Чому краще їсти сухарі замість хліба: користь та шкода

"Чому хліб не можна, а сухарі можна?" - цим питанням напевно задаються безліч втомлених дієтою людей.

Втім, це не зовсім правильне твердження, що хліб не можна, а сухарі можна.

Хліб - це важливий харчовий продукт, багатий на вуглеводи, вітаміни та мінерали. Він є джерелом енергії для організму і забезпечує відчуття ситості, пише glavred.

Сухарі - це висушений хліб, який має схожі з хлібом поживні властивості, але має кілька переваг:

Легке перетравлення

Сухарі - вже оброблений продукт, який легше перетравлюється, ніж свіжий хліб.

Це робить їх корисними для людей із чутливим кишківником або після перенесених захворювань ШКТ.

Низька калорійність

Сухарі - низькокалорійний продукт, що може бути корисно для людей, які стежать за своєю вагою.

Вбирання рідини

Сухарі мають абсорбуючі властивості, тобто вони можуть вбирати надлишки рідини в кишечнику.

Це допомагає в разі діареї, роблячи випорожнення більш оформленим.

Харчові волокна

Сухарі багаті харчовими волокнами (клітковиною), яка не перетравлюється в кишечнику, але відіграє важливу роль у його роботі.

Клітковина стимулює перистальтику кишківника, допомагаючи тим самим просуванню їжі та запобігаючи закрепам.

Вона також слугує живильним середовищем для корисних бактерій кишківника, які беруть участь у травленні та зміцненні імунітету.

Важливо пам'ятати, що не всі сухарі однаково корисні

Найкорисніші сухарі з цільнозернового хліба, житні сухарі, а також сухарі, приготовані в домашніх умовах без додавання олії та солі;

Не рекомендується вживати сухарі у великих кількостях, оскільки це може призвести до метеоризму і здуття живота;

Таким чином, сухарі можуть бути корисним доповненням до раціону харчування, але не повинні замінювати інші продукти, багаті клітковиною.

Загалом, немає причин повністю відмовлятися від хліба.

Важливо:

Вибирати хліб із цільнозернового борошна або житній хліб.

Вживати хліб у помірних кількостях.

Ретельно пережовувати хліб.

Не їсти хліб на ніч.

За наявності захворювань шлунково-кишкового тракту слід пам'ятати, що сухарі - це не заміна хліба, а альтернатива - легший для digestion варіант.

Користь сухарів для кишечника

Харчові волокна. Сухарі багаті харчовими волокнами (клітковиною), яка не перетравлюється в кишківнику, але відіграє важливу роль у його роботі.

Клітковина стимулює перистальтику кишківника, допомагаючи тим самим просуванню їжі та запобігаючи закрепам.

Вона також служить живильним середовищем для корисних бактерій кишечника, які беруть участь у травленні та зміцненні імунітету.

Вбирання рідини. Сухарі мають абсорбувальні властивості, тобто вони можуть вбирати надлишки рідини в кишечнику. Це допомагає в разі діареї, роблячи випорожнення більш оформленими.

Легке перетравлення. Сухарі - вже оброблений продукт, який легше перетравлюється, ніж свіжий хліб. Це робить їх корисними для людей із чутливим кишківником або після перенесених захворювань ШКТ.

Низька калорійність. Сухарі - низькокалорійний продукт, що може бути корисно для людей, які стежать за своєю вагою.

Доступність. Сухарі - доступний і простий у приготуванні продукт.

Від сухарів товстіють або худнуть

Калорійність. Сухарі, як правило, більш калорійні, ніж вихідний хліб, через втрату вологи. 50 грамів сухариків можуть містити 200 ккал, а 50 грамів булки - 125 ккал.

Кількість. Якщо ви будете з'їдати стільки ж сухарів, скільки й хліба, то будете товстіти. Сухарі - більш концентрований продукт і легко переїсти, не наситившись.

Глікемічний індекс. Білий хліб має високий глікемічний індекс, що призводить до різкого викиду інсуліну та відкладення жиру. Сухарі з цільнозернового хліба мають нижчий глікемічний індекс, що уповільнює засвоєння вуглеводів і сприяє схудненню. Склад. Солодкі сухарі, здобні сухарі та сухарі з добавками (сіль, спеції, олія) більш калорійні та менш корисні для схуднення.

Фізична активність. Для схуднення необхідно поєднувати правильне харчування з регулярними фізичними навантаженнями.

Рекомендації:

  • Вибирайте сухарі з цілозернового хліба або житні сухарі.
  • Вживайте сухарі в помірних кількостях. Не їжте сухарі на ніч.
  • Поєднуйте вживання сухарів із фізичною активністю.
  • Загалом, сухарі можуть бути частиною дієти для схуднення, але важливо підходити до їхнього вживання усвідомлено.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Регулярні триразові прийоми їжі: важливість правильного харчування під час війни


06.02.2024 9602
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3753 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1706

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269