Дискомфорт і больові відчуття зліва в грудях зазвичай асоціюються з серцевими патологіями. Однак дуже важливо визначити справжню причину для правильного лікування. Поставити точний діагноз може тільки лікар, але зорієнтуватися самостійно дозволяють явні відмінності від невралгії:
- Характер болю – гострий невралгічний та тупий або пекучий стенокардичний (наростаючий, з нестачею повітря).
- Локалізація – складно вказати, де конкретно болить (при стенокардії больовий синдром поширюється на всю область грудної клітини).
- Постійність – серце болить в будь-якому положенні (якщо коле виключно при глибокому вдиху або під час руху, проблеми пов'язані з хребтом або викликані защемленням нервів).
- Тривалість нападів – по 5–10 хвилин в середньому (при міжреберній невралгії тривають до декількох діб).
Класифікація серцевих препаратів
За наявності симптомів, які вказують на серцево-судинні захворювання, необхідна відповідна медикаментозна терапія. Щоб вона була ефективною та не призвела до негативних наслідків, слід розуміти різницю між ліками.
Основні серцеві препарати поділяються на наступні групи:
- антиаритмічні використовуються для нормалізації ритму серцевих скорочень;
- кардіотонічні показані при серцевій недостатності для підвищення скорочувальної сили міокарда;
- антиагреганти перешкоджають тромбоутворенню;
- периферичні вазодилататори надають судинорозширювальну дію;
- препарати для систематичного комплексного лікування стенокардії, включно з гіполіпідемічними, антитромбоцитарними та блокаторами кальцієвих каналів.
Різновиди бувають частіше у вигляді крапель і таблеток (в тому числі сублінгвальних під язик). Також поширені розчини для ін'єкцій, що випускаються в ампулах. Які з них вибрати, залежить від конкретного захворювання та потреб організму. У кровотік швидше за все потрапляють лікарські засоби, які вводяться внутрішньом'язово або внутрішньовенно. Тому ін'єкції та крапельниці практично незамінні при гострих станах, а для тривалого прийому актуальніші таблетки, капсули або краплі.
Що робити при серцевому болю
У відповідній формі випуску ефективні ліки підбираються в залежності від ситуації. Наприклад:
- при легких нападах стенокардії, істерії, неврозах допомагає Валідол або Корвалмент;
- при відчутті тяжкості, давлячих, колючих і ріжучих болях в серці застосовують Корвалол;
- для пролонгованого ефекту при профілактиці та тривалому лікуванні стенокардії показаний Кардикет;
- як екстрена допомога рекомендований Нітрогліцерин при загрудинному болю та розвитку ішемічної хвороби.
Будь-які дискомфортні відчуття, які не припиняються тривалий період часу, вимагають звернення до фахівця. При різкому погіршенні самопочуття та невідкладному стані, коли не настає полегшення, негайно викликають швидку допомогу. В очікуванні потрібно припинити будь-яку активність, присісти або прилягти, але з піднятою головою. Також слід полегшити дихання (розстебнути ґудзики, послабити ремінь) і забезпечити доступ свіжого повітря. Надалі тактика лікування та реабілітації залежать від діагнозу, поставленого кардіологом після додаткових обстежень.
Партнерський матеріал