Чим небезпечні вузли в щитоподібній залозі

Щитоподібна залоза належить до органів ендокринної системи. Вона виробляє йодовані гормони: тироксин та трийодтиронін, а також білок тиреокальцитонин. Ці важливі речовини регулюють найважливіші функції організму людини: дихальну, серцеву, нервову систему, обмін білків та ліпідів. Порушення гормонального балансу призведе до загального погіршення здоров’я та самопочуття.

Нестача гормонів призводить до гіпотиреозу, симптомами якого є набряки, сонливість, гальмування статевих функцій та обміну речовин. При дефіциті йоду виникає ендемічний зоб.

При виявлені порушення ендокринолог призначає дієвий препарат L-Тироксин, який можна придбати тут https://apteka911.ua/drugs/l-tiroksin-d1487, в МІС Аптека 911. Його приймають в комплексній терапії зоба, при раку щитоподібної залози, гіпотиреозі та після резекції ЩЗ.

Вузли щитоподібної залози: що робити після виявлення

Лікарі рекомендують проводити обстеження щитоподібної залози регулярно. Це викликано високими ризиками захворювань цього органу ендокринної системи внаслідок поганої екології, стресів, низької якості питної води та харчових продуктів. На УЗД у більшості пацієнтів виявляють вузлові утворення в щитоподібній залозі. Особливо вразливими до такого порушення є жінки, старші за 50 років. Головне питання після виявлення вузла — це визначення його доброякісності чи злоякісності.

Багаторічна статистика говорить, що 90% вузлових утворень є доброякісними, вони потребують постійного нагляду та відстеження динаміки. При сумніві лікар може призначити таке морфологічне дослідження, як біопсія. Процедуру проводять за допомогою тонкої голки, якою забирають клітини ЩЗ. Інформативність біопсії максимально висока, дослідження на 98% дає достовірний результат. Головним показанням для проведення пункції є вузловий зоб.

Як проводять аспіраційну біопсію

Призначення тонкоголкової аспіраційної пункційної біопсії (ТАПБ) має на меті виявлення злоякісних пухлин в щитоподібній залозі. Чим раніше буде встановлено діагноз, тим вищі шанси на одужання. Особливої підготовки до процедури не потребується. Етапи проходження біопсії:

  • пацієнт приймає положення лежачи, під голову кладуть циліндричну подушку;
  • виконується біопсія під контролем УЗД;
  • прокол роблять звичайною голкою шприца 5 чи 10 мл;
  • необхідності в знеболюванні немає;
  • місце проколу обробляють антисептиком та заклеюють пластиром.

Процедура вважається доволі простою, пацієнт одразу після неї може йти додому. Не заборонено приймати душ, займатись спортом та їсти. Біопсія дає можливість точно оцінити статус вузлів щитоподібної залози та призначити ефективне лікування. Будьте здорові!


Застосовуйте лікарські засоби або медичні вироби лише після консультації з лікарем та ознайомлення з інструкцією

Використання лікарських засобів та медичних виробів потребує обов'язкової консультації з лікарем та ознайомлення з інструкцією. Інструкція містить докладну інформацію про дозування, спосіб застосування та можливі побічні ефекти. Необхідність консультації з лікарем та ознайомлення з інструкцією пов'язана з унікальними особливостями кожного лікарського засобу та протипоказаннями.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Самолікування може призвести до небажаних наслідків здоров'я. Неправильний вибір лікарського засобу, неправильне дозування або недотримання режиму прийому можуть спричинити небажані побічні ефекти та навіть погіршити стан здоров'я. Тому не рекомендується займатися самолікуванням та завжди проконсультуватися з лікарем. Здоров'я – це найцінніше, що у нас є, і ми маємо піклуватися про нього правильно.

Партнерський матеріал


29.06.2023 710
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9258 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1227
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

645
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5725
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1550
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1416

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

490

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1305

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1136

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1033
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

381
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

454
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1398
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

451
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

723
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5767
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

475
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

340
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

668 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1114
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

969