Чи готовий Івано-Франківськ до коронавірусу: в мерії засідала спеціальна комісія (ВІДЕО)

В Івано-Франківську відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це інформує Фіртка.

На засіданні обговорили вжиття заходів щодо протидії поширення коронавірусу у місті.

За словами очільниці управління охорони здоров’я міської ради Марії Бойко, ця хвороба швидко поширюється з країни в країну.

«У Європі 25 країн мають зареєстровані випадки захворювання. Сьогодні маємо повідомлення, що відбувається стабілізація кількості хворих. На сьогодні є один підтверджений випадок захворювання у мешканця Чернівців», - зазначила Бойко.

За її словами, чоловік застосував правильну тактику самоізоляції. Після погіршення стану пацієнт був госпіталізований.

Щодо Прикарпаття, станом на даний час до обласної лікарні поступили двоє людей, в обох від’ємні результати щодо захворювання на коронавірус.

«У нас на сьогодні немає жодного випадку підозри на це захворювання», - наголосила Марія Бойко.

Але на переконання Бойко, прикарпатські медики ознайомленні з алгоритмом дій у разі виявлення пацієнтів з підозрами на коронавірус.

«Коли лікар виявив такого пацієнта визначеним в області закладом, у якому можуть перебувати такі пацієнти є обласна інфекційна лікарня. Пацієнти не можуть лікуватися в інших закладах, вони мають перебувати лише в інфекційних стаціонарах», - зазначила Марія Бойко.

Це зумовлено тим, що в інфекційній лікарні на рівні держави напрацьований алгоритм, який координуватиме всі подальші заходи.

Міський голова Руслан Марцінків поцікавився, що робити людям, які контактували з людиною, яка має симптоми захворювання на коронавірус.

«Якщо у таких людей є легкі симптоми, тоді їм пропонується самоізоляція в окремо виділеній кімнаті. Для лікарень - всі пацієнти та медперсонал повинні носити маску. В обласній інфекційній лікарні працює гаряча лінія 099 544 8332. На дзвінки усіх, хто звертається, відповідатиме лікар-інфекціоніст. Він проводить «сортування» пацієнтів: тих, які можуть бути вдома самоізольовані і тих, які потребують госпіталізації. Головне - зібрати правильний анамнез», - каже Марія Бойко.

На сьогодні основні правила поведінки:

  • Дотримання кашльового етикету – в одноразові хустинки, які необхідно викидати.
  • Миття рук
  • Користування антисептиком
  • Людина, яка кашляє має носити маску.

Втім, за словами Бойко, є проблеми із масками. Якщо маска багаторазова, то вона не може носитися більше ніж три години. Важливо, що вона при диханні стає вологою, і тоді принесе шкоду.

Чиновники запропонували поповнити резервний фонд, аби були кошти на закупівлю масок, халатів, бахіл.

Наразі по області проводять ревізію забезпеченості засобами захисту у лікувальних закладах, в першу чергу інфекційних відділень.

«Ми готуємося, але ми недостатньо забезпечені. Є у нас старі протичумні костюми, але їх мало. Потрібно б оновити. Якщо доведеться проводити заключну дезінфекцію, то ця робота в першу чергу впаде на нас», - констатувала Лілія Попова з обласного Лабораторного центру МОЗ.

Ірина Онищук начальник міського управління при Держпродспоживслужбі в Івано-Франківській області, додала, наразі проводять по навчальних, лікувальних закладах, магазинах інформаційну кампанію. Відзавтра розповсюджуватимуть інформаційнй пам’ятки на ринках та вокзалах.

«Я думаю, сьогодні це перший випадок в Україні. З тої інформації що у мене, підозри є у інших людей. Ще проводяться проводяться дослідження», - відмітив мер.

З резервного фонду пропонується виділити 300 тисяч гривень. Ці кошти хочуть спрямувати на закупку масок, халатів, дезінфекторів та роздавати їх в першу чергу лікарям. Мовляв, саме медики матимуть більше контактів з людьми.

Крім того, усім мешканцям радять ознайомитися рекомендаціями МОЗу.

Наразі у школах продовжують відстежувати захворюваність на респіраторні інфекції. На сьогодні кількість хворих на грип характерна для цієї пори року. Втім освіта просить обмежити масові заходи. За словами Наталії Микули на сьогодні 6% дітей відсутні через хвороби.

Однак медики не рекомендують йти в поліклініку, коли є симптоми захворювання.

Також не рекомендують лікарям практикувати походи додому для відвідин пацієнта. 

На нараді запропонували у школах провести написання диктантів на тему, що потрібно робити при виявленні коронавірусу.

«Це має бути простими словами», - доручили чиновники.

А також керівники комунальних підприємств повинні проінформувати своїх працівників.

Нагадаємо, перший випадок коронавірусу в Україні зареєстрували у сусідніх Чернівцях.


Читайте також:

Віталій Федорів про коронавірус: Ми повинні бути готовими для того, щоб не допустити цієї небезпеки на Івано-Франківщину

Коронавірус: як на Прикарпатті готуються до приходу смертельної хвороби з Китаю (ФОТО)

Коронавірус: Івано-Франківськ виділив 150 тисяч на допомогу китайському місту-побратиму

Франківський аеропорт під контролем: медики розповіли, чи готові зустріти китайський коронавірус

Без паніки: відомий прикарпатський пульмонолог розповів про загрози смертельного коронавірусу

Коронавірус у Китаї: що потрібно знати про хворобу (ІНФОГРАФІКА)

Для прикарпатських медиків провели навчання щодо коронавірусу

У Франківську на випадок коронавірусу обладнали п'ять палат-боксів (ВІДЕО)

Коронавірус поширюється: китайське місто просить допомоги в Івано-Франківська

Пранкер на борту літака влаштував "спалах" коронавіруса


03.03.2020 4316 1
Коментарі (1)

Лариса 2020.03.04, 13:37

Що значить не рекомендують хворим йти в поліклініку , а медиками  йти до хворих до дому.   Виходить що хворий має вмерти вдома  сам без медичної допомоги.    Швидка допомога не їде до хворого з температурою , лікар нейде  на виклик додому. Що це за  медична реформа ?    Яку мету преслідують  її виконавці?

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

921 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4243 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742