Чи погано спати поряд з мобільним телефоном?

 

/data/blog/99442/9f5602258d33994210bed4fbb7576f58.jpg

 

У світі, у якому ми живемо сьогодні, використання мобільного телефону набуває все більш важливого значення. Такого важливого, що ми не залишаємося без нього 24 години на добу. Ми не вимикаємо його протягом всього дня, а коли лягаємо спати, кладемо поруч. Але така звичка може завдати шкоди здоров’ю.

 

Хочете дізнатися про те, чи шкідливо спати поряд з мобільним телефоном? Відповідь на це запитання можна знайти в цій статті.

Якщо ви, як і мільярди інших людей, спите, поклавши свій мобільний телефон поруч із ліжком, це може бути причиною багатьох проблем (зараз непомітних) для вашого здоров’я. Випромінювання, яке продукують смартфони, є дійсно небезпечним, і його рекомендують уникати з багатьох причин.

 

Це правило стосується будь-якого часу вдень, а в ті години, коли ми спимо, розташування стільникового телефона поруч з нами може призвести до нічних жахів, безсоння, пробудження серед ночі тощо. Чому це відбувається? Електромагнітне випромінювання спричиняє зміни в системі певних процесів саморегуляції, як-от біоритми або серцеві ритми.

 

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що електронні пристрої загалом (а не тільки мобільні телефони) шкідливі для організму і можуть збільшити ризик розвитку раку.

 

Результати дослідження в Австралії показали, що існує важливий взаємозв’язок між використанням смартфонів і безпліддям, а також зниженням якості сперми у чоловіків. У представників і чоловічої, і жіночої статей було виявлено підвищення рівня стресу.

 

Хоча мобільний телефон має будильник, яким ми зазвичай користуємося, його все ж таки слід вимикати на ніч, тому що він завжди здійснює зв’язок із основними станціями через радіохвилі, навіть тоді, коли ми його не використовуємо. Отже, телефони постійно випромінюють електромагнітні хвилі в навколишнє середовище. І класти цей пристрій поруч з головою під час сну означає наражати свій організм на небезпеку впливу цих шкідливих хвиль.

 

con 1

 

Як і де ви повинні залишити свій стільниковий телефон, коли спите?

Є два способи: перший –  вимкніть його і залишіть на звичному місці, натомість використовуйте інший будильник. Другий спосіб – не вимикати, але помістити його у віддаленій кімнаті, наприклад, на кухні або у вітальні. Така альтернатива є менш бажаною.

 

Якщо ви відчуваєте потребу бути на зв’язку через те, що  вам, можливо, необхідно буде поспілкуватися з кимось, принаймні вимикайте Інтернет або Wi-Fi з’єднання, яке є ще небезпечнішим, ніж радіохвилі. Експерти рекомендують, щоб стільниковий телефон знаходився не менше, ніж за метр від тіла під час сну. Можна залишити його, наприклад, на дивані або на стільці.

 

Крім цього, обов’язково слід пам’ятати про те, що не можна класти під подушку свій мобільний телефон, коли він заряджається. Є багато випадків опіків обличчя та рук через перевантаження і, як наслідок, займання всередині пристроїв. Більшість подушок виготовлені з матеріалу, який займається дуже швидко, і це становить для людини велику небезпеку, коли вона спить.

 

Також небезпечно, коли ми залишаємо стільниковий телефон на тумбі. Це підвищує рівень тривожності, ми постійно перебуваємо у стані очікування, а отже прокидаємося серед ночі, щоб перевірити електронну пошту або зайти в соціальні мережі. Такі зміни в поведінці та звичках спричиняють стрес, безсоння, погану концентрацію, проблеми розумової діяльності, зниження продуктивності, нічні жахи, головний біль тощо.

 

Інші “здорові” звички під час використання стільникового телефону

 
  • Не розмовляйте довго по телефону, а якщо час спілкування збільшується, кожні декілька хвилин переміщайте телефон від одного вуха до іншого.
  • Якщо є така можливість, розмовляйте в системівільні руки, щоб пристрій не знаходився поруч з головою.
  • Не дозволяйте дітям використовувати стільниковий телефон навіть як іграшку.
  • Не розмовляйте по телефону там, де сигнал слабкий, тому що прилад буде продукувати потужніші радіохвилі.
  • Не носіть мобільний телефон на тілі (чоловікам не рекомендовано класти його в кишеню штанів) і уникайте контакту зі шкірою.
  • Тримайте його подалі (принаймні на півметра), навіть якщо він знаходиться на вашому столі.

 

Отже, необхідно давати відпочинок своєму стільниковому телефону, і самим також відпочивати від нього. Вночі слід забезпечити собі гарний сон і відпочинок, зарядити батареї, якими користувалися весь день. Краще, щоб стільниковий телефон залишався подалі від нас, поки не встанемо з ліжка (якщо зможемо втриматися від спокуси) або поки не вийдемо з дому на роботу.

 

tehnologia

 

Дотримуючись вищезгаданих рекомендацій, ви зможете уникнути стресу та дисбалансу рівня нейронів і зберігати високу якість сну.

 

І не забувайте, що інші пристрої, які є вдома, також шкідливі для здоров’я. Намагайтеся не розташовувати телевізори або комп’ютери у своїй спальні. Якщо ж вони вже там знаходяться, їх потрібно вимикати з розетки перед сном. Вимикайте маршрутизатор, коли лягаєте спати і намагайтеся не використовувати стільниковий телефон перед сном.

 

moyezdorovya.com.ua


15.02.2016 1706 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

360
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1411
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2608 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3645
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3011
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2154

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

627

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

477

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1644

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1807
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

301
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

515
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

815
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4997
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

365
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

891
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10136
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

520
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

273
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

381
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

408
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

728