Чим небезпечні вузли в щитоподібній залозі

Щитоподібна залоза належить до органів ендокринної системи. Вона виробляє йодовані гормони: тироксин та трийодтиронін, а також білок тиреокальцитонин. Ці важливі речовини регулюють найважливіші функції організму людини: дихальну, серцеву, нервову систему, обмін білків та ліпідів. Порушення гормонального балансу призведе до загального погіршення здоров’я та самопочуття.

Нестача гормонів призводить до гіпотиреозу, симптомами якого є набряки, сонливість, гальмування статевих функцій та обміну речовин. При дефіциті йоду виникає ендемічний зоб.

При виявлені порушення ендокринолог призначає дієвий препарат L-Тироксин, який можна придбати тут https://apteka911.ua/drugs/l-tiroksin-d1487, в МІС Аптека 911. Його приймають в комплексній терапії зоба, при раку щитоподібної залози, гіпотиреозі та після резекції ЩЗ.

Вузли щитоподібної залози: що робити після виявлення

Лікарі рекомендують проводити обстеження щитоподібної залози регулярно. Це викликано високими ризиками захворювань цього органу ендокринної системи внаслідок поганої екології, стресів, низької якості питної води та харчових продуктів. На УЗД у більшості пацієнтів виявляють вузлові утворення в щитоподібній залозі. Особливо вразливими до такого порушення є жінки, старші за 50 років. Головне питання після виявлення вузла — це визначення його доброякісності чи злоякісності.

Багаторічна статистика говорить, що 90% вузлових утворень є доброякісними, вони потребують постійного нагляду та відстеження динаміки. При сумніві лікар може призначити таке морфологічне дослідження, як біопсія. Процедуру проводять за допомогою тонкої голки, якою забирають клітини ЩЗ. Інформативність біопсії максимально висока, дослідження на 98% дає достовірний результат. Головним показанням для проведення пункції є вузловий зоб.

Як проводять аспіраційну біопсію

Призначення тонкоголкової аспіраційної пункційної біопсії (ТАПБ) має на меті виявлення злоякісних пухлин в щитоподібній залозі. Чим раніше буде встановлено діагноз, тим вищі шанси на одужання. Особливої підготовки до процедури не потребується. Етапи проходження біопсії:

  • пацієнт приймає положення лежачи, під голову кладуть циліндричну подушку;
  • виконується біопсія під контролем УЗД;
  • прокол роблять звичайною голкою шприца 5 чи 10 мл;
  • необхідності в знеболюванні немає;
  • місце проколу обробляють антисептиком та заклеюють пластиром.

Процедура вважається доволі простою, пацієнт одразу після неї може йти додому. Не заборонено приймати душ, займатись спортом та їсти. Біопсія дає можливість точно оцінити статус вузлів щитоподібної залози та призначити ефективне лікування. Будьте здорові!


Застосовуйте лікарські засоби або медичні вироби лише після консультації з лікарем та ознайомлення з інструкцією

Використання лікарських засобів та медичних виробів потребує обов'язкової консультації з лікарем та ознайомлення з інструкцією. Інструкція містить докладну інформацію про дозування, спосіб застосування та можливі побічні ефекти. Необхідність консультації з лікарем та ознайомлення з інструкцією пов'язана з унікальними особливостями кожного лікарського засобу та протипоказаннями.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Самолікування може призвести до небажаних наслідків здоров'я. Неправильний вибір лікарського засобу, неправильне дозування або недотримання режиму прийому можуть спричинити небажані побічні ефекти та навіть погіршити стан здоров'я. Тому не рекомендується займатися самолікуванням та завжди проконсультуватися з лікарем. Здоров'я – це найцінніше, що у нас є, і ми маємо піклуватися про нього правильно.

Партнерський матеріал


29.06.2023 651
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1754
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1099
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1354 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3882 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33943
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2940

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

400

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

820

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1788

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1137
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1159
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

693
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

568
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2051
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12260
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1562
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1349
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

626
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

321
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

391
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

436
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1327