Через коронавірус спиртзаводи перетворюють зіпсуте пиво у віскі

Автоцистерна з нержавіючої сталі мчить по гравійній дорозі, її 18 коліс зупиняються перед яскраво червоними воротами підсобного приміщення. З кабіни виходить працівник у потертому комбінезоні та монтує у задній частині вантажівки товстий шланг. Як ви, мабуть, здогадалися, те, що витікає, - це не пальне чи корм, це тисячі галонів теплого пива.


Така картина стала ранковим ритуалом за останній місяць у WhistlePig, де установка для перегонки отримує на фермі приблизно 6500 галонів несвіжого пінного напою на день.

У виробництві крафтового пива скорочення споживання в закладах на $ 29,3 мільярда призвело до руйнування ланцюга поставок, що прирівнюється до сотень тисяч кегів, забитих на складах дистрибуції та залишених у пивоварних закладах по всій країні. Це ліквідний еквівалент $ 8,5 млрд як і в торгівлі квітами: все це пиво немає куди подіти, окрім стоку.

У Новій Англії пивовари, принаймні, мають можливість, завдяки Джефу Козаку, головному виконавчому директору WhistlePig. "Ми орієнтовно називаємо цей проєкт "Великий порятунок пива ", - говорить він про план перегонки у віскі високого класу. "І ми вже маємо значний інтерес з боку пивоварів та дистриб'юторів".

Автоцистерна пива з пивоварні «Гарпун» вивантажується на спиртзаводі «WhistlePig» у Вермонті. Джерело: WhistlePig Whiskey

Інші підприємці у цій галузі, включаючи Harpoon, Lawson's, Long Trail та Hill Farmstead, вже доставляли продукцію Kozak безкоштовно. Для них це фактично угода, заощаджуючи їм плату за відпуск за галон, яку вони беруть від просто скидання. Не менш важливим є простір, який він надає своїм приміщенням, де бочки можуть бути витіснені банками та пляшками, необхідними для повного зведення, щоб не продати приміщення та передплатні коробки, як відбувається з ресторанами та винзаводами.

Пиво, згідно з високими показниками IPA, за якими пильнують шанувальники ремесла, може втратити свою ідентичність протягом декількох тижнів. Вже тоді воно залишається заквашеним зерном - основним складником для віскі. Отож, як тільки воно перебродить, менеджер спиртового заводу Емілі Гаррісон може запустити цю сировину через високі мідні дистилятори, як витримка у 160-літніх бочках.

Менеджер спиртзаводу Емілі Гаррісон наповнює ферментами пиво. Джерело: WhistlePig Whiskey

"На наш шлях до ринку, очевидно, що вплинув коронавірус, але на відміну від віскі, пиво ніколи не стане кращим з часом", - пояснює Гаррісон. "Це найменше, що ми можемо зробити, щоб допомогти нашим друзям у галузі та забезпечити, щоб вони могли продовжувати варити найсвіжіші сорти пива".

Протягом поколінь фермери вдавалися до перегонки, як до способу переробляти врожаї, які інакше зіпсуються з плином часу. Багато свіжих фруктів переробляли у консерви та джеми, виноград ставав коньяком, а зерно - віскі. Зараз пандемічна криза Covid-19 породила підприємницькі товариства, оскільки WhistlePig в кінцевому підсумку має намір продати частину цих спиртних напоїв, як одиничні бочки з обмеженим випуском у поєднанні з пивоварнями, які з'явилися не за планом.

"Через кілька років це буде способом відзначити цей момент, час, коли ми зібралися, щоб допомогти один одному", - каже Козак. "По мірі того, як напій розвивається в бочці, ми будемо працювати з кожним пивоваром над стратегією старіння, яка найкраще приносить користь їх конкретному пиву". Це може означати унікальні варіанти співпраці та обробку барелів.

Завантаження кухля для виробництва крафтового пива. Джерело: WhistlePig Whiskey

Мідний стаціонарний контейнер WhistlePig. Джерело: WhislePig Whiskey

Однак це не буде реалізовано без розв'язання конкретних проблем. "Є різниця між готовим пивом у пляшці й просто пивом прямої дистиляції", - розповідає про процес Марко Каракасевич. Більше ніж 20 років він перетворював крафтове пиво у віскі на лікеро-горілчаному заводі "Чарбай" у Північній Каліфорнії. "Це зовсім інший напій з участю хмелю. У вас набагато більше ефірних олій у розчині. Просто знадобиться той, хто це зробить, якийсь час, щоб його точно налаштувати та зробити".

Також є вуглекислий газ: якщо ви не розрахуєте СО2 у розчині перед відгоном, побічним ефектом може бути вибух. Каракасевич завжди каже, що варто ризикувати: "Чим більше аромату маєш у своєму пиві, тим більше аромату ти маєш у віскі".

Він перевозив пиво з сусіднього Bear Republic Brewing Co., перетворивши 6200 галонів Racer 5 IPA в 600 галонів 140-стійкого дистиляту, який за віком принаймні три роки, деякий до 10, для своєї лінійки віскі R5. "Я купую найбільший кег, який я можу знайти", - йдеться в анекдоті його офіційної компанії. "Він поставляється з водієм і 18 колесами." Поки що він перетворив все виробництво на випуск дезінфікуючого засобу.

Віскі Чарбая R5 зроблений з пива Bear Republic. Фотограф: Crafty Cask

Гуральня Чарбея в Укіа, штат Каліфорнія. Джерело: Чарбейський спиртзавод

Повертаючись у Вермонт, сусід WhistlePig робить те саме. Торгова марка Kombucha Aqua ViTea розгорнула свою діяльність з метою спорожнити бочки, перегонкою у спирт для комерційних дезінфікуючих засобів. Засновник компанії Джефф Вібер вважає, що мільйони галонів, розкидані по США для роботи. "Ми можемо вивантажувати бочки 24 години на день, сім днів на тиждень, протягом наступних шести-дев'яти місяців", - вважає він, додаючи, що піддон протермінованого пива може дати близько 11 галонів дезінфектора.

Чи то неочищений алкоголь, чи віскі високого класу, чи традиційне пиво, яким славиться цей регіон, завжди буде потреба у цих товарах. "Ми переробили пиво більше як привітання для наших пивоварних партнерів, а потім зрозуміли, що, мабуть, достатньо протермінованого пива, щоб наповнити озеро Шамплейн", - говорить Козак. "Я думаю, що нам просто доведеться продовжувати перегонку, поки ми не пройдемо її. У нас є бочки, склади та час."

Таким чином, залишки й далі змішуються з брудом. Шланги лежать осторонь, готові до зливу. Мине щонайменше два роки, перш ніж хтось дізнається, який вид віскі з’явиться на іншому кінці, але Козак каже, що сам по собі процес терапевтичний поза простою комерцією: перетворення потенційних стічних вод у віскі визначає наші приціли на кращі дні попереду. "Я, безумовно, з нетерпінням відчуваю, що у нас є щось перспективне."

за матеріалами Bloomberg


02.05.2020 2543
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

962
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2750
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

951
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1018
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1019 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3054 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

867

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

758

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1075
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

114
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2311
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1134
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

433
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15051
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7364
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

800
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

360
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

273
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

363
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

639
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1096