Чому болять суглоби?

Консультує лікар ортопед-травматолог медичного центру Оксфорд Медікал Смолинський Едвард Олександрович .

Суглоби – це один з невід’ємних компонентів опорно-рухового апарату людини, який забезпечує активний рух, достатню його амплітудність та водночас міцне з’єднання різних кісток. Суглоб містить багато необхідних складових, які відповідають за рух, амортизацію, живлення та багато іншого. Порушення діяльності будь-якого з цих компонентів викликає перший та головний симптом – біль.

Біль у суглобах є надто поширеним симптомом, щоб одразу визначити його причину. Біль не обмежується однією медичною галуззю, інколи він пов’язаний із травмами, інколи з захворюваннями сполучної тканини, інколи з порушенням метаболізму. У цій статті ми разом визначимо причини болю, методи діагностики та, звичайно ж, методи боротьби з болем у суглобі.

ПРИЧИНИ БОЛЮ У СУГЛОБІ

Отже, щоб зрозуміти, чому саме болить суглоб і до якого саме лікаря варто звернутися, пацієнту необхідно звернути увагу на особливості болю: інтенсивність, сезонність, симетричність, локалізацію, зв’язок із прийомом певних медикаментів, зв’язок із професійною діяльністю, опитати близьких родичів щодо аналогічних проблем. 

Перелік станів, при яких виникає біль у суглобі:

  • Артрит – запальне ураження суглоба, яке несе інфекційну або аутоімунну етіологію. При реактивному (інфекційному) та ревматичному артриті біль виникає переважно у великих суглобах (колінний, плечовий), має тенденцію до сезонності, симетричний. Біль знімається тимчасово прийомом НПЗП. При ревматоїдному артриті (аутоімунний) біль виникає зранку (так звана «ранкова скутість»), часто у дрібних суглобів, інтенсивний та несиметричний, з часом суглоб деформується.
  • Артроз – дегенеративні зміни у суглобі, що спричинені зазвичай віковими особливостями, спадковим фактором, метаболічними порушеннями. При артрозі порушується живлення хряща, з часом пацієнт скаржиться на біль при рухах у суглобі, відчуття тертя суглоба, запальні явища.
  • Бурсит – запалення навколосуглобової сумки інфекційної етіології. Захворювання виникає різко, суглоби уражаються несиметрично.
  • Ентезит – запалення зв’язків суглоба.
  • Тендиніт – запалення сухожилкового апарату.
  • Остеомієліт – запальне ураження кісткової тканини.
  • Фіброміалгія – біль у м’язах різної етіології.
  • Подагра – недостатність метаболізму, внаслідок якої виникає накопичення солей сечової кислоти у суглобі.
  • Травми суглоба– розтягнення, забої, внутрішньо суглобові гематоми, вивихи та ін.

ДІАГНОСТИКА БОЛЮ У СУГЛОБІ

Для того, щоб достеменно визначити, чому саме болить суглоб, варто одразу звернутися до лікаря. Спочатку ви можете звернутися до вашого сімейного лікаря, який детально опитає вас і огляне. Сімейний лікар визначить, до якого спеціаліста доцільно скерувати пацієнта: ортопед-травматолог, невропатолог, ревматолог, судинний хірург та ін.

Додатково рекомендовано лабораторні обстеження (загально-клінічні та біохімічний аналізи, маркери ревматологічних захворювань, визначення рівня електролітів, бактеріальні дослідження) та візуальні методи (УЗД, рентгенографія, КТ).

ДОПОМОГА ПРИ БОЛЯХ У СУГЛОБІ

Любі читачі та пацієнти! Усунення симптому – це не лікування болю. Мало того, що біль повернеться, затягування часу просто спричинить подальше прогресування основної проблеми. Звернувшись до лікаря, ви отримаєте вичерпну інформацію про свій стан та сучасні і ефективні методи лікування болю у суглобі. В Оксфорд Медікал для лікування формується індивідуальний план лікування, що включає в себе медикаментозну терапію, малоінвазивні хірургічні втручання, фізіотерапевтичну терапію, внутрішньо суглобове введення лікарських засобів, подальше систематичне ведення пацієнта.

До нас приходять за результатом! Бажаю доброго здоров’я та повноцінного активного способу життя!

Партнерський матеріал


28.12.2020 16215
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

535
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

799
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

562
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5483
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1461
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1341

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

397

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1219

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1058

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

973
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

287
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10663
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

368
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

637
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5683
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1452
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

346
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

248
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

599 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1037
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

902