Чи завжди складно видаляти зуби мудрості?

Зуби-вісімки не лише значні за розмірами, а ще й незручно та далеко розташовані. Чи важко їх видаляти?

Що здатна запропонувати сучасна стоматологія, і чи насправді екстракція зубів мудрості – це болісно, страшно й дорого, розповідають фахівці Люмі-Дент.

Сучасні лікарі борються до останнього, щоб зберегти природну зубну одиницю. Якщо ж видалення зуба неминуче, обирається найефективніша тактика. Особливої уваги потребують вісімки. І хоча видалення зуба мудрості дійсно може виявитися складним, це не завжди так. Про все це розповімо просто зараз.


Чим особливі зуби мудрості?


Окрім того, що вісімки прорізуються в дорослому віці, вони ще й потрапляють до сталої зубощелепної системи. Тому для них може не знайтися місця, а саме прорізування потребує часу й терпіння, супроводжуючись болем і набряком.

Та буває й так, що зуб мудрості не в змозі вийти з-під ясен. І не лише через брак простору, а й через особливості самої зубної одиниці:

  • Дистопований зуб мудрості – зуб, що займає неправильне положення в щелепі (під кутом чи навіть горизонтально).
  • Ретинований зуб – той, який прорізується надто довго, і так і залишається в щелепі, продовжуючи приносити дискомфорт. Іноді такі зуби частково пробиваються назовні, однак, не припиняють тривожити свого власника.

У цих випадках видалення зубів мудрості необхідне, щоб позбавитися від проблеми, адже інших варіантів не знайти. Та варто зауважити, що й ті вісімки, що успішно прорізалися, можуть почати руйнуватися досить швидко. Причинами є:

  • спадковість;
  • утруднена гігієна дальніх зубів;
  • карієс на сусідніх одиницях;
  • травмування.

Лікар завжди намагається врятувати ситуацію, однак, частіше приймається рішення вирвати зуб мудрості.


Чи складно видаляти вісімку?


Залежно від індивідуального кейсу пацієнта, видалити зуб мудрості може бути так само легко, як вирвати зуб-моляр. Існує три ступені складності екстракції:

  • Просте видалення зуба – коли вісімка прорізалася, не інфікована бактеріями й не надто зруйнована.
  • Складне видалення – при значному руйнуванні зубної одиниці або наявності флюсу, кісти чи інших ускладнень.
  • Атипова екстракція стосується дистопованих і ретинованих зубів, потребує тривалішого часу, а іноді – розділення зуба на кілька частин для ефективного видалення. Після такої операції можуть накладатися шви.

Та головне, що варто розуміти пацієнту – видалення будь-якої складності буде безболісним завдяки надійним сучасним анестетикам. А з хірургом-стоматологом, якому ви довіряєте, страшно також не буде. Ось чому так важливо підходити до вибору клініки свідомо.

Залишилися питання? На них також відповість Люмі-Дент.

Реклама


06.12.2024 403
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

445
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2989
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21141
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2009
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1524 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2397

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

77

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

761

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2178

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

856
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

188
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

485
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1025
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

185
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

803
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

771
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

705
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8246
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

913 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

903
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2204 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

845