Чому не соромно бути рабом Божим?

Неодноразово доводилось чути від критиків християнства, або непрактикуючих християн незадоволення звертанням «раб Божий».

Адже, саме так християни називають себе щодо Бога, якому поклоняються.

Людська гідність  особливо цінується останніми роками, тому вживаючи слово «раб» ми здебільшого мислимо про раба, який є власністю рабовласника, що повністю контролює його волю  та свободу.

Коли ж ми говоримо про рабство Богу, то маємо на увазі людину, яка вірить в Єдиного  істинного Бога та усвідомлює від нього залежність як від Творця, приймаючи Його владу як Небесного Царя виконуючи Його благу волю:

«Бо тепер чи я в людей шукаю признання, чи в Бога? Чи людям дбаю я догоджати? Бо коли б догоджав я ще людям, я не був би рабом Христовим.» (Гал. 1:10).

Рабство Богу - це вірність божественній волі, а протилежність цього - це рабство гріха:

«А тепер, звільнившися від гріха й ставши рабами Богові, маєте плід ваш на освячення, а кінець життя вічне» (Рим. 6: 21-22).

Бог створив людину за своїм образом 

«І Бог на Свій образ людину створив» (Бут 1,26-27).

Це означає, що людина вільна у своєму виборі й тому Бог насильно не підкорюватиме собі її волю. Також вважається, що словосполучення «раб Божий» походить зі Старого Завіту і був своєрідним титулом старозавітних царів, і це підкреслювало, що над ними більше немає ніякої влади, так само називали себе деякі пророки.

В часи становлення християнства, коли рабство було явищем буденним,  християни хотіли виокремитися і самоназва «раб Божий» говорила ким вони насправді є.

«То хіба може бажати нашого приниження чи виявляти зневагу Бог? Звісно, що ні. Не для приниження вживається це значення, а щоб підкреслити наше, вірних, слідування Божественній волі та її виконання», - наголосив митрополит Епіфаній.

В іншому місці Святого Писання  Господь нас називає друзями:

«Ви друзі Мої, якщо чините все, що Я вам заповідую. Я вже більше не буду рабами вас звати, бо не відає раб, що пан його чинить. А вас назвав друзями Я, бо Я вам об'явив усе те, що почув від Мого Отця.» (Ін.15:14-15).

Тим паче титул «Раб Божий» не зустрічається у повсякденному церковному житті, а тільки у його сакральній частині, наприклад, під час Таїнств: «…причащається Раб Божий» та інші схожі на цей вислови.

Противники цього титулу зустрічаються серед людей, які далекі від Церкви та Бога, і зовсім не знають Його.

Останнім часом від цього словосполучення пропонують відмовитись, щоб було «не так, як у московській церкві», оглядаючись завжди на москву, ми тим самим підкреслюємо свою меншовартість.

Це древня традиція і від неї відмовлятись через те, що московити на цьому словосполученні наголошують -  це те саме, щоб нам перестати дихати повітрям, бо вони також ним дихають.

Звичайно, велике горе бути рабом тирана. Бог є джерелом життя, істини, любові та  усього добра. То хіба принизливо бути рабом Доброти, рабом Милосердя, рабом Істини? 

Отож, із наведених вище цитат ми бачимо, що ні Бог, ні Церква не принижує гідність людини, а термін «раб Божий» - це є наш вибір, яким ми в першу чергу  засвідчуємо свою смиренність перед Богом, а також те, що  не є рабами гріха, тобто, що нами гріх не володіє, засвідчуємо приналежність до особливого кола вибраних – християн.


03.05.2023 Роман Тадра 3424
05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

359 1
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

906
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3501 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3893
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4250
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5404

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

171

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

636

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1168

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1677
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

243
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

60353
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

663
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10910
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

813
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

772
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5396
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13280
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

378
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

381
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1216