Чим лікувати біль в серці

Дискомфорт і больові відчуття зліва в грудях зазвичай асоціюються з серцевими патологіями. Однак дуже важливо визначити справжню причину для правильного лікування. Поставити точний діагноз може тільки лікар, але зорієнтуватися самостійно дозволяють явні відмінності від невралгії:

  1. Характер болю – гострий невралгічний та тупий або пекучий стенокардичний (наростаючий, з нестачею повітря).
  2. Локалізація – складно вказати, де конкретно болить (при стенокардії больовий синдром поширюється на всю область грудної клітини).
  3. Постійність – серце болить в будь-якому положенні (якщо коле виключно при глибокому вдиху або під час руху, проблеми пов'язані з хребтом або викликані защемленням нервів).
  4. Тривалість нападів – по 5–10 хвилин в середньому (при міжреберній невралгії тривають до декількох діб).

Класифікація серцевих препаратів

За наявності симптомів, які вказують на серцево-судинні захворювання, необхідна відповідна медикаментозна терапія. Щоб вона була ефективною та не призвела до негативних наслідків, слід розуміти різницю між ліками.

Основні серцеві препарати поділяються на наступні групи:

  • антиаритмічні використовуються для нормалізації ритму серцевих скорочень;
  • кардіотонічні показані при серцевій недостатності для підвищення скорочувальної сили міокарда;
  • антиагреганти перешкоджають тромбоутворенню;
  • периферичні вазодилататори надають судинорозширювальну дію;
  • препарати для систематичного комплексного лікування стенокардії, включно з гіполіпідемічними, антитромбоцитарними та блокаторами кальцієвих каналів.

Різновиди бувають частіше у вигляді крапель і таблеток (в тому числі сублінгвальних під язик). Також поширені розчини для ін'єкцій, що випускаються в ампулах. Які з них вибрати, залежить від конкретного захворювання та потреб організму. У кровотік швидше за все потрапляють лікарські засоби, які вводяться внутрішньом'язово або внутрішньовенно. Тому ін'єкції та крапельниці практично незамінні при гострих станах, а для тривалого прийому актуальніші таблетки, капсули або краплі.

Що робити при серцевому болю

У відповідній формі випуску ефективні ліки підбираються в залежності від ситуації. Наприклад:

  • при легких нападах стенокардії, істерії, неврозах допомагає Валідол або Корвалмент;
  • при відчутті тяжкості, давлячих, колючих і ріжучих болях в серці застосовують Корвалол;
  • для пролонгованого ефекту при профілактиці та тривалому лікуванні стенокардії показаний Кардикет;
  • як екстрена допомога рекомендований Нітрогліцерин при загрудинному болю та розвитку ішемічної хвороби.

Будь-які дискомфортні відчуття, які не припиняються тривалий період часу, вимагають звернення до фахівця. При різкому погіршенні самопочуття та невідкладному стані, коли не настає полегшення, негайно викликають швидку допомогу. В очікуванні потрібно припинити будь-яку активність, присісти або прилягти, але з піднятою головою. Також слід полегшити дихання (розстебнути ґудзики, послабити ремінь) і забезпечити доступ свіжого повітря. Надалі тактика лікування та реабілітації залежать від діагнозу, поставленого кардіологом після додаткових обстежень.

Партнерський матеріал


23.05.2023 1006
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

655
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1900 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1125 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

549
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6900 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11387 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

330

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1067

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1110

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1103
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

273
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1076
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

844
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

743
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2945
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4437
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18436
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

313
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

348
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

659
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

765