Через сезон високих температур: прикарпатців застерігають про виникнення аварійних ситуацій в електромережах

Уже тривалий час на Прикарпатті стовпчик термометра показує +30 градусів і більше. Така спека дається важко не лише людям, а й електричному обладнанню. Чим вища температура, тим існує більша загроза виникнення аварійних ситуацій в електромережах.

Про це розповідають в пресслужбі "Прикарпаттяобленерго", пише Фіртка.

Так, для запобігання пошкодження обладнання та аварійних відключень електропостачання, щороку АТ "Прикарпаттяобленерго" розробляє комплекс заходів з підготовки обладнання до роботи в період високих температур.

"На жаль, ці заходи не завжди можуть запобігти пошкодженню обладнання. Лише в Івано-Франківську за минулий тиждень було пошкоджено 11 кабельних ліній 10 кВ.

На ліквідацію аварійних знеструмлень у спеку необхідно більше часу, ніж при нормальній температурі.

Проведення робіт на відкритій місцевості при температурі вище 30 градусів може бути небезпечно для здоров’я та життя бригад енергетиків, тому роботи обмежуються в часі", — зазначають в "Прикарпаттяобленерго".

Серед поширених проблем у відомстві вказують ймовірність виходу з ладу кінцевих муфт кабельних ліній електропередачі.

Як приклад — нещодавня аварія в Івано-Франківську на ПС 35 кВ, коли через спеку загорілася кінцева муфта в комірці 10 кВ.

Кінцева муфта встановлюється для забезпечення електричного з’єднання кабельної лінії з відповідним електрообладнанням мережі, що забезпечує електропостачання споживачів. Відповідно, вихід з ладу муфти супроводжується виникненням пожежі та  може призвести до пошкодження самого обладнання, на заміну якого необхідний час та матеріальні ресурси. До слова, в особливо спекотні дні дві з п'яти аварій трапляються саме через вихід з ладу кінцевої муфти.

Існує також загроза виходу з ладу високовольтного оливо- і мастиконаповненого обладнання та обладнання, яке працює під тиском.

Під впливом високих температур тиск в середині обладнання збільшується, що може спричинити витік ізоляційної речовини. Ізоляційні олива та мастики є легкозаймистими речовинами, їхній витік несе велику небезпеку пожежі. Крім того, при недостатньому рівні оливи знижується рівень ізоляції струмопровідних частин електрообладнання, що призводить до виходу його з ладу.

Зокрема, висока температура заразом зі збільшенням електричного навантаження може спричини перегрів силових трансформаторів. При перегріві через високу температуру можливий пробій ізоляції та, як наслідок, також необхідність заміни обладнання.

Окрім цього, спека може спричинити провисання повітряних ліній електропередачі. А під час гроз з сильними поривами вітру, котрі трапляються після проходження спекотного періоду, це призводить до коротких замикань на повітряних лініях з можливими обривами проводів.

Важливо, при виявленні обірваного проводу відійти від нього на відстань від восьми метрів та повідомити про ситуацію кол-центр АТ "Прикарпаттяобленерго" (0 800 50 40 20).

"Та щоб аварійних ситуацій було менше, споживачів просять без потреби не вмикати енергоємні прилади, що створюють значне навантаження на мережу.

Окрім цього, категорично забороняється розводити вогнища поблизу енергооб’єктів, а також залишати біля них легкозаймисті речовини", — застерігають в "Прикарпаттяобленерго".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Чому графіки вимкнень світла діють вночі, коли споживання менше?": у "Прикарпаттяобленерго" відповіли на запитання

Вимкнення світла: що прогнозують енергетики та чому прикарпатцям радять звикнути до графіків

На Прикарпатті 18 липня оновили графіки погодинних вимкнень


Коментарі ()

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

861
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

933
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4751
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7079 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9873 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3940 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

276

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

961

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1723

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1860
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3282
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

434
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

715
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

361
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1499
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1476 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1407
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25437 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

470 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

904
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

607
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

524