Чернівецька ГО видурює гроші у франківців

 

/data/blog/41909/318a4e46f1a856c2193a1fa0ef42f3e7.jpg

 

Коли у кожній крамниці чи кав’ярні, кожному парку та на кожній вулиці Чернівців бачимо скриньки для пожертв на допомогу хворим і знедоленим та молодих людей, які то дратівливо-нав’язливо, то жалісливо закликають не бути байдужими і допомогти, мимоволі виникає таки співчуття до ближнього. І вкинувши до скриньки своїх п’ять гривень, з почуттям виконаного обов’язку та неймовірної гордості за себе йдемо далі.
 
Цього разу нашу увагу (видання Від і До ) привернула організація – «Молодь Буковини». Не помітити її активістів, втім, було дуже складно, адже вони буквально вистрибували на перехожих, перегороджуючи шлях і тицяючи просто в очі повітряними кульками. Така агресивна манера просити милостиню, однак, мала бажаний ефект, адже простіше було віддати їм ті кілька гривень, аби лиш відчепилися.
 
Та цікавість нашу викликало зовсім не це, а звіт організації, себто інформація про те, кому, на що та скільки назбирали та віддали. Так, згідно із документом, за три місяці своєї діяльності (з 1 червня по 31 серпня), діти з кульками назбирали з чернівчан 69600 гривень. На допомогу тим, хто її потребував, знову ж таки наголосимо, якщо вірити звіту, із цієї немалої суми пішло трохи більше 25 тисяч гривень – 23 тисячі буцімто дали Оршівському інтернату, 2250 (по 500-600 гривень кожному) – на допомогу хворим. Для прикладу, Наталії Крицько на лікування від епілепсії дали 650 гривень, багатодітній матері Ользі Вехталь на харчування – 600 гривень, Анатолію Остафійчуку на ліки для його паралізованої дружини – 500 гривень.
 
Решту грошей благодійники витратили теж з користю: на проведення дискотеки під відкритим небом викинули 27250 гривень, утримання офісу, який, до слова, розташовано у звичайнісінькій квартирі на вулиці Коломийській, 9 б – 1500 тисячі, прикупили меблів для цього офісу на 3,5 тисячі гривень, повітряні кульки, стенди та пропаганда – ще 9,5 тисячі гривень, а далі на дрібниці – на публічні зібрання, відрядження та компенсацію – 4 тисячі гривень. Зазначимо, організація налічує 40 членів, і декларують вони, що працюють за ідею. Із зібраних грошей нічого собі – все людям.
 
Звісно, на слово доброчинцям ми не повірили, вирішили перевірити. Нагадаємо, 23 тисячі гривень активісти «Молоді Буковини» назбирали для дітей Оршівської школи-інтернат. Однак, як з’ясувалося, цих грошей там в очі не бачили.
 
Директор Оршівської школи-інтернат Ольга Танасійчук розповіла, співпраця з громадською організацією розпочалася ще у липні. Тоді домовилися, що школі закуплять нові ліжка. Угода була така: ми шукаємо, де їх купити, домовляємося, а вони нам їх оплачують. Свою частину домовленості ми виконали, та коли привезли ліжка, організація за них не заплатила. Натомість замовили каркаси ліжок у якогось підприємця з Новодністровська, які були зовсім непридатні для використання і небезпечні. Відтак ми їх повернули. Обіцяли нові спершу до першого вересня, потім до першого жовтня, однак ми і досі чекаємо. Єдина допомога, якщо це можна так назвати, яку ми отримали – це одяг та іграшки для дітей на загальну суму 6,5 тисяч гривень. У них потреби, однак, не було ніякої, бо ж цього є вдосталь. Коли ж активісти громадської організації запропонували зробити вихованців нашого інтернату обличчям їхніх рекламних біл-бордів, стало зрозуміло, що на нас просто піаряться. Тому ми звернулися до очільників припинити збирати кошти нібито на наш заклад.
 
Засновник громадської організації «Молодь Буковини» Денис Унгурян прокоментував, ліжка, як і домовлялися, вони інтернату привезли, а вони їм не підійшли, через що організація втратила чималу суму грошей. І зараз буцімто замовили для школи нові.
 
Всі інші витрати, а саме 27,2 тисячі гривень витрачені на вечірку, благодійники теж пояснили. Голова організації Володимир Мунтяну взагалі сказав, що не в курсі фінансових справ, бо на час звітності його не було в місті. На запитання, можливо доцільніше було би більше дати грошей тим, для кого їх, власне, збирали, погодився, що 500 гривень для хворої дитини – це не гроші і, можливо, краще було і справді дати більше. Проте пояснив, вони зробили добру справу – влаштували чернівчанам свято на день молоді, бо ж міська рада не виділила на це жодної копійки.
 
На ті ж запитання засновник організації Денис Унгурян відповів взагалі геніально, цитуємо дослівно: «Ми не є благодійною організацією, яка працює лише на збір коштів для хворих, для цього у місті є інші».
 
До слова, ці благодійники не тільки незрозуміло на що витратили пожертви чернівчан, вони ще й не спромоглися правильно порахувати гроші. Бо ж відзвітували, що витратили на 1400 гривень більше (загалом 71000 гривень), ніж зібрали (69600 у звіті).
 

Про все це, шановні читачі, ми розповідаємо не тому, що проти доброчинності. Сподіваємося, що порядні мешканці міста, які звикли давати гроші на допомогу іншим, а тим паче хворим дітям, наступного разу подумають двічі, ніж кинути гроші у скриньку. Адже зовсім не факт, що вони дійдуть до того, кому призначалися, а не будуть витрачені на нові стільці для офісу чи на повітряні кульки. Можливо, для надійності, краще попросити у цих благодійників контакти і віддати гроші тим, хто їх дуже потребує, особисто.Ситуація в Івано-Франківську ще "цікавіша". адже після місячних жнив на Прикарпатті, "Молодь Буковини" раптово зникла і за останньою інформацією, зараз триває чи то вже завершилась перереєстрація нової організації проте із старим керівником - Молодь України, пише "Типовий Франківськ".


13.10.2013 185 6
Коментарі (6)

Ірина 2013.10.13, 16:27
Будьте добрі, виправіть назву видання, на яке Ви посилаєтесь! Не "Від а до я", а Від і До. http://vidido.ua/
Сергій Чирва 2013.10.13, 21:35
Ще місяць тому накликав на голови пройдисвітів з Чернівців і податкову, і міліцію, і громадськість... Державники розводили руками: нема на отих жуликів від благодійності закону... Громада почала досліджувати їх діяльність і от результат... гроші з краян зібрані, великі гроші... Гроші пішли на Буковину, на дерибан... Жодного документу про благодійність на наших теренах мені так і не було показано, хоча очільник щось говорив про садибу святого Миколая... Друзі, не ведиться на усміхнених дівчаток та хлопчаків у волонтерських накидках... Цю галузь вже щільно окупуваоли напівкримінальні контори, які просто заробляють гроші, необліковані ніким... Крще допоможіть конкретній людині з Вашого оточення: сусідові, односельцю, колезі... Не збагачуйте аферистів
букурешти 2013.10.13, 23:19
а де були мєнти.міськрада, наші молодіжні організації-та просто допомогли зробити відкритий рекет........звичайно із прибутком ........кому????????????та здогадайтеся з першого разу.щоб будулаї ходили ціле літо по сотці із ящиками і збирали гроші і ніхто не знав .Знали всі,знали.що то рекет.але грали "КІНА"-бо бабульки гріли кишеньку(біля серця).
Марія 2013.10.14, 09:55
Хотілось би спитати нашу "правдолюбну, чесну і порядну" свободівську депутатію: а чому ви шановні на це ніяк не реагуєте? Ви ж депутати цього міста і одне із Ваших завдань слідкувати за порядком!? Чи може Ви маєте з цього долю?
гість 2013.10.14, 11:49
як бабка на тротуарі продає урожай зі свого городу.то менти зразу ж тут як тут,а як ці пройдисвіти стоять у центрі день у день ,то ніхто з влади не бачить!!!---от що дивно..
хвала........... 2013.10.14, 18:40
хвала і слава молдаванам-революціонерам,що допомогли збіднілому люду Станіславова позбутися непотрібних грошей,(які їм просто заважєли)ОХ і дурноватий наш люд!!!!!!!А молдавани з Чернівців МАЛАДЦА!!!в нас дуже мудрі місцеві молодіжні організації,вони дбають про книгу Гінеса(щоб яйця в снігу погріти,або запхати голову в газову трубу,в нас наша молодь дуже ПРОДвінута...........)
11.08.2020
Тетяна Дармограй

З 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року. Для України проблема домашнього насильства є вкрай актуальною, адже ситуація в багатьох українських сім’ях просто катастрофічна.

1148
10.08.2020
Люся Грибик

Про те, яким був шлях до батьківства, з якими викликами стикаються люди, які вирішили усиновити дитину — далі у розмові з журналісткою Фіртки.

901
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

550
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

3797
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

1225
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

2329 1

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

169

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

3031

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3776

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6957
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2891
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

1032
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

4245
12.08.2020

У понеділок, 10 серпня, відбулася чергова зустріч членів Секретаріату Всецерковного Патріаршого Собору спільно зі синодальною робочою групою з опрацювання душпастирського плану УГКЦ. Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасн

74
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

452 1
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

967
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1737
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

375
10.08.2020

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня поїхав в Пуховицький район Мінської області для ознайомлення з ходом реалізації інвестиційного проєкту у сфері сільського господарства. Про це пише Українська правда з посиланням на державне інформагентс

203
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1454 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

681
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2819