Через переповнені вольєри: "Дім Сірка" тимчасово не прийматиме безпритульних тварин (ФОТО/ВІДЕО)

Вольєри переповнені, у зв’язку з цим "Дім Сірка" тимчасово не прийматиме тварин на утримання. Крім того, волонтери заборгували понад півмільйона гривень за корм для собак та послуги у ветеринарних клініках.

Про це інформує Фіртка з посиланням на сюжет Суспільного.

Майже рік Світлана Радченко волонтерить у притулку "Дім Сірка". Жінка каже, що крім неї тут працює ще 9 людей. Вони по черзі годують собак, чистять і вигулюють тварин.

"На прибиранні і на їжі я — постійно. Мій робочий графік: прийшла, прибрала, приготували кашу, роздали їсти та водичку. Потім пройшлися другий раз, тим, що маленькі, дали їсти. Ось це — мої обов’язки", — розповідає волонтерка.

Світлана Радченко розповідає, що у притулку 100 вольєрів та близько 400 собак. За її словами, це більше сотні тварин більше, ніж планували розводити волонтери.

"Сьогодні вже було знову 4 автівки. Привозять котиків, песиків, цуценят. Буває, що приходиш, а коробка стоїть, залишають нам, а їх немає куди вже пхати. Вольєри всі забиті. Там, де має жити 2 собаки, живе — 4-5", — каже Світлана Радченко.

Тварин утримують у притулку за гроші меценатів. Під час карантину надходження впали, каже Наталія Когут, голова благодійної організації "Дім Сірка". Притулок винен 100 тисяч гривень за корм для тварин та ще півмільйона гривень за клініки, де лікуються собаки.

Наталія Когут каже, тимчасово у "Домі Сірка" не прийматимуть безпритульних тварин. Восени волонтери планують перевезти собак на нове місце. Зараз там будують операційну для стерилізації та карантинне відділення, а також планують розмістити 100 вольєрів, у яких зможуть помістити 300 тварин.

"У нас є декілька місяців. 100 тварин нам потрібно роздати. Не приймати, а просто роздати, щоб ми переїхали і були нормальним показовим притулком, а не те, що є, де тварини по головах скачуть. Я хочу, щоб це почули всі: мерія, муніципали, поліція. Не треба нам звозити. Все. Це вже — крапка. У всіх волонтерів квартири переповнені тваринами. Це — ненормально", — каже Наталія Когут.

 За її словами, притулок призначений для утримання собак, але за останній рік кішок все частіше залишають біля притулку. Близько 30 тварин були розміщені у благодійному зоомагазині та не можуть перебувати там постійно.

Заступник міського голови Руслан Гайда сказав, що зараз у міста немає грошей, за які можна побудувати комунальний притулок для безпритульних котів.

В Івано-Франківську є комунальний пункт стерилізації та пункт перетримки безпритульних собак, розрахований на 60 тварин, каже директор комунального підприємства "Полігон" Юрій Мороз. А побудувати комунальний притулок для безпритульних тварин комунальне підприємство не має можливості через брак території.

"Шукаємо. Зараз у нас є міська територіальна громада, будемо звертатися до радників міського голови. Можливо, є територія трохи далі від населеного пункту. Але тоді потрібно і світло провести і свердловину зробити з водою. Навколишні села, куди зверталися раніше, – Вовчинець, Микитинці, Хриплин, Крихівці – ці сільські ради не йшли з нами на контакт. Будемо звертатися. Можливо, десь там за Радчею спробуємо домовитися чи у Братківцях. Можливо, хтось там і зголоситься виділити землю", — каже Юрій Мороз.

За його словами, у пункті пертримки безпритульних тварин, що розташований у Павлівці, восени планують облаштувати приміщення для утримання приблизно 30 котів.


Читайте також:

"Дім Сірка" на Прикарпатті на межі закриття

В Івано-Франківську оновили кінологічний центр (ВІДЕО)

В Івано-Франківську відбулася вечірка в підтримку будівництва Дачі Сірків (ФОТО)


10.08.2021 1457
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

656
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

380
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14083 12
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1610
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

901
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6215

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

671

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1496

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1304

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1189
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

546
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

685
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1610
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

626
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

916
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5956
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13770
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

288
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

583
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

508
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

823 2