Чим небезпечні вузли в щитоподібній залозі

Щитоподібна залоза належить до органів ендокринної системи. Вона виробляє йодовані гормони: тироксин та трийодтиронін, а також білок тиреокальцитонин. Ці важливі речовини регулюють найважливіші функції організму людини: дихальну, серцеву, нервову систему, обмін білків та ліпідів. Порушення гормонального балансу призведе до загального погіршення здоров’я та самопочуття.

Нестача гормонів призводить до гіпотиреозу, симптомами якого є набряки, сонливість, гальмування статевих функцій та обміну речовин. При дефіциті йоду виникає ендемічний зоб.

При виявлені порушення ендокринолог призначає дієвий препарат L-Тироксин, який можна придбати тут https://apteka911.ua/drugs/l-tiroksin-d1487, в МІС Аптека 911. Його приймають в комплексній терапії зоба, при раку щитоподібної залози, гіпотиреозі та після резекції ЩЗ.

Вузли щитоподібної залози: що робити після виявлення

Лікарі рекомендують проводити обстеження щитоподібної залози регулярно. Це викликано високими ризиками захворювань цього органу ендокринної системи внаслідок поганої екології, стресів, низької якості питної води та харчових продуктів. На УЗД у більшості пацієнтів виявляють вузлові утворення в щитоподібній залозі. Особливо вразливими до такого порушення є жінки, старші за 50 років. Головне питання після виявлення вузла — це визначення його доброякісності чи злоякісності.

Багаторічна статистика говорить, що 90% вузлових утворень є доброякісними, вони потребують постійного нагляду та відстеження динаміки. При сумніві лікар може призначити таке морфологічне дослідження, як біопсія. Процедуру проводять за допомогою тонкої голки, якою забирають клітини ЩЗ. Інформативність біопсії максимально висока, дослідження на 98% дає достовірний результат. Головним показанням для проведення пункції є вузловий зоб.

Як проводять аспіраційну біопсію

Призначення тонкоголкової аспіраційної пункційної біопсії (ТАПБ) має на меті виявлення злоякісних пухлин в щитоподібній залозі. Чим раніше буде встановлено діагноз, тим вищі шанси на одужання. Особливої підготовки до процедури не потребується. Етапи проходження біопсії:

  • пацієнт приймає положення лежачи, під голову кладуть циліндричну подушку;
  • виконується біопсія під контролем УЗД;
  • прокол роблять звичайною голкою шприца 5 чи 10 мл;
  • необхідності в знеболюванні немає;
  • місце проколу обробляють антисептиком та заклеюють пластиром.

Процедура вважається доволі простою, пацієнт одразу після неї може йти додому. Не заборонено приймати душ, займатись спортом та їсти. Біопсія дає можливість точно оцінити статус вузлів щитоподібної залози та призначити ефективне лікування. Будьте здорові!


Застосовуйте лікарські засоби або медичні вироби лише після консультації з лікарем та ознайомлення з інструкцією

Використання лікарських засобів та медичних виробів потребує обов'язкової консультації з лікарем та ознайомлення з інструкцією. Інструкція містить докладну інформацію про дозування, спосіб застосування та можливі побічні ефекти. Необхідність консультації з лікарем та ознайомлення з інструкцією пов'язана з унікальними особливостями кожного лікарського засобу та протипоказаннями.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Самолікування може призвести до небажаних наслідків здоров'я. Неправильний вибір лікарського засобу, неправильне дозування або недотримання режиму прийому можуть спричинити небажані побічні ефекти та навіть погіршити стан здоров'я. Тому не рекомендується займатися самолікуванням та завжди проконсультуватися з лікарем. Здоров'я – це найцінніше, що у нас є, і ми маємо піклуватися про нього правильно.

Партнерський матеріал


29.06.2023 741
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

104
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2886
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21039
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1951
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1336 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

666

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2124

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

807

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1394
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

118
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

454
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

986
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

121
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

739
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

671
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8194
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

792 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

865
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2149 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

806