Чому болять суглоби?

Консультує лікар ортопед-травматолог медичного центру Оксфорд Медікал Смолинський Едвард Олександрович .

Суглоби – це один з невід’ємних компонентів опорно-рухового апарату людини, який забезпечує активний рух, достатню його амплітудність та водночас міцне з’єднання різних кісток. Суглоб містить багато необхідних складових, які відповідають за рух, амортизацію, живлення та багато іншого. Порушення діяльності будь-якого з цих компонентів викликає перший та головний симптом – біль.

Біль у суглобах є надто поширеним симптомом, щоб одразу визначити його причину. Біль не обмежується однією медичною галуззю, інколи він пов’язаний із травмами, інколи з захворюваннями сполучної тканини, інколи з порушенням метаболізму. У цій статті ми разом визначимо причини болю, методи діагностики та, звичайно ж, методи боротьби з болем у суглобі.

ПРИЧИНИ БОЛЮ У СУГЛОБІ

Отже, щоб зрозуміти, чому саме болить суглоб і до якого саме лікаря варто звернутися, пацієнту необхідно звернути увагу на особливості болю: інтенсивність, сезонність, симетричність, локалізацію, зв’язок із прийомом певних медикаментів, зв’язок із професійною діяльністю, опитати близьких родичів щодо аналогічних проблем. 

Перелік станів, при яких виникає біль у суглобі:

  • Артрит – запальне ураження суглоба, яке несе інфекційну або аутоімунну етіологію. При реактивному (інфекційному) та ревматичному артриті біль виникає переважно у великих суглобах (колінний, плечовий), має тенденцію до сезонності, симетричний. Біль знімається тимчасово прийомом НПЗП. При ревматоїдному артриті (аутоімунний) біль виникає зранку (так звана «ранкова скутість»), часто у дрібних суглобів, інтенсивний та несиметричний, з часом суглоб деформується.
  • Артроз – дегенеративні зміни у суглобі, що спричинені зазвичай віковими особливостями, спадковим фактором, метаболічними порушеннями. При артрозі порушується живлення хряща, з часом пацієнт скаржиться на біль при рухах у суглобі, відчуття тертя суглоба, запальні явища.
  • Бурсит – запалення навколосуглобової сумки інфекційної етіології. Захворювання виникає різко, суглоби уражаються несиметрично.
  • Ентезит – запалення зв’язків суглоба.
  • Тендиніт – запалення сухожилкового апарату.
  • Остеомієліт – запальне ураження кісткової тканини.
  • Фіброміалгія – біль у м’язах різної етіології.
  • Подагра – недостатність метаболізму, внаслідок якої виникає накопичення солей сечової кислоти у суглобі.
  • Травми суглоба– розтягнення, забої, внутрішньо суглобові гематоми, вивихи та ін.

ДІАГНОСТИКА БОЛЮ У СУГЛОБІ

Для того, щоб достеменно визначити, чому саме болить суглоб, варто одразу звернутися до лікаря. Спочатку ви можете звернутися до вашого сімейного лікаря, який детально опитає вас і огляне. Сімейний лікар визначить, до якого спеціаліста доцільно скерувати пацієнта: ортопед-травматолог, невропатолог, ревматолог, судинний хірург та ін.

Додатково рекомендовано лабораторні обстеження (загально-клінічні та біохімічний аналізи, маркери ревматологічних захворювань, визначення рівня електролітів, бактеріальні дослідження) та візуальні методи (УЗД, рентгенографія, КТ).

ДОПОМОГА ПРИ БОЛЯХ У СУГЛОБІ

Любі читачі та пацієнти! Усунення симптому – це не лікування болю. Мало того, що біль повернеться, затягування часу просто спричинить подальше прогресування основної проблеми. Звернувшись до лікаря, ви отримаєте вичерпну інформацію про свій стан та сучасні і ефективні методи лікування болю у суглобі. В Оксфорд Медікал для лікування формується індивідуальний план лікування, що включає в себе медикаментозну терапію, малоінвазивні хірургічні втручання, фізіотерапевтичну терапію, внутрішньо суглобове введення лікарських засобів, подальше систематичне ведення пацієнта.

До нас приходять за результатом! Бажаю доброго здоров’я та повноцінного активного способу життя!

Партнерський матеріал


28.12.2020 15926
Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1022
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1232
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1234
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5138
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7590 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10549 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

576

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1270

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2007

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2091
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2079
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3573
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

745
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3035
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

805
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

637
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1807
11.09.2024

Вистава "1975" зібрала в Івано-Франківському драмтеатрі міжнародну постановчу команду митців зі Словенії, Хорватії, Сербії та Італії.   

638
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

613 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

361
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1342 5
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1217