Чи справді необхідно, щоб жінка була мужня?

 

 

/data/blog/68121/48e28315754ece9af8f9f5136a8df648.jpg

 

Жінка - крихкий кришталь сформований у статуетку чи камінець з витонченими формами? Чи, можливо, поєднання цих двох компонентів у одній фігурі? Що має переважати, жіночність чи вміння постояти за себе?

 

З давніх-давен і до нашого часу, жінка вважається берегинею роду. Саме вона підтримує сімейну ватру, трепетно підкидаючи туди тепле слово, справжню, щиру посмішку. Всеобіймаюча і всерозуміюча. Лагідна і водночас міцна. А головне - загартована.

 

Жінка утвердилася в суспільстві, як сильна і мужня ще в стародавні часи. Коли люди жили для того, щоб вижити. В час постійних загарбницьких сутичок між народами, жінка воювала, відстоювала честь і безпеку роду на рівні з чоловіком. Не згадати жінок-сарматок було б неправильно. Сармати- войовничі племена, які наводили жах на своїх сусідів. Саме в цих народах у жінки був високий статус та широкі повноваження. Коли у сусідських плем'ях панував патріархат, то сарматські жінки повністю зрівнювалися у правах з чоловіком. Проте мало бути мужньою, потрібно вміти поєднувати цю рису характеру з жіночністю. Не у всіх це виходить, а у деяких - виглядає просто смішно.

 

За незламний характер її називають дочкою Прометея. Так, наша славна Леся Українка. Доля навчила її не здаватися ще в дитинстві. Не дивлячись на складну хворобу, через яку жінка пізніше була прикута до ліжка, вона продовжувала писати. Не переставала радіти весні, та описувати це у своїх шедевральних віршах. А вірш "Contra spem spero", став її девізом: "Так! я буду крізь сльози сміятись, Серед лиха співати пісні, Без надії таки сподіватись, Буду жити! Геть, думи сумні!".

 

Українки - найсильніші і незламні. Проте кортить написати про жінку, чиє прізвисько скаже все про себе саме. Маргарет Тетчер, відома як "залізна леді". У ХХ столітті не було прийнято, щоб жінка займала вищі керівні посади. А особливо це стосувалося консервативної Великобританії. Але Маргарет зруйнувала усі стереотипи. Представниця слабкої статі обрана прем'єр-міністром. Перша і єдина жінка, яка очолювала британський уряд. "Варто один раз поставити жінку нарівні з чоловіком, як вона починає його перевершувати", - казала леді. Маргарет Тетчер вдалося вивести Британію із затяжної кризи.

 

21 століття, Україна, триває неоголошена війна. Багато чоловіків зі всіх куточків держави відправилися на схід, щоб захистити свою сім'ю. За їхніми плечима вся Україна. Ви колись бачили жінку з автоматом? Тендітну, ніжну… вона теж боїться. Але непереборне бажання захистити свою рідну Батьківщину перемагає. Так, на сході України зараз знаходиться багато жінок. Які готові робити будь-що. Патріотизм, хоробрість та прагнення волі - ось, що об'єднує тутешніх солдаток. Поєднання непоєднуваного - ціла наука. Жіночна, легка, добра, лагідна, але мужня, хоробра, сильна, незламна... Ідеальна, чи не так?

 

Вікторія Остафійчук, Школа журналістики


Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

863
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5311 6
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1735
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1743
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2888
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2513

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

444

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1657

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2386

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3125
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

213
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

764
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

953
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

520
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

701
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16180
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3057
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

347
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1174
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1028 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

825