Чи завжди складно видаляти зуби мудрості?

Зуби-вісімки не лише значні за розмірами, а ще й незручно та далеко розташовані. Чи важко їх видаляти?

Що здатна запропонувати сучасна стоматологія, і чи насправді екстракція зубів мудрості – це болісно, страшно й дорого, розповідають фахівці Люмі-Дент.

Сучасні лікарі борються до останнього, щоб зберегти природну зубну одиницю. Якщо ж видалення зуба неминуче, обирається найефективніша тактика. Особливої уваги потребують вісімки. І хоча видалення зуба мудрості дійсно може виявитися складним, це не завжди так. Про все це розповімо просто зараз.


Чим особливі зуби мудрості?


Окрім того, що вісімки прорізуються в дорослому віці, вони ще й потрапляють до сталої зубощелепної системи. Тому для них може не знайтися місця, а саме прорізування потребує часу й терпіння, супроводжуючись болем і набряком.

Та буває й так, що зуб мудрості не в змозі вийти з-під ясен. І не лише через брак простору, а й через особливості самої зубної одиниці:

  • Дистопований зуб мудрості – зуб, що займає неправильне положення в щелепі (під кутом чи навіть горизонтально).
  • Ретинований зуб – той, який прорізується надто довго, і так і залишається в щелепі, продовжуючи приносити дискомфорт. Іноді такі зуби частково пробиваються назовні, однак, не припиняють тривожити свого власника.

У цих випадках видалення зубів мудрості необхідне, щоб позбавитися від проблеми, адже інших варіантів не знайти. Та варто зауважити, що й ті вісімки, що успішно прорізалися, можуть почати руйнуватися досить швидко. Причинами є:

  • спадковість;
  • утруднена гігієна дальніх зубів;
  • карієс на сусідніх одиницях;
  • травмування.

Лікар завжди намагається врятувати ситуацію, однак, частіше приймається рішення вирвати зуб мудрості.


Чи складно видаляти вісімку?


Залежно від індивідуального кейсу пацієнта, видалити зуб мудрості може бути так само легко, як вирвати зуб-моляр. Існує три ступені складності екстракції:

  • Просте видалення зуба – коли вісімка прорізалася, не інфікована бактеріями й не надто зруйнована.
  • Складне видалення – при значному руйнуванні зубної одиниці або наявності флюсу, кісти чи інших ускладнень.
  • Атипова екстракція стосується дистопованих і ретинованих зубів, потребує тривалішого часу, а іноді – розділення зуба на кілька частин для ефективного видалення. Після такої операції можуть накладатися шви.

Та головне, що варто розуміти пацієнту – видалення будь-якої складності буде безболісним завдяки надійним сучасним анестетикам. А з хірургом-стоматологом, якому ви довіряєте, страшно також не буде. Ось чому так важливо підходити до вибору клініки свідомо.

Залишилися питання? На них також відповість Люмі-Дент.

Реклама


06.12.2024 210
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

233
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1359
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2463 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3591
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2915
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2126

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

589

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

441

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1614

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1775
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

261
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

480
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

777
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4946
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

338
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

854
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10102
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

479
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

233
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

350
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

379
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

697