
У курців менші шанси захворіти на COVID-19, ніж у тих, хто не палить. Цей факт може підказати спосіб лікування.
Четверта частина французьких дорослих курять. Багато людей були здивовані, коли дослідники наприкінці квітня повідомили, що лише 5% із 482 пацієнтів із COVID-19, які потрапили до лікарні Пітьє-Сальпетріє в Парижі впродовж 28 лютого та 9 квітня, були курцями. Співвідношення курців до некурців у лікарнях Америки, Китаю та інших країн різне. Але серед виявлених хворих курців значно менше та зазвичай вони не потребують стаціонарного лікування. Як писали автори звіту, курці "набагато рідше" серйозно страждають від вірусу SARS-CoV-2, який викликає Сovid-19. Рідко, додали вони, такий результат спостерігається в медицині.
Курці майже напевно не захищені від первинного зараження SARS-CoV-2. Насправді, оскільки вони частіше доторкаються руками до обличчя коли курять, вони можуть бути особливо чутливі - передача часто відбувається через слизові оболонки рота. Відбувається те, що інфіковані курці мають меншу ймовірність розвитку симптомів або, якщо вони все-таки розвиваються, ймовірно, симптоми легші, ніж у некурящих. Це означає, що вони частіше залишаються вдома і не з’являються у лікарняній статистиці.
Все це говорить про те, що щось у тютюновому димі чинить захисний ефект. Найперше, що спадає на думку - це нікотин. Новини про цю гіпотезу поширилися, як пожежа. Щоб контролювати обіг нікотину, хімічно видобутого з тютюну, який в тій чи іншій формі приймають багато курців, які намагаються позбутися згубної звички, міністерство охорони здоров'я Франції призупинило продаж цієї речовини в Інтернеті з 24 квітня. Покупки в аптеках обмежені місячними нормами на людину. Міністерство охорони здоров'я Франції, організації, що стоять за дослідженням Pitié-Salpêtrière, до яких належать Інститут Пастера та Сорбонна, готують випробування. План полягає в тому, щоб запропонувати нікотинові пластирі для хворих на Covid-19, найбільш контактним працівникам та звичайним громадянам. Як вони діють, порівнюватимуть з контрольними групами, які отримуватимуть плацебо.
за матеріалами The Economist