Чому доцільно проводити колоноскопію для профілактики?

Велика кількість  захворювань товстої кишки довгий час протікає безсимптомно.

Проте з часом вони заявляють про себе так званим кишковим дискомфортом , який з часом наростає.

Загальні ознаки, якщо вказують на захворювання товстої кишки:

  • порушення стільця (закрепи, діарея, нестійкі випорожнення);
  • болі в животі. Найчастіше турбують болі в бокових відділах живота, в області заднього проходу. Біль у надчеревній ділянці або над пупком зустрічається рідше. Як правило, болі тупі, ниючі, рідше – переймоподібні. Вони слабшають після відходження газів або спорожнення кишечника;
  • бурчання в животі, здуття, скупчення газів. Найчастіше ці явища спостерігаються в другій половині дня. Вони посилюються до вечора, а до ночі слабшають.

Іншими, або специфічними, ознаками захворювань товстої кишки є виділення слизу або гною із заднього проходу, кровотечі або домішки крові у випорожненнях, часті помилкові позиви до дефекації ( тенезми ), нетримання газів і калу.

Більшість запальних та пухлинних захворювань товстої кишки супроводжуються серйозними порушеннями обмінних процесів. В результаті хвора людина відчуває наростаючу слабкість, виснаження.

Що таке «діагностична колоноскопія»?

Колоноскопія – це ендоскопічне обстеження внутрішньої стінки товстого кишківника, котрий дозволяє лікарю безпосередньо в процесі проведення маніпуляції вивести на екран зображення у багатократному збільшенні. Переважно колоноскопію призначають при підозрі на різного роду утворення товстої кишки, кровотечі анального отвору невиясненої етіології, непрохідності кишківника.

Під час ендоскопічного огляду товстого кишківника часто виявляються різного роду доброякісні утвори, такі як поліпи, аденоми, вогнища гіперплазії, з яких в подальшому можуть розвиватись різні захворювання чи навіть онкологічні патології. Варто зауважити, що ці проблеми тривалий час не проявляють жодних серйозних симптомів!

Під час колоноскопії лікар має змогу провести забір матеріалів фрагментів слизової ти утвору товстого кишківника для подальшого патогістологічного дослідження задля диференціації діагнозу та подальшого вирішення тактики лікування. 

Запорукою попередження захворювання чи раннього виявлення  є проведення скринінгової колоноскопії людям після 40 років хоча б раз у 4-5 років. Основною причиною є те, що в сьогоднішні дні патології, які більш характерні для старшого віку, в тому ж числі онкопатології, дедалі частіше зустрічаються в осіб молодого віку. Не є секретом той факт, що ракові процеси мають тенденцію до «молодіння».

Колоноскопія у медичному центрі «Оксфорд Медікал»

Для попередження та ранньої діагностики розвитку захворювань товстого кишківника проводиться ендоскопічний огляд у спеціалізованому кабінеті. Враховуючи всю «делікатність» процедури, заради усунення неприємних відчуттів лікар здійснює місцеве знеболення.

Для ефективного проведення процедури варто пройти незначну підготовку і виключити з раціону продукти, що сприяють газоутворенню та закрепам.

Сучасна імпортна діагностична апаратура для проведення процедури, багаторічний досвід і висока професійність лікарів, уникнення втомлюючих черг з можливістю попереднього запису, привітний та чуйний персонал – основні причини, чому варто звернутися саме в «Оксфорд Медікал»!

Попередній запис та консультація за телефоном: +38(067) 3 777 299, +38(050) 3 777 299

Ярослав Жидан

лікар хірург, ендоскопіст ІІ кваліфікаційної категорії


19.10.2018 Ярослав Жидан 1878
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1051
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2440
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2066
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2103
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6404 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2397 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

267

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1088

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1125

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1334
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

211
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

547
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2004
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26447
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

508
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10410 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7949
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

491
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

352
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

506
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

578
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1524