Щитоподібна залоза належить до органів ендокринної системи. Вона виробляє йодовані гормони: тироксин та трийодтиронін, а також білок тиреокальцитонин. Ці важливі речовини регулюють найважливіші функції організму людини: дихальну, серцеву, нервову систему, обмін білків та ліпідів. Порушення гормонального балансу призведе до загального погіршення здоров’я та самопочуття.
Нестача гормонів призводить до гіпотиреозу, симптомами якого є набряки, сонливість, гальмування статевих функцій та обміну речовин. При дефіциті йоду виникає ендемічний зоб.
При виявлені порушення ендокринолог призначає дієвий препарат L-Тироксин, який можна придбати тут https://apteka911.ua/drugs/l-tiroksin-d1487, в МІС Аптека 911. Його приймають в комплексній терапії зоба, при раку щитоподібної залози, гіпотиреозі та після резекції ЩЗ.
Вузли щитоподібної залози: що робити після виявлення
Лікарі рекомендують проводити обстеження щитоподібної залози регулярно. Це викликано високими ризиками захворювань цього органу ендокринної системи внаслідок поганої екології, стресів, низької якості питної води та харчових продуктів. На УЗД у більшості пацієнтів виявляють вузлові утворення в щитоподібній залозі. Особливо вразливими до такого порушення є жінки, старші за 50 років. Головне питання після виявлення вузла — це визначення його доброякісності чи злоякісності.
Багаторічна статистика говорить, що 90% вузлових утворень є доброякісними, вони потребують постійного нагляду та відстеження динаміки. При сумніві лікар може призначити таке морфологічне дослідження, як біопсія. Процедуру проводять за допомогою тонкої голки, якою забирають клітини ЩЗ. Інформативність біопсії максимально висока, дослідження на 98% дає достовірний результат. Головним показанням для проведення пункції є вузловий зоб.
Як проводять аспіраційну біопсію
Призначення тонкоголкової аспіраційної пункційної біопсії (ТАПБ) має на меті виявлення злоякісних пухлин в щитоподібній залозі. Чим раніше буде встановлено діагноз, тим вищі шанси на одужання. Особливої підготовки до процедури не потребується. Етапи проходження біопсії:
- пацієнт приймає положення лежачи, під голову кладуть циліндричну подушку;
- виконується біопсія під контролем УЗД;
- прокол роблять звичайною голкою шприца 5 чи 10 мл;
- необхідності в знеболюванні немає;
- місце проколу обробляють антисептиком та заклеюють пластиром.
Процедура вважається доволі простою, пацієнт одразу після неї може йти додому. Не заборонено приймати душ, займатись спортом та їсти. Біопсія дає можливість точно оцінити статус вузлів щитоподібної залози та призначити ефективне лікування. Будьте здорові!
Застосовуйте лікарські засоби або медичні вироби лише після консультації з лікарем та ознайомлення з інструкцією
Використання лікарських засобів та медичних виробів потребує обов'язкової консультації з лікарем та ознайомлення з інструкцією. Інструкція містить докладну інформацію про дозування, спосіб застосування та можливі побічні ефекти. Необхідність консультації з лікарем та ознайомлення з інструкцією пов'язана з унікальними особливостями кожного лікарського засобу та протипоказаннями.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я
Самолікування може призвести до небажаних наслідків здоров'я. Неправильний вибір лікарського засобу, неправильне дозування або недотримання режиму прийому можуть спричинити небажані побічні ефекти та навіть погіршити стан здоров'я. Тому не рекомендується займатися самолікуванням та завжди проконсультуватися з лікарем. Здоров'я – це найцінніше, що у нас є, і ми маємо піклуватися про нього правильно.
Партнерський матеріал