Через переповнені вольєри: "Дім Сірка" тимчасово не прийматиме безпритульних тварин (ФОТО/ВІДЕО)

Вольєри переповнені, у зв’язку з цим "Дім Сірка" тимчасово не прийматиме тварин на утримання. Крім того, волонтери заборгували понад півмільйона гривень за корм для собак та послуги у ветеринарних клініках.

Про це інформує Фіртка з посиланням на сюжет Суспільного.

Майже рік Світлана Радченко волонтерить у притулку "Дім Сірка". Жінка каже, що крім неї тут працює ще 9 людей. Вони по черзі годують собак, чистять і вигулюють тварин.

"На прибиранні і на їжі я — постійно. Мій робочий графік: прийшла, прибрала, приготували кашу, роздали їсти та водичку. Потім пройшлися другий раз, тим, що маленькі, дали їсти. Ось це — мої обов’язки", — розповідає волонтерка.

Світлана Радченко розповідає, що у притулку 100 вольєрів та близько 400 собак. За її словами, це більше сотні тварин більше, ніж планували розводити волонтери.

"Сьогодні вже було знову 4 автівки. Привозять котиків, песиків, цуценят. Буває, що приходиш, а коробка стоїть, залишають нам, а їх немає куди вже пхати. Вольєри всі забиті. Там, де має жити 2 собаки, живе — 4-5", — каже Світлана Радченко.

Тварин утримують у притулку за гроші меценатів. Під час карантину надходження впали, каже Наталія Когут, голова благодійної організації "Дім Сірка". Притулок винен 100 тисяч гривень за корм для тварин та ще півмільйона гривень за клініки, де лікуються собаки.

Наталія Когут каже, тимчасово у "Домі Сірка" не прийматимуть безпритульних тварин. Восени волонтери планують перевезти собак на нове місце. Зараз там будують операційну для стерилізації та карантинне відділення, а також планують розмістити 100 вольєрів, у яких зможуть помістити 300 тварин.

"У нас є декілька місяців. 100 тварин нам потрібно роздати. Не приймати, а просто роздати, щоб ми переїхали і були нормальним показовим притулком, а не те, що є, де тварини по головах скачуть. Я хочу, щоб це почули всі: мерія, муніципали, поліція. Не треба нам звозити. Все. Це вже — крапка. У всіх волонтерів квартири переповнені тваринами. Це — ненормально", — каже Наталія Когут.

 За її словами, притулок призначений для утримання собак, але за останній рік кішок все частіше залишають біля притулку. Близько 30 тварин були розміщені у благодійному зоомагазині та не можуть перебувати там постійно.

Заступник міського голови Руслан Гайда сказав, що зараз у міста немає грошей, за які можна побудувати комунальний притулок для безпритульних котів.

В Івано-Франківську є комунальний пункт стерилізації та пункт перетримки безпритульних собак, розрахований на 60 тварин, каже директор комунального підприємства "Полігон" Юрій Мороз. А побудувати комунальний притулок для безпритульних тварин комунальне підприємство не має можливості через брак території.

"Шукаємо. Зараз у нас є міська територіальна громада, будемо звертатися до радників міського голови. Можливо, є територія трохи далі від населеного пункту. Але тоді потрібно і світло провести і свердловину зробити з водою. Навколишні села, куди зверталися раніше, – Вовчинець, Микитинці, Хриплин, Крихівці – ці сільські ради не йшли з нами на контакт. Будемо звертатися. Можливо, десь там за Радчею спробуємо домовитися чи у Братківцях. Можливо, хтось там і зголоситься виділити землю", — каже Юрій Мороз.

За його словами, у пункті пертримки безпритульних тварин, що розташований у Павлівці, восени планують облаштувати приміщення для утримання приблизно 30 котів.


Читайте також:

"Дім Сірка" на Прикарпатті на межі закриття

В Івано-Франківську оновили кінологічний центр (ВІДЕО)

В Івано-Франківську відбулася вечірка в підтримку будівництва Дачі Сірків (ФОТО)


10.08.2021 1502
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

622
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3223
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21331
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2114
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2481

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

431

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

279

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

868

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2277
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

568
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1114
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

273
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

892
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

860
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8349
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

444
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1273 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2293 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003