Чернівецька ГО видурює гроші у франківців

 

/data/blog/41909/318a4e46f1a856c2193a1fa0ef42f3e7.jpg

 

Коли у кожній крамниці чи кав’ярні, кожному парку та на кожній вулиці Чернівців бачимо скриньки для пожертв на допомогу хворим і знедоленим та молодих людей, які то дратівливо-нав’язливо, то жалісливо закликають не бути байдужими і допомогти, мимоволі виникає таки співчуття до ближнього. І вкинувши до скриньки своїх п’ять гривень, з почуттям виконаного обов’язку та неймовірної гордості за себе йдемо далі.
 
Цього разу нашу увагу (видання Від і До ) привернула організація – «Молодь Буковини». Не помітити її активістів, втім, було дуже складно, адже вони буквально вистрибували на перехожих, перегороджуючи шлях і тицяючи просто в очі повітряними кульками. Така агресивна манера просити милостиню, однак, мала бажаний ефект, адже простіше було віддати їм ті кілька гривень, аби лиш відчепилися.
 
Та цікавість нашу викликало зовсім не це, а звіт організації, себто інформація про те, кому, на що та скільки назбирали та віддали. Так, згідно із документом, за три місяці своєї діяльності (з 1 червня по 31 серпня), діти з кульками назбирали з чернівчан 69600 гривень. На допомогу тим, хто її потребував, знову ж таки наголосимо, якщо вірити звіту, із цієї немалої суми пішло трохи більше 25 тисяч гривень – 23 тисячі буцімто дали Оршівському інтернату, 2250 (по 500-600 гривень кожному) – на допомогу хворим. Для прикладу, Наталії Крицько на лікування від епілепсії дали 650 гривень, багатодітній матері Ользі Вехталь на харчування – 600 гривень, Анатолію Остафійчуку на ліки для його паралізованої дружини – 500 гривень.
 
Решту грошей благодійники витратили теж з користю: на проведення дискотеки під відкритим небом викинули 27250 гривень, утримання офісу, який, до слова, розташовано у звичайнісінькій квартирі на вулиці Коломийській, 9 б – 1500 тисячі, прикупили меблів для цього офісу на 3,5 тисячі гривень, повітряні кульки, стенди та пропаганда – ще 9,5 тисячі гривень, а далі на дрібниці – на публічні зібрання, відрядження та компенсацію – 4 тисячі гривень. Зазначимо, організація налічує 40 членів, і декларують вони, що працюють за ідею. Із зібраних грошей нічого собі – все людям.
 
Звісно, на слово доброчинцям ми не повірили, вирішили перевірити. Нагадаємо, 23 тисячі гривень активісти «Молоді Буковини» назбирали для дітей Оршівської школи-інтернат. Однак, як з’ясувалося, цих грошей там в очі не бачили.
 
Директор Оршівської школи-інтернат Ольга Танасійчук розповіла, співпраця з громадською організацією розпочалася ще у липні. Тоді домовилися, що школі закуплять нові ліжка. Угода була така: ми шукаємо, де їх купити, домовляємося, а вони нам їх оплачують. Свою частину домовленості ми виконали, та коли привезли ліжка, організація за них не заплатила. Натомість замовили каркаси ліжок у якогось підприємця з Новодністровська, які були зовсім непридатні для використання і небезпечні. Відтак ми їх повернули. Обіцяли нові спершу до першого вересня, потім до першого жовтня, однак ми і досі чекаємо. Єдина допомога, якщо це можна так назвати, яку ми отримали – це одяг та іграшки для дітей на загальну суму 6,5 тисяч гривень. У них потреби, однак, не було ніякої, бо ж цього є вдосталь. Коли ж активісти громадської організації запропонували зробити вихованців нашого інтернату обличчям їхніх рекламних біл-бордів, стало зрозуміло, що на нас просто піаряться. Тому ми звернулися до очільників припинити збирати кошти нібито на наш заклад.
 
Засновник громадської організації «Молодь Буковини» Денис Унгурян прокоментував, ліжка, як і домовлялися, вони інтернату привезли, а вони їм не підійшли, через що організація втратила чималу суму грошей. І зараз буцімто замовили для школи нові.
 
Всі інші витрати, а саме 27,2 тисячі гривень витрачені на вечірку, благодійники теж пояснили. Голова організації Володимир Мунтяну взагалі сказав, що не в курсі фінансових справ, бо на час звітності його не було в місті. На запитання, можливо доцільніше було би більше дати грошей тим, для кого їх, власне, збирали, погодився, що 500 гривень для хворої дитини – це не гроші і, можливо, краще було і справді дати більше. Проте пояснив, вони зробили добру справу – влаштували чернівчанам свято на день молоді, бо ж міська рада не виділила на це жодної копійки.
 
На ті ж запитання засновник організації Денис Унгурян відповів взагалі геніально, цитуємо дослівно: «Ми не є благодійною організацією, яка працює лише на збір коштів для хворих, для цього у місті є інші».
 
До слова, ці благодійники не тільки незрозуміло на що витратили пожертви чернівчан, вони ще й не спромоглися правильно порахувати гроші. Бо ж відзвітували, що витратили на 1400 гривень більше (загалом 71000 гривень), ніж зібрали (69600 у звіті).
 

Про все це, шановні читачі, ми розповідаємо не тому, що проти доброчинності. Сподіваємося, що порядні мешканці міста, які звикли давати гроші на допомогу іншим, а тим паче хворим дітям, наступного разу подумають двічі, ніж кинути гроші у скриньку. Адже зовсім не факт, що вони дійдуть до того, кому призначалися, а не будуть витрачені на нові стільці для офісу чи на повітряні кульки. Можливо, для надійності, краще попросити у цих благодійників контакти і віддати гроші тим, хто їх дуже потребує, особисто.



Ситуація в Івано-Франківську ще "цікавіша". адже після місячних жнив на Прикарпатті, "Молодь Буковини" раптово зникла і за останньою інформацією, зараз триває чи то вже завершилась перереєстрація нової організації проте із старим керівником - Молодь України, пише "Типовий Франківськ".


13.10.2013 478 6
Коментарі (6)

Ірина 2013.10.13, 16:27
Будьте добрі, виправіть назву видання, на яке Ви посилаєтесь! Не "Від а до я", а Від і До. http://vidido.ua/
Сергій Чирва 2013.10.13, 21:35
Ще місяць тому накликав на голови пройдисвітів з Чернівців і податкову, і міліцію, і громадськість... Державники розводили руками: нема на отих жуликів від благодійності закону... Громада почала досліджувати їх діяльність і от результат... гроші з краян зібрані, великі гроші... Гроші пішли на Буковину, на дерибан... Жодного документу про благодійність на наших теренах мені так і не було показано, хоча очільник щось говорив про садибу святого Миколая... Друзі, не ведиться на усміхнених дівчаток та хлопчаків у волонтерських накидках... Цю галузь вже щільно окупуваоли напівкримінальні контори, які просто заробляють гроші, необліковані ніким... Крще допоможіть конкретній людині з Вашого оточення: сусідові, односельцю, колезі... Не збагачуйте аферистів
букурешти 2013.10.13, 23:19
а де були мєнти.міськрада, наші молодіжні організації-та просто допомогли зробити відкритий рекет........звичайно із прибутком ........кому????????????та здогадайтеся з першого разу.щоб будулаї ходили ціле літо по сотці із ящиками і збирали гроші і ніхто не знав .Знали всі,знали.що то рекет.але грали "КІНА"-бо бабульки гріли кишеньку(біля серця).
Марія 2013.10.14, 09:55
Хотілось би спитати нашу "правдолюбну, чесну і порядну" свободівську депутатію: а чому ви шановні на це ніяк не реагуєте? Ви ж депутати цього міста і одне із Ваших завдань слідкувати за порядком!? Чи може Ви маєте з цього долю?
гість 2013.10.14, 11:49
як бабка на тротуарі продає урожай зі свого городу.то менти зразу ж тут як тут,а як ці пройдисвіти стоять у центрі день у день ,то ніхто з влади не бачить!!!---от що дивно..
хвала........... 2013.10.14, 18:40
хвала і слава молдаванам-революціонерам,що допомогли збіднілому люду Станіславова позбутися непотрібних грошей,(які їм просто заважєли)ОХ і дурноватий наш люд!!!!!!!А молдавани з Чернівців МАЛАДЦА!!!в нас дуже мудрі місцеві молодіжні організації,вони дбають про книгу Гінеса(щоб яйця в снігу погріти,або запхати голову в газову трубу,в нас наша молодь дуже ПРОДвінута...........)
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

459
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1803
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33284
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2183
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2918
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4929 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

291

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1055

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

673

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

898
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

160
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

481
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

560 1
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

873
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

971
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

741
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7407
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30115 1
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3695
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

394
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

437
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

638