Графіки погодинних вимкнень світла можуть змінюватися, якщо є дефіцит потужності або навпаки — потужності достатньо.
Детальніше про те, чому в графіках вимкнень можуть бути зміни декілька разів на день, розповідають в "Прикарпаттяобленерго", пише Фіртка.
Щовечора НЕК "Укренерго" встановлює та доводить для обленерго обмеження, які необхідно застосувати для побутового населення та промисловості.
Після доведення лімітів, оператор системи розподілу (АТ "Прикарпаттяобленерго") формує графіки погодинних вимкнень (ГПВ) і публікує їх на своїх офіційних каналах.
Якщо потужності в енергосистемі достатньо, то світло для населення, навіть попри "червоні" години, не вимикають. Такий випадок зазвичай можливий на вихідних, коли споживають менше електроенергії, або ж у час активної роботи сонячних електростанцій.
- після повторних масованих обстрілів енергетичної інфраструктури з боку росіян;
- через очікуване зростання споживання на початку тижня;
- унаслідок використання великої кількості кондиціонерів у спекотні дні;
- через ремонт атомних блоків.
"Окрім цього, потрібно пам’ятати, що значна частина електроенергії йде на забезпечення функціонування критичної інфраструктури, до прикладу, лікарень, об’єктів водо- та теплопостачання, військових об’єктів тощо", — вказують в "Прикарпаттяобленерго".
Нагадуємо, що дізнатися до якої черги належить адреса вашого проживання можна:
- На сайті компанії (головна сторінка — графіки вимкнень) або за посиланням. Необхідно ввести особовий рахунок або адресу розташування.
- Через чат-бот у Viber за номером особового рахунку у форматі: вісім цифр, пробіл, прізвище.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків