Чи завжди складно видаляти зуби мудрості?

Зуби-вісімки не лише значні за розмірами, а ще й незручно та далеко розташовані. Чи важко їх видаляти?

Що здатна запропонувати сучасна стоматологія, і чи насправді екстракція зубів мудрості – це болісно, страшно й дорого, розповідають фахівці Люмі-Дент.

Сучасні лікарі борються до останнього, щоб зберегти природну зубну одиницю. Якщо ж видалення зуба неминуче, обирається найефективніша тактика. Особливої уваги потребують вісімки. І хоча видалення зуба мудрості дійсно може виявитися складним, це не завжди так. Про все це розповімо просто зараз.


Чим особливі зуби мудрості?


Окрім того, що вісімки прорізуються в дорослому віці, вони ще й потрапляють до сталої зубощелепної системи. Тому для них може не знайтися місця, а саме прорізування потребує часу й терпіння, супроводжуючись болем і набряком.

Та буває й так, що зуб мудрості не в змозі вийти з-під ясен. І не лише через брак простору, а й через особливості самої зубної одиниці:

  • Дистопований зуб мудрості – зуб, що займає неправильне положення в щелепі (під кутом чи навіть горизонтально).
  • Ретинований зуб – той, який прорізується надто довго, і так і залишається в щелепі, продовжуючи приносити дискомфорт. Іноді такі зуби частково пробиваються назовні, однак, не припиняють тривожити свого власника.

У цих випадках видалення зубів мудрості необхідне, щоб позбавитися від проблеми, адже інших варіантів не знайти. Та варто зауважити, що й ті вісімки, що успішно прорізалися, можуть почати руйнуватися досить швидко. Причинами є:

  • спадковість;
  • утруднена гігієна дальніх зубів;
  • карієс на сусідніх одиницях;
  • травмування.

Лікар завжди намагається врятувати ситуацію, однак, частіше приймається рішення вирвати зуб мудрості.


Чи складно видаляти вісімку?


Залежно від індивідуального кейсу пацієнта, видалити зуб мудрості може бути так само легко, як вирвати зуб-моляр. Існує три ступені складності екстракції:

  • Просте видалення зуба – коли вісімка прорізалася, не інфікована бактеріями й не надто зруйнована.
  • Складне видалення – при значному руйнуванні зубної одиниці або наявності флюсу, кісти чи інших ускладнень.
  • Атипова екстракція стосується дистопованих і ретинованих зубів, потребує тривалішого часу, а іноді – розділення зуба на кілька частин для ефективного видалення. Після такої операції можуть накладатися шви.

Та головне, що варто розуміти пацієнту – видалення будь-якої складності буде безболісним завдяки надійним сучасним анестетикам. А з хірургом-стоматологом, якому ви довіряєте, страшно також не буде. Ось чому так важливо підходити до вибору клініки свідомо.

Залишилися питання? На них також відповість Люмі-Дент.

Реклама


06.12.2024 388
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1462
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2995
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1046
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1096
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1112 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3300 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

101

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1012

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

846

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

382
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

222
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2412
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1188
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

495
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15117
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7420
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

855
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

420
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

330
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

416
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

701
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1160