Чим лікувати біль в серці

Дискомфорт і больові відчуття зліва в грудях зазвичай асоціюються з серцевими патологіями. Однак дуже важливо визначити справжню причину для правильного лікування. Поставити точний діагноз може тільки лікар, але зорієнтуватися самостійно дозволяють явні відмінності від невралгії:

  1. Характер болю – гострий невралгічний та тупий або пекучий стенокардичний (наростаючий, з нестачею повітря).
  2. Локалізація – складно вказати, де конкретно болить (при стенокардії больовий синдром поширюється на всю область грудної клітини).
  3. Постійність – серце болить в будь-якому положенні (якщо коле виключно при глибокому вдиху або під час руху, проблеми пов'язані з хребтом або викликані защемленням нервів).
  4. Тривалість нападів – по 5–10 хвилин в середньому (при міжреберній невралгії тривають до декількох діб).

Класифікація серцевих препаратів

За наявності симптомів, які вказують на серцево-судинні захворювання, необхідна відповідна медикаментозна терапія. Щоб вона була ефективною та не призвела до негативних наслідків, слід розуміти різницю між ліками.

Основні серцеві препарати поділяються на наступні групи:

  • антиаритмічні використовуються для нормалізації ритму серцевих скорочень;
  • кардіотонічні показані при серцевій недостатності для підвищення скорочувальної сили міокарда;
  • антиагреганти перешкоджають тромбоутворенню;
  • периферичні вазодилататори надають судинорозширювальну дію;
  • препарати для систематичного комплексного лікування стенокардії, включно з гіполіпідемічними, антитромбоцитарними та блокаторами кальцієвих каналів.

Різновиди бувають частіше у вигляді крапель і таблеток (в тому числі сублінгвальних під язик). Також поширені розчини для ін'єкцій, що випускаються в ампулах. Які з них вибрати, залежить від конкретного захворювання та потреб організму. У кровотік швидше за все потрапляють лікарські засоби, які вводяться внутрішньом'язово або внутрішньовенно. Тому ін'єкції та крапельниці практично незамінні при гострих станах, а для тривалого прийому актуальніші таблетки, капсули або краплі.

Що робити при серцевому болю

У відповідній формі випуску ефективні ліки підбираються в залежності від ситуації. Наприклад:

  • при легких нападах стенокардії, істерії, неврозах допомагає Валідол або Корвалмент;
  • при відчутті тяжкості, давлячих, колючих і ріжучих болях в серці застосовують Корвалол;
  • для пролонгованого ефекту при профілактиці та тривалому лікуванні стенокардії показаний Кардикет;
  • як екстрена допомога рекомендований Нітрогліцерин при загрудинному болю та розвитку ішемічної хвороби.

Будь-які дискомфортні відчуття, які не припиняються тривалий період часу, вимагають звернення до фахівця. При різкому погіршенні самопочуття та невідкладному стані, коли не настає полегшення, негайно викликають швидку допомогу. В очікуванні потрібно припинити будь-яку активність, присісти або прилягти, але з піднятою головою. Також слід полегшити дихання (розстебнути ґудзики, послабити ремінь) і забезпечити доступ свіжого повітря. Надалі тактика лікування та реабілітації залежать від діагнозу, поставленого кардіологом після додаткових обстежень.

Партнерський матеріал


23.05.2023 2156
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18308
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1607
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1150
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2190
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3749
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1430

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1866

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

616

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1238

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1391
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

782
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24331
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

590
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

558
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

695
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1590
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

754
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7855
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

718
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1938 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

688
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

593