Чорний Черемош — найчистіша річка басейну Прута на Франківщині (ФОТО)

На Франківщині на трьох пунктах моніторингу води у річках знайшли перевищення норми нонилфенолу, хлорфенвінфосу та флуорантену. Високих концентрацій хімічних і фізико-хімічних показників не виявили.

Про це Суспільному Карпати повідомила начальниця лабораторії моніторингу вод Західного регіону Марія Засідко, пише Фіртка.

"Перевищення норми виявили за вмістом нонилфенолів (4-нонилфенолів) у річці Сівка у селі Сівка-Войнилівська, флуорантену у Бистриці Солотвинській, що протікає у Скобичівці, та хлорфенвінфосу (суміші цис- і транс-ізомерів) у річці Саджава, що у Долині, — каже Марія Засідко. — Кадмій виявили у всіх пунктах моніторингу, вмісту ртуті не зафіксували".

З переліку металів, які є специфічними для басейну Дністра, виявлено мідь, хром, цинк та арсен. У річці Сівка у селі Сівка-Войнилівська знайшли ацетохлор. Там же виявили метолахлор, а також у річці Дністер, що протікає у селі Побережжя, Галичі та річці Бистриця у селищі Єзупіль.

Найменше шкідливих речовин є у пунктах моніторингу рік басейну Дністра — Лімниці у селі Осмолода та Свічі у селі Княжолуки.

Загальний аналіз лабораторних досліджень встановив, що у 27 масивах поверхневих вод басейну Дністра відповідають І класу хімічного стану – "добрий". У 18 масивах поверхневих вод визначено ІІ клас хімічного стану – "недосягнення доброго", зокрема пункт моніторингу, розташований на річці Прут у селі Шепарівці.

На Франківщині у річковому басейні Дністра упродовж 2020 року встановили 15 пунктів моніторингу. Серед них — сім відповідають "доброму" стану. Це ріки — Свіча у селі Княжолука, Гериня у Болехові, Лімниця в селі Осмолода, Лімниця у селі Вістова, Дуба у Рожнятові, Бистриця в Єзуполі, Бистриця Надвірнянська у селі Березівка.

У восьми пунктах визначено "недосягнення доброго стану". Це ріки: Дністер у селі Побережжя та Галичі, Саджава у Долині, Сівка у селі Сівка-Войнилівська, Луква у селі Боднарів, Гнила Липа у селі Бабухів, Ворона у Тисмениці, Бистриця Солотвинська у селі Скобичівка.

У річковому суббасейні Прута на території області визначено п'ять пунктів моніторингу. Загальний аналіз лабораторних досліджень встановив, що чотири пункти моніторингу відповідають першому класу хімічного стану – "доброму", це ріки: Чорний Черемош у Верховині; Волиця у селі Рибне, Прутець-Яблуницький у Татарові та Прут у Яремчі.

Під час досліджень не виявили перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин та нормативів екологічної безпеки у всіх масивах поверхневих вод.

Відсоток охоплення моніторингом масивів поверхневих вод у річковому басейні Дністра з 2020 року до 2021 збільшився із 3,9 % до 6,9%.


Читайте також:

На Франківщині дослідили воду, яку п'ють діти у школах і садочках

Понад 40% колодязів містять нітрати: на Франківщині перевірили воду приватних обійсть


09.06.2021 1372
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

395
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2966
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21117
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1997
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1512 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2390

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

43

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

737

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2167

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

847
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

171
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

476
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1011
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

174
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

789
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

758
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

693
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8233
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

895 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

892
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2186 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

837