В Івано-Франківську відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Про це інформує Фіртка.
На засіданні обговорили вжиття заходів щодо протидії поширення коронавірусу у місті.
За словами очільниці управління охорони здоров’я міської ради Марії Бойко, ця хвороба швидко поширюється з країни в країну.
«У Європі 25 країн мають зареєстровані випадки захворювання. Сьогодні маємо повідомлення, що відбувається стабілізація кількості хворих. На сьогодні є один підтверджений випадок захворювання у мешканця Чернівців», - зазначила Бойко.
За її словами, чоловік застосував правильну тактику самоізоляції. Після погіршення стану пацієнт був госпіталізований.
Щодо Прикарпаття, станом на даний час до обласної лікарні поступили двоє людей, в обох від’ємні результати щодо захворювання на коронавірус.
«У нас на сьогодні немає жодного випадку підозри на це захворювання», - наголосила Марія Бойко.
Але на переконання Бойко, прикарпатські медики ознайомленні з алгоритмом дій у разі виявлення пацієнтів з підозрами на коронавірус.
«Коли лікар виявив такого пацієнта визначеним в області закладом, у якому можуть перебувати такі пацієнти є обласна інфекційна лікарня. Пацієнти не можуть лікуватися в інших закладах, вони мають перебувати лише в інфекційних стаціонарах», - зазначила Марія Бойко.
Це зумовлено тим, що в інфекційній лікарні на рівні держави напрацьований алгоритм, який координуватиме всі подальші заходи.
Міський голова Руслан Марцінків поцікавився, що робити людям, які контактували з людиною, яка має симптоми захворювання на коронавірус.
«Якщо у таких людей є легкі симптоми, тоді їм пропонується самоізоляція в окремо виділеній кімнаті. Для лікарень - всі пацієнти та медперсонал повинні носити маску. В обласній інфекційній лікарні працює гаряча лінія 099 544 8332. На дзвінки усіх, хто звертається, відповідатиме лікар-інфекціоніст. Він проводить «сортування» пацієнтів: тих, які можуть бути вдома самоізольовані і тих, які потребують госпіталізації. Головне - зібрати правильний анамнез», - каже Марія Бойко.
На сьогодні основні правила поведінки:
- Дотримання кашльового етикету – в одноразові хустинки, які необхідно викидати.
- Миття рук
- Користування антисептиком
- Людина, яка кашляє має носити маску.
Втім, за словами Бойко, є проблеми із масками. Якщо маска багаторазова, то вона не може носитися більше ніж три години. Важливо, що вона при диханні стає вологою, і тоді принесе шкоду.
Чиновники запропонували поповнити резервний фонд, аби були кошти на закупівлю масок, халатів, бахіл.
Наразі по області проводять ревізію забезпеченості засобами захисту у лікувальних закладах, в першу чергу інфекційних відділень.
«Ми готуємося, але ми недостатньо забезпечені. Є у нас старі протичумні костюми, але їх мало. Потрібно б оновити. Якщо доведеться проводити заключну дезінфекцію, то ця робота в першу чергу впаде на нас», - констатувала Лілія Попова з обласного Лабораторного центру МОЗ.
Ірина Онищук начальник міського управління при Держпродспоживслужбі в Івано-Франківській області, додала, наразі проводять по навчальних, лікувальних закладах, магазинах інформаційну кампанію. Відзавтра розповсюджуватимуть інформаційнй пам’ятки на ринках та вокзалах.
«Я думаю, сьогодні це перший випадок в Україні. З тої інформації що у мене, підозри є у інших людей. Ще проводяться проводяться дослідження», - відмітив мер.
З резервного фонду пропонується виділити 300 тисяч гривень. Ці кошти хочуть спрямувати на закупку масок, халатів, дезінфекторів та роздавати їх в першу чергу лікарям. Мовляв, саме медики матимуть більше контактів з людьми.
Крім того, усім мешканцям радять ознайомитися рекомендаціями МОЗу.
Наразі у школах продовжують відстежувати захворюваність на респіраторні інфекції. На сьогодні кількість хворих на грип характерна для цієї пори року. Втім освіта просить обмежити масові заходи. За словами Наталії Микули на сьогодні 6% дітей відсутні через хвороби.
Однак медики не рекомендують йти в поліклініку, коли є симптоми захворювання.
Також не рекомендують лікарям практикувати походи додому для відвідин пацієнта.
На нараді запропонували у школах провести написання диктантів на тему, що потрібно робити при виявленні коронавірусу.
«Це має бути простими словами», - доручили чиновники.
А також керівники комунальних підприємств повинні проінформувати своїх працівників.
Нагадаємо, перший випадок коронавірусу в Україні зареєстрували у сусідніх Чернівцях.
Читайте також:
Коронавірус: як на Прикарпатті готуються до приходу смертельної хвороби з Китаю (ФОТО)
Коронавірус: Івано-Франківськ виділив 150 тисяч на допомогу китайському місту-побратиму
Франківський аеропорт під контролем: медики розповіли, чи готові зустріти китайський коронавірус
Без паніки: відомий прикарпатський пульмонолог розповів про загрози смертельного коронавірусу
Коронавірус у Китаї: що потрібно знати про хворобу (ІНФОГРАФІКА)
Для прикарпатських медиків провели навчання щодо коронавірусу
У Франківську на випадок коронавірусу обладнали п'ять палат-боксів (ВІДЕО)
Коронавірус поширюється: китайське місто просить допомоги в Івано-Франківська
Що значить не рекомендують хворим йти в поліклініку , а медиками йти до хворих до дому. Виходить що хворий має вмерти вдома сам без медичної допомоги. Швидка допомога не їде до хворого з температурою , лікар нейде на виклик додому. Що це за медична реформа ? Яку мету преслідують її виконавці?