Чи правильно ви чистите зуби? 8 розповсюджених помилок

 
 
 
Чищення зубів – це справа складніша, ніж може здатися. Помилки, яких ми щодня припускаємося, можуть завдати емалі значної шкоди.
 
 

Коли й скільки треба чистити зуби, чи треба ополіскувати рота, й яку небезпеку несе в собі фільтрована вода – про це австралійське видання The Daily Mail поговорило з "зірковим" стоматологом Майклом Темом, пише УП.

 

Він назвав найрозповсюдженіші помилки, яких припускаються його пацієнти.

 

Прополіскувати рота після чищення – більшість людей упевнені, що це необхідно, і вони помиляються.

 

"Люди можуть цього не усвідомлювати, але це недобре – прополіскувати рота одразу ж, бо нам хочеться, щоби зубна паста відновлювала середовище в роті, робила так, щоби знову все стало як слід", - пояснює Тем.

 

Він радить після чищення сплюнути пасту, але не прополіскувати рота, щоби фтор побув на зубах щонайменше 30 хвилин.

 

Чистити зуби одразу після їжі – не треба. Слід зачекати півгодини.

"Їжа та кислотні напої, наприклад, апельсиновий сік, роблять емаль м’якшою, тож перед чищенням важливо зачекати, щоби баланс рН відновився", - каже Тем.

 

Надто завзяте чищення може шкодити зубам. Зазвичай чим більше зусиль докладається, тим кращий буде результат, але не в цьому випадку.

"Люди чистять надто завзято й надто абразивно… ми бачимо багато зубів, пошкоджених інтенсивним чищенням", - говорить лікар.

Він рекомендує використовувати м'яку щітку та чистити зуби ніжно й обережно.

 

Чищення зубів протягом менш ніж 2 хвилин – неефективне.

"Якщо ви чистите зуби менш ніж 2 хвилини, більш ніж імовірно, що у вас лишаться відкладення зубного каменю та залишки їжі на зубах, так само, як і весь наліт… Потрібно не менше двох хвилин і ніякого поспіху – поспіх означає те, що люди чистять сильніше та швидше, а це завдає зубам шкоди", - зазначає стоматолог.

 

Часті перекуси протягом дня можуть шкодити не лише фігурі, а й зубам. Зі слів Тема, після того, як ми попоїли, середовище в роті стає більш кислотним, і потрібно 5 хвилин, щоби рівень рН відновився. Коли ж протягом дня ми часто щось жуємо, зуби більше піддаються шкідливому впливові кислоти.

 

Фільтрована або бутильована вода може містити замало фтору й мінералів. Доктор Тем, котрий живе  в Австралії, радить принаймні своїм співвітчизникам пити воду з-під крану, бо вона досить хороша.

 

Багато людей чистять зуби лише спереду, щоби мати білу, сліпучу усмішку, і занедбують решту емалі.

 

"Наліт утворюється й на задній частині зубів. Дуже важливо чистити зуби всюди – спереду, ззаду та з боків", - наголошує Тем.

 

Для економії часу дехто полюбляє чистити зуби, коли приймає душ. Але така багатозадачність призводить до того, що ми менше фокусуємося на процесі.

"Добре чистити зуби перед дзеркалом, щоби ви усвідомлювали, що робите… треба бачити кут щітки, слідкувати, щоби він був правильним", - каже стоматолог.

 


29.07.2015 1362 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

874
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

675
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1787
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3116
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2500
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2484

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

139

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

672

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

639

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1510
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

262
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

609
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

568
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

270
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

334
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26974
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

793
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19625
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

366
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

354
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

682
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1178 1