією - 1:0 і Данією - 2:1), фани "бундестім" (напевно серед них були і вболівальники "Шальке") вели себе досить пристойно.

шальке львів

2. Підтримали Україну і не пустили футболістів до Путіна

шальке

До спонсорства клубу російським "Газпромом" фанати "Шальке" ставляться досить спокійно, вважаючи це економічним співробітництвом. Однак вони проти використання клубу в політичних іграх.

шальке путін

Коли фанати дізналися про плани голови наглядової ради "Шальке" Клеменса Тьонніса влаштувати зустріч у Кремлі футболістів команди з президентом Росії Путіним, висловили свою незгоду. У фанзіні (журналі фанатів) Schalker Markt у березні 2014 року вони звернулись до наглядової ради клубу з відкритим листом. "Просимо вас не зустрічатися з Путіним і дистанціюватися від нього. Ми не ручні болонки самодержця. "Шальке" - це клуб, в основі якого демократичні принципи, і свободу кожного ми вважаємо головною цінністю. Це особливо важливо з огляду на політичну ситуацію в Україні, суверенітет якої Путін порушив", - значилося в заяві.

Вплинула думка фанатів на плани босів клубу чи ні - не відомо. Але зустріч в Кремлі не відбулася. Ні в 2014-му, ні до сих пір.

3. Бойкот рідній команді

шальке борусія

Загалом фанати "Шальке" часто не погоджуються з офіційною позицією клубу. Незадоволені новими правилами безпеки, що обмежують свободу дій фанатів, і непрозорою (на їхню думку) системою розподілу квитків, восени 2015 року, на знак протесту, вони навіть не викупили (нечуваний випадок!) свою квоту на Рурське дербі в Дортмунді. З 8000 квитків було реалізовано всього 6500. Хоча, як бачимо, єдності серед фанатів немає - повноцінний бойкот не вдався.

4. На трибунах - кожен четвертий мешканець

шальке фани

Населення Гельзенкірхена - 250 000 жителів. Домашня "Фелтінс Арена" (вона ж - "Ауф Шальке") вміщає 61 000 глядачів. І заповнюється вщент майже завжди. Не складно підрахувати, що на трибунах під час матчів опиняється кожен четвертий (!) мешканець міста. Звичайно, багато шанувальників "Шальке" і з інших міст, однак сам показник вражає!

5. Їх союз. Один великий band

Серед шанувальників "Шальке" дуже багато фанатських угруповань (понад півтори тисячі фан-клубів різної чисельності, різних поглядів на навколишній світ різних членів груп, з різним територіальним розташуванням), але всі вони об'єднані в загальний рух Schalker Fan-Club Verband.

6. Їх актив. Люблять запалити!

шальке нордкурв

Ядро фанатів збирається на відомій Nordkurve (Північна трибуна). Слова тут зайві, треба дивитись і слухати.

А ще вони вміють красиво запалювати. У прямому і переносному сенсах.

7. Їх друзі в Німеччині - "Нюрнберг"

нюрнберг шальке

Фанати Гельзенкірхена у дружніх стосунках з колегами, котрі підтримують "Нюрнберг" (на ґрунті спільної нелюбові до "Баварії"). Перед домашніми матчами команд на стадіонах обов'язково звучать гімни обох клубів.

8. Приятелі за кордоном - голландці

У міжнародному масштабі фанати "Шальке" дружать з фанами голландського "Твенте". Під час матчів часто співають неофіційний гімн фанатів "Твенте" "Wir schlugen Roda" ("Ми б'ємо "Роду").

9. Їх вороги. Ненависна "Боруссія"

дортмунд шальке

Фани "Шальке" недолюблюють уболівальників "Баварії" і, звичайно ж, шанувальників дортмундської "Боруссії". Протистояння з сусідами по регіону Рур дуже гаряче, але вже давно не виходить за рамки пристойності. Ображати один одного - будь ласка! А ось рукам волю не давати!

10. Їх гімн. Про любов до білого та синього

шальке гімн

Офіційний гімн клубу називається "Blau und Weiß, wie lieb ich Dich!" ("Синій і білий, як же я люблю тебе!"). На "Арені Львів" він обов'язково прозвучить у виконанні фанатів "Шальке".

11. Коханню кожен вік підвладен

Серед фанатів "Шальке" дуже багато людей "кому за..." - немолодих уболівальників. Іноді навіть у дуже поважному віці. У Гельзенкірхені таких цінують.

Тут свято шанують традиції. У Львові на трибунах ці поважні фанати теж будуть, ось побачите.

12. Кладовище для фанатів

кладовище шальке

У Гельзенкірхені є кладовище фанатів. Для нас втілення цієї, на перший погляд, дивної ідеї, є незвичним. А ось німці не бачать в цьому нічого дивного: якщо люди любили "Шальке" за життя, то чому б їм не залишатися фанатами і після смерті.

кладовище фанатів шальке

Бути похованим на фанатському кладовище - досить популярно. Цю послугу навіть замовляють заздалегідь. Так-так, ще наразі дуже навіть живі фани "Шальке".

13. Слабкі географи

Загалом, фанати "Шальке" досить непогані хлопці, зовсім не страшні. Щоправда, дуже неуважні. Можуть до Львова і не доїхати.

шальке фани

Наприклад, чимало з них упевнені, що матч з "Шахтарем" відбудеться... на "Донбас Арені". Не заблукали б дорогою?

 

Руслан Меженський, Футбол 24


17.02.2016 375 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

262
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2899
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21055
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1966
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1341 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2352

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

684

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2130

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

811

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1399
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

129
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

460
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

990
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

131
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

744
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

731
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

675
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8204
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

806 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

868
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2159 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

811