Чому доцільно проводити колоноскопію для профілактики?

Велика кількість  захворювань товстої кишки довгий час протікає безсимптомно.

Проте з часом вони заявляють про себе так званим кишковим дискомфортом , який з часом наростає.

Загальні ознаки, якщо вказують на захворювання товстої кишки:

  • порушення стільця (закрепи, діарея, нестійкі випорожнення);
  • болі в животі. Найчастіше турбують болі в бокових відділах живота, в області заднього проходу. Біль у надчеревній ділянці або над пупком зустрічається рідше. Як правило, болі тупі, ниючі, рідше – переймоподібні. Вони слабшають після відходження газів або спорожнення кишечника;
  • бурчання в животі, здуття, скупчення газів. Найчастіше ці явища спостерігаються в другій половині дня. Вони посилюються до вечора, а до ночі слабшають.

Іншими, або специфічними, ознаками захворювань товстої кишки є виділення слизу або гною із заднього проходу, кровотечі або домішки крові у випорожненнях, часті помилкові позиви до дефекації ( тенезми ), нетримання газів і калу.

Більшість запальних та пухлинних захворювань товстої кишки супроводжуються серйозними порушеннями обмінних процесів. В результаті хвора людина відчуває наростаючу слабкість, виснаження.

Що таке «діагностична колоноскопія»?

Колоноскопія – це ендоскопічне обстеження внутрішньої стінки товстого кишківника, котрий дозволяє лікарю безпосередньо в процесі проведення маніпуляції вивести на екран зображення у багатократному збільшенні. Переважно колоноскопію призначають при підозрі на різного роду утворення товстої кишки, кровотечі анального отвору невиясненої етіології, непрохідності кишківника.

Під час ендоскопічного огляду товстого кишківника часто виявляються різного роду доброякісні утвори, такі як поліпи, аденоми, вогнища гіперплазії, з яких в подальшому можуть розвиватись різні захворювання чи навіть онкологічні патології. Варто зауважити, що ці проблеми тривалий час не проявляють жодних серйозних симптомів!

Під час колоноскопії лікар має змогу провести забір матеріалів фрагментів слизової ти утвору товстого кишківника для подальшого патогістологічного дослідження задля диференціації діагнозу та подальшого вирішення тактики лікування. 

Запорукою попередження захворювання чи раннього виявлення  є проведення скринінгової колоноскопії людям після 40 років хоча б раз у 4-5 років. Основною причиною є те, що в сьогоднішні дні патології, які більш характерні для старшого віку, в тому ж числі онкопатології, дедалі частіше зустрічаються в осіб молодого віку. Не є секретом той факт, що ракові процеси мають тенденцію до «молодіння».

Колоноскопія у медичному центрі «Оксфорд Медікал»

Для попередження та ранньої діагностики розвитку захворювань товстого кишківника проводиться ендоскопічний огляд у спеціалізованому кабінеті. Враховуючи всю «делікатність» процедури, заради усунення неприємних відчуттів лікар здійснює місцеве знеболення.

Для ефективного проведення процедури варто пройти незначну підготовку і виключити з раціону продукти, що сприяють газоутворенню та закрепам.

Сучасна імпортна діагностична апаратура для проведення процедури, багаторічний досвід і висока професійність лікарів, уникнення втомлюючих черг з можливістю попереднього запису, привітний та чуйний персонал – основні причини, чому варто звернутися саме в «Оксфорд Медікал»!

Попередній запис та консультація за телефоном: +38(067) 3 777 299, +38(050) 3 777 299

Ярослав Жидан

лікар хірург, ендоскопіст ІІ кваліфікаційної категорії


19.10.2018 Ярослав Жидан 2092
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

326
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2547 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3632
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2971
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1799
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4986
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

358
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

510
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721