Чи зможе віддячити Івано-Франківськ військовим?

Українські міста започаткували добру традицію – конкурувати у кількості місць та просторів, створених для воїнів.

У кожному великому місті вже діє безліч таких ініціатив – від новостворених шпиталів до центрів працевлаштування, психологічної допомоги, бізнесів від ветеранів і для них, безкоштовні навчальні курси, тренінги з адаптації до мирного життя, і навіть ветеранські піцерії чи десятки інших сервісів, якими міста та громади висловлюють вдячність нашим захисникам не на словах. І це природно – дякувати за те, що живеш і працюєш у мирних умовах. 

Але що у цьому напрямі може запропонувати Івано-Франківськ? Схоже не багато, але ініціативи все ж таки є, і ключовою із них станом на зараз є нова споруда на березі міського озера. Влада міста вже затвердила створення новітнього реабілітаційного центру у центрі міста. 

І тут почалося найцікавіше – проєкт ще навіть не отримав виконавця, як наші містяни почали формувати «страшні чутки» та міфи про нього. В Івано-Франківських групах в  соцмережах піднялося чимало обговорень, причому містяни розділились як на тих, хто критикує, так і на прихильників.

Що особливо знаково – були зареєстровані навіть дві кардинально-протилежні петиції, проти спорудження центру та за його зведення. Серед аргументів можна знайти чимало дорікань, що окреслюють новий проєкт, навіть як схему відчуження землі у центрі міста.

То що є правдою, а що ні? Це спробували з’ясувати, зібравши у цьому матеріалі 5 найбільш повторюваних у соцмережах міфів та отримати більше інформації про їх підтвердження або спростування. І ось що вийшло: 

Міф 1. Під виглядом реабілітаційного центру на березі озера виросте багатоповерхівка. На щастя це не відповідає дійсності. Нам вдалося роздобути проєкт майбутнього центру, і це всього лиш двоповерхова забудова у відкритому європейському стилі, яка за умови дотримання проєкту зможе перетворити наявний берег з чагарниками на європейську набережну.

Згідно із задумкою, новими алеями зможуть прогулюватись як військові, що користуються центром так і містяни, це допомагатиме воїнам адаптовуватись у мирне життя. Погодьтесь, ідея цікава, особливо як для нашого міста. Нижче на фото – рендер (імітація згідно з проєктом) майбутнього реабілітаційного центру.


Міф 2. Будівництво не личить цій відпочинковій зоні, заважатиме діяльності лікарні. Насправді ж все навпаки. Озеро було створене руками франківчан саме як відпочинкова територія поруч з корпусами лікарні.

Більше того, його створення у 1945 році розпочалося  саме як розширення рекреаційної зони для реабілітації військових.

На фото – вигляд озера у радянські часи. Джерело – report.if.ua 

Міф 3. Ділянки під виглядом буцімто реабілітаційного центру подарували одному із забудовників міста для комерційних цілей. 

І це теж не відповідає дійсності. Станом на момент написання матеріалу конкурс на відбір виконавця не відбувся, відтак переможця не визначено. 

Міф 4. Будівництво зіпсує міську зону відпочинку та припинить доступ франківчан до води. І знову дивимось у проєкт. Реабілітаційний центр має відкриту територію, що не містить жодних обмежувальних споруд, парканів, воріт, сіток тощо.

Згідно з проєктом, доступ до води не лише не обмежується а й навпаки, підкреслює відпочинкові зони, робить водяне плесо більш доступним. І ось як це виглядає на плані:

Міф 5. Реабілітація потребує тиші, не можна будувати такі важливі об’єкти у зоні міського відпочинку. Та сучасні реабілітаційні центри це не палати, де панує тиша, це радше установа, для спілкування, тренувань, прогулянок і багато іншого.

Воїнам дуже важливо повертатись в суспільство, не бути вигнанцями в закритих просторах, зрештою спілкуватись з людьми як і навпаки – людям із ними. І це вже знали у 40-х роках ХХ століття, коли будували лікарню. Бо саме відділення, що пов’язані із процесами реабілітації, зокрема кардіологічне, будували саме у цій зоні. 

Міф 6. Центр зіпсує естетичний вигляд наявних пляжів. Не полінувавшись, зробили фото саме того місця, де планується зведення центру. І ось що побачили. Ці фото залишимо без коментарів:

Як бачимо, інколи вовк є не таким страшним як його малюють.

А ви як вважаєте? Залишайте коментарі, якщо тема буде цікавою, ми повернемось до неї знову!

Партнерський матеріал


09.08.2024 701
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1314
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

962
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1222 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3636 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33835
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2793

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

328

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

716

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1646

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1030
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

586
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

474
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

852
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12158
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1459
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1235
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1322
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

504
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

209
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

286
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

331
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1222