Чим лікувати біль в серці

Дискомфорт і больові відчуття зліва в грудях зазвичай асоціюються з серцевими патологіями. Однак дуже важливо визначити справжню причину для правильного лікування. Поставити точний діагноз може тільки лікар, але зорієнтуватися самостійно дозволяють явні відмінності від невралгії:

  1. Характер болю – гострий невралгічний та тупий або пекучий стенокардичний (наростаючий, з нестачею повітря).
  2. Локалізація – складно вказати, де конкретно болить (при стенокардії больовий синдром поширюється на всю область грудної клітини).
  3. Постійність – серце болить в будь-якому положенні (якщо коле виключно при глибокому вдиху або під час руху, проблеми пов'язані з хребтом або викликані защемленням нервів).
  4. Тривалість нападів – по 5–10 хвилин в середньому (при міжреберній невралгії тривають до декількох діб).

Класифікація серцевих препаратів

За наявності симптомів, які вказують на серцево-судинні захворювання, необхідна відповідна медикаментозна терапія. Щоб вона була ефективною та не призвела до негативних наслідків, слід розуміти різницю між ліками.

Основні серцеві препарати поділяються на наступні групи:

  • антиаритмічні використовуються для нормалізації ритму серцевих скорочень;
  • кардіотонічні показані при серцевій недостатності для підвищення скорочувальної сили міокарда;
  • антиагреганти перешкоджають тромбоутворенню;
  • периферичні вазодилататори надають судинорозширювальну дію;
  • препарати для систематичного комплексного лікування стенокардії, включно з гіполіпідемічними, антитромбоцитарними та блокаторами кальцієвих каналів.

Різновиди бувають частіше у вигляді крапель і таблеток (в тому числі сублінгвальних під язик). Також поширені розчини для ін'єкцій, що випускаються в ампулах. Які з них вибрати, залежить від конкретного захворювання та потреб організму. У кровотік швидше за все потрапляють лікарські засоби, які вводяться внутрішньом'язово або внутрішньовенно. Тому ін'єкції та крапельниці практично незамінні при гострих станах, а для тривалого прийому актуальніші таблетки, капсули або краплі.

Що робити при серцевому болю

У відповідній формі випуску ефективні ліки підбираються в залежності від ситуації. Наприклад:

  • при легких нападах стенокардії, істерії, неврозах допомагає Валідол або Корвалмент;
  • при відчутті тяжкості, давлячих, колючих і ріжучих болях в серці застосовують Корвалол;
  • для пролонгованого ефекту при профілактиці та тривалому лікуванні стенокардії показаний Кардикет;
  • як екстрена допомога рекомендований Нітрогліцерин при загрудинному болю та розвитку ішемічної хвороби.

Будь-які дискомфортні відчуття, які не припиняються тривалий період часу, вимагають звернення до фахівця. При різкому погіршенні самопочуття та невідкладному стані, коли не настає полегшення, негайно викликають швидку допомогу. В очікуванні потрібно припинити будь-яку активність, присісти або прилягти, але з піднятою головою. Також слід полегшити дихання (розстебнути ґудзики, послабити ремінь) і забезпечити доступ свіжого повітря. Надалі тактика лікування та реабілітації залежать від діагнозу, поставленого кардіологом після додаткових обстежень.

Партнерський матеріал


23.05.2023 1866
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1727
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

857
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

942
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2030
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3527
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2436 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

767

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

670

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

643

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

661
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10308
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1156
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5227
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

969
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2766
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1152
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

365
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

680
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

587
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

632
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

986 2