Через масовий вивіз гравію в Івано-Франківську руйнується правий берег Бистриці Надвірнянської. Люди в небезпеці?

 

Всі добре пам’ятають повінь 2008 року і добре знають, яких збитків завдала вода мешканцям Чернієва, а зокрема тим, що мають дачні помешкання вздовж берегів Бистриці Надвірнянської.

 

Щоб убирегти себе від стихії надалі, люди самотужки укріплювали дамбу і тривалий час продовжували це робити. Возили каміння, садили верби... І тільки встигли дерева вкоренитися, як їм те коріння підрізали. В чому ж суть?

 

Пенсіонерка Ірина Романюк, котра має поруч дачу, розповідає, що торік навесні на річці запрацювали екскаватори.

 

З того часу машини вивозять гравій, а берегозахисна дамба руйнується. Люди, звісно ж, занепокоїлись, і почали просити в робітників пояснень.

 

З’ясувалося, що Івано-Франківський водгосп видав дозвіл приватному підприємству “Брати КІП” на руслорегулювальні роботи. То ж головна мета – захистити лівий берег річки від повені, скерувавши русло праворуч.

 

На деякий час люди заспокоїлись, крім того, їм пообіцяли ліпше укріпити правий берег після закінчення робіт. Однак з часом тутешні мешканці почали звертати увагу на те, що транспорт, який приїжджає на річку не так займається руслорегулювальними роботами, як вивозом гравію. То ж тепер виникли побоювання - а що, як берегозахисна дамба зруйнується?

 

Першим почало бити на сполох садово-городнє товариство “Веселка-1”. Звернулося до очільника облдержадмінстрації Михайла Вишиванюка з проханням перевірити легітимність виданого дозволу і зобов’язати підприємця засипати спричинені ним руйнівні ями вздовж захисних посадок, але відповіді так і не отримало, хоч з часу реєстрації документа минуло більше року. Тоді звернулися до журналістів.

 

На жаль, машин не вдалося побачити: як би там не було, “попереджувальна ситема” у нас, українців, спрацьовує дуже швидко, але зрозуміти дещо вдалося, принаймні те, що розповів сільський голова Чернієва Микола Федоришин.

 

За його словами, абсолютно законно тривають не лише руслорегулювальні роботи, але й вивіз гравію.

 

30 вересня 2011 року на пленарному засіданні сесії Івано-Франківської обласної ради було прийняте рішення “встановити, що виконання робіт згідно з Порядком проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області здійснюється з залученням коштів за рахунок реалізації вивезених після розчистки русел наносів без залучення бюджетних коштів”. Незважаючи на те, що в рішенні йдеться про “реалізацію вивезених після розчистки русел наносів”, сільський голова масовий вивіз гравію прокоментував так:

  • Це підприємство працює на підставі рішення обласної ради. Управління водного господарства проводило тендер на ці роботи, який виграло ПП “Брати КІП”. То ж, керуючись рішенням сесії облради, наша сільська рада підписала з цим підприємством договір, і 20% від вартості вивезеного з річки гравію фірма сплачує нам, частину коштів отримує управління водного господарства, а решту грошей – підприємці забирають собі за те, що безкоштовно, без залучення бюджетних коштів, вони виконують руслорегулювальні роботи.

 

Ніби все тепер зрозуміло, але цікавим стало і те, що відрегулювати русло Бистриці Надвірнянської підприємці мали ще минулого року, а за словами сільського голови, вони, буцімто, не встигли, то ж змушені їздити на річку дотепер...

 

Скільки часу це триватиме, скільки вантажівок з піщано-гравійною сумішшю поїде, і чи марними будуть зусилля людей, котрі, страхаючись повеней, укріплюють дамбу – справжня загадка і для мешканців, і “на словах” для влади, і поки що для журналістів.

 

Ліхтарі


14.06.2012 1437 4
Коментарі (4)

Юрист 2012.06.15, 09:28
Правельно, проект розроблений на берегокріплення, а вивозять гравій. Чому не виконуються паралельно роботи по кріпленню. В проекті є термін будівництва він має бути мінімальний, тому що в нас часті повені. І з цього видно, що розроблені проекти є прикриттям, щоб вивозити собі спокійно гравій. Така арифметика люди.
Мешканець 2012.06.15, 09:57
На ділянці проведення робіт обов'язковим є наявність пронумерованого, прошнурованого та скріпленого печаткою обласного управління водних ресурсів журналу для реєстрації вивезених об’ємів та транспортних засобів, які їх перевозять. При транспортуванні наносів за межі будівельного майданчика обов'язковим є надання подорожніх документів транспортним засобам. Об'єм вивезених після розчистки наносів фіксується тристороннім актом виконання робіт Ф-2, який щомісячно складають і підписують виконавець робіт, представники технічного нагляду та органу місцевого самоврядування.
lol 2012.06.15, 13:10
А куди дивляться правоохоронні органи. Адже черніївський голова чітко розписав кістяк корупційної схеми. Заслати б туди з м.Київа кру і прокуратуру, та ще еко службу, то було б і по фірмі(уточніть хто її засновники), і по голові і по райводоспу
Еколог 2012.06.16, 13:19
Все дуже просто, у чернієві вже цілий рік працює жбік, де цей гравій миють і колять, а потім продають, і сільський голова у цьому залюбки бере участь
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

646
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1177
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2504
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1351
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2002 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2922

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

694

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

757

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1660

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1644
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

344
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

456
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18365
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7479
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3656
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1042
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10779
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

292
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

290
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

482
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

449
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

683