
У помешкання потерпілих одразу прибули працівники газового господарства та міліція. Провівши детальне обстеження житлового будинку та вивчення документації на газопостачання, було з'ясовано, що причиною трагедії став самовільно встановлений конвектор.
«У розмові з господарем помешкання - батьком дітей, чоловік зізнався, що близько місяця тому він самовільно встановив газовий конвектор в житловій кімнаті, а два тижні тому в даному конвекторі провів відключення автоматики безпеки та приєднав трубу подачі газу до пальника. З того часу користувався даним конвектором для обігріву приміщення», - розповідає керівник Галицького відділення ПАТ «Івано-Франківськгаз» Василь Братусь.
Більше того, вивід продуктів згорання від газового конвектора проводився через самостійно змайстровані труби з бляхи, у яких була відсутня герметичність отворів. Внаслідок чого продукти згорання поверталися в житлове приміщення, а не виводилися на зовні в повітря. Що власне й призвело до отруєння чадним газом чотирьох людей: матері та трьох дітей.
Наразі постраждалим встановлено діагноз легка ступінь отруєння.
В «Івано-Франківськгазі» вкотре наголошують, що самочинна газифікація, перестановка, заміна та ремонт газового обладнання є однією з причин отруєння чадним газом. Проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади, вносити зміни в конструкцію газових приладів чи встановлювати будь-який газовий прилад без погодження з газовим господарством категорично заборонено. Довіряти ремонт і установку газових приладів треба тільки фахівцям, які мають відповідні дозволи.
Порушення правил безпеки системи газопостачання може призвести до летальних наслідків.