Черговий популізм: Депутати Івано-Франківської міськради виступили проти олігархів

Триває сесія Івано-Франківської міської ради. Депутати вкотре не обійшлися без звернення.

Так, перед тим, як перейти до розгляду порядку денного обранці підтримали звернення до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень.

"Вже понад тридцять різних рад прийняли такого роду рішення. В тому числі й облрада", - додав Марцінків.

У свою чергу перед голосуванням міський голова не надав слово депутатам для обговорення проекту рішення. Через це депутати підняли галас у сесійній залі.

Секретар міської ради Оксана Савчук назвала депутатів, які підняли гас клоунами.

Текст звернення:

Верховній Раді України

ЗВЕРНЕННЯ

Івано-Франківської міської ради щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень

Найбільші виклики, які сьогодні постали перед українцями, це ‒ війна, корупція і тотальне зубожіння нації. Але найстрашніше ‒ непевність у завтрашньому дні, тривога кожного українця за майбутнє дітей. У всіх бід в Україні є одна-єдина причина ‒ це олігархія. Олігархія ‒ основа системної корупції. Попри те, що нині хіба лінивий не «бореться» з корупцією, і навіть створено нові антикорупційні органи, проте вона чомусь тільки розпухає.

Чому? Бо ту «боротьбу» розвели тільки з окремими її проявами. Але системно це проблему ніяк не розв'язує. Бо з наслідками можна воювати вічно. А треба раз і назавжди знищити причину. Не вершки корупції стригти, а викорчувати її корінь. А корінь корупції ‒ це і є олігархія. Тобто зрощення великого кримінального капіталу з державною владою. Саме олігархи залишаються головними акціонерами влади в Україні впродовж чверті століття. Це вони корумпують увесь державний апарат, зверху й донизу, що дозволяє купці олігархів жирувати: пхати лапи в державний бюджет через різноманітні тендери та дотації, за безцінь приватизувати підприємства та творити приватні монополії, не платити податків і вивозити награбоване в офшори, обкладати українців непомірними тарифами й дерти три шкури за товари та послуги.

Олігархія ‒ причина зубожіння українців. Тільки сліпий не бачить, як низько впав рівень життя тотальної більшості українців. І це зовсім не «дешевий популізм», а доконаний математичний факт. 190 євро на місяць. Найнижча середня зарплатня в Європі. За таку суму ‒ майже задурно ‒ мусять працювати люди у визискуваній олігархами Україні. Коли в Польщі, яка починала з нижчих стартових позицій на початку 90-х рр. ця сума ‒ 748 євро, майже в чотири рази більше. Коли у крихітній непромисловій Естонії, яка одночасно з нами позбулася колгоспного совєцького ярма, середня зарплатня ‒ 993 євро, у понад п'ять разів більше. Та й навіть у сусідніх Білорусі та Молдові заробляють більше ‒ 320 та 216 євро на місяць відповідно.

Олігархи ‒ лютий ворог середнього класу. Вони панічно бояться конкуренції. Їхня мета ‒ монополія як найшвидший спосіб отримання надприбутків. Їхня мрія ‒ закріпачити українців, змусити націю працювати на себе запівдурно, але купувати ‒ втридорога. Тому олігархія ніколи не дасть підняти голову середньому класу. Саме тому серед працьовитих українців є лише 3-5% реального середнього класу, а в розвинутих країнах ‒ від 40 до 70%.

Олігархія ‒ то війна без кінця. Це олігархи чверть століття грабують і таким чином знесилюють Україну. Це вони розколюють державу на Схід і на Захід, ділять українців на «сорти» та шантажують країну сепаратизмом своїх удільних князівств. І поки Нація воює, олігархи мародерствують. Вони далі гендлюють із країною- агресором та ведуть торгівлю на крові з окупованими територіями. Поки цивілізований світ впроваджує санкції, влада України нарощує на 28% товарообіг із країною-агресором. А громадяни Московії, які включені до санкційних списків Європи та США, досі володіють третиною українських обленерго. Бо війна для них ‒ це гендель, і вони хочуть, щоби вона тривала безконечно.

Саме тому проведення реальної деолігархізації було однією з головних вимог Революції Гідності. Сьогодні це найперше завдання від вашого працедавця ‒ українського народу. Єдиний шлях подолати олігархію ‒ це запровадити в життя Антиолігархічний пакет докорінних перетворень. Майже всі необхідні законопроекти вже навіть є ‒ давно написані й зареєстровані у Верховній Раді:

1. Повернення капіталів з офшорів i ліквідація схем виведення грошей з України: - проект Закону № 0001-1 від 02.12.2014 «Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї»; - проект Закону № 1112 від 28.11.2014 «Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування».

2. Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки: - проект Закону № 1109 від 28.11.2014 «Про ліквідацію приватних монополій».

3. Заборона приватизації стратегічних підприємств: - проект Закону № 2424а від 21.07.2015 «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного майна» (щодо мораторію на приватизацію державного майна до стабілізації ситуації у державі)».

4. Деолігархізація енергетики та справедливі тарифи: - проект Закону № 6341 від 11.04.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення енергетичної безпеки України)» (націоналізація електрогенерації); - проект Закону № 6583 від 12.06.2017 «Про внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» (щодо особливостей функціонування газорозподільної системи)» (націоналізація енергогенерації); - проект Закону № 2408а від 17.07.2015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України».

5. Земля ‒ власність нації: - проект Закону № 2906 від 19.05.2015 «Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення». Ці починання підривають самі основи олігархічного ладу в Україні. Це ‒ системний план ліквідації олігархії як явища. І нагальне завдання ‒ якнайшвидше запустити цей процес. Часу на бутафорні реформи вже немає. Вікно можливостей для докорінних перетворень в Україні закривається. Кожен українець повинен усвідомлювати: залишити при владі олігархів ‒ це не тільки позбавити майбутнього власних дітей, це ‒ втратити Державу. Враховуючи вищевикладене, ми ‒ депутати Івано-Франківської міської ради ‒ вимагаємо від Верховної Ради України негайно внести на розгляд та ухвалити Антиолігархічний пакет докорінних перетворень. Тільки таким шляхом ми витягнемо Україну з ями корупції, зубожіння та війни.


02.05.2018 845
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

157
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13224 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1500
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

821
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6028
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1672

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

594

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1414

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1230

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1129
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

478
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

610
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1525
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

556
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

837
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5870
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13387
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

184
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

488
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

439
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

749 2