Зуби-вісімки не лише значні за розмірами, а ще й незручно та далеко розташовані. Чи важко їх видаляти?
Що здатна запропонувати сучасна стоматологія, і чи насправді екстракція зубів мудрості – це болісно, страшно й дорого, розповідають фахівці Люмі-Дент.
Сучасні лікарі борються до останнього, щоб зберегти природну зубну одиницю. Якщо ж видалення зуба неминуче, обирається найефективніша тактика. Особливої уваги потребують вісімки. І хоча видалення зуба мудрості дійсно може виявитися складним, це не завжди так. Про все це розповімо просто зараз.
Чим особливі зуби мудрості?
Окрім того, що вісімки прорізуються в дорослому віці, вони ще й потрапляють до сталої зубощелепної системи. Тому для них може не знайтися місця, а саме прорізування потребує часу й терпіння, супроводжуючись болем і набряком.
Та буває й так, що зуб мудрості не в змозі вийти з-під ясен. І не лише через брак простору, а й через особливості самої зубної одиниці:
- Дистопований зуб мудрості – зуб, що займає неправильне положення в щелепі (під кутом чи навіть горизонтально).
- Ретинований зуб – той, який прорізується надто довго, і так і залишається в щелепі, продовжуючи приносити дискомфорт. Іноді такі зуби частково пробиваються назовні, однак, не припиняють тривожити свого власника.
У цих випадках видалення зубів мудрості необхідне, щоб позбавитися від проблеми, адже інших варіантів не знайти. Та варто зауважити, що й ті вісімки, що успішно прорізалися, можуть почати руйнуватися досить швидко. Причинами є:
- спадковість;
- утруднена гігієна дальніх зубів;
- карієс на сусідніх одиницях;
- травмування.
Лікар завжди намагається врятувати ситуацію, однак, частіше приймається рішення вирвати зуб мудрості.
Чи складно видаляти вісімку?
Залежно від індивідуального кейсу пацієнта, видалити зуб мудрості може бути так само легко, як вирвати зуб-моляр. Існує три ступені складності екстракції:
- Просте видалення зуба – коли вісімка прорізалася, не інфікована бактеріями й не надто зруйнована.
- Складне видалення – при значному руйнуванні зубної одиниці або наявності флюсу, кісти чи інших ускладнень.
- Атипова екстракція стосується дистопованих і ретинованих зубів, потребує тривалішого часу, а іноді – розділення зуба на кілька частин для ефективного видалення. Після такої операції можуть накладатися шви.
Та головне, що варто розуміти пацієнту – видалення будь-якої складності буде безболісним завдяки надійним сучасним анестетикам. А з хірургом-стоматологом, якому ви довіряєте, страшно також не буде. Ось чому так важливо підходити до вибору клініки свідомо.
Залишилися питання? На них також відповість Люмі-Дент.
Реклама