Через ями на автошляхах Прикарпаття, 300 селян перекрили дорогу

У селі Пасічна Надвірнянського району понад 300 людей та кілька десятків автомобілів перекрили дорогу навпроти місцевої школи. Громада і сільські депутати вимагають відремонтувати їм 17 кілометрів шляху вздовж села. Роботи тут не проводилися вже кілька років – повідомляє «Бріз».

 

«У нас все у жахливих вибоїнах, через це водії з району відмовляються їздити та возити нас додому, – бідкаються селяни. – Великого автобуса, який би їздив у село, взагалі немає. Є лише мікроавтобуси, водії яких категорично відмовляються працювати на маршруті з такою дорогою. Вони їздять абияк, допоки не наберуть пасажирів. Хоча з Надвірної до Пасічної невелика відстань – понад 10 кілометрів. Транспорт, який їде у сусідні села – Бистрицю, Максимець – у Пасічній не зупиняється. Через конкуренцію. Нерідко між водіями бувають бійки. Але це вже інше питання. Найголовніше для нас зараз – ремонт дороги. З місцевої ради кошти на це не не виділяються, тому що шлях регіонального значення. Ми зверталися до сільського і районного керівництва та до районних дорожників. Позитивної відповіді не дочекалися».

 

А в області про проблеми пасічнянців, вочевидь, не знають. Проте люди вирішили, що найкращий спосіб нагадати про себе – вийти на вулицю з масовим протестом. «Ми розклеїли оголошення по селу та просили людей вийти на протест, – каже пасічнянський обранець Роман Галюк. – Шляхом, де перекрито дорогу, їздять лісовози та машини на бурові роботи. Вони й в більшості пошкоджують дорожнє полотно. Проте й податки платять. За ці гроші можна би було провести якісь роботи». До речі, на території сільради є три кар’єри. Пасічнянські депутати мовлять, що звідти вони можуть взяти на допомогу селу щебеню, але треба, аби з району дали асфальт та кошти на зарплату тим, хто робитиме дороги.

 

Селяни бідкаються ще й через те, що за кілька днів у школі розпочнеться навчання. Цією розбитою дорогою ходитимуть діти. Для останніх такий стан шляху – велика небезпека. Адже автівки, об’їжджаючи ями та вибоїни, прямують…на тротуари. Але найбільший сором, що величезна яма є навпроти сільського храму.

 

На протест у Пасічну прибули представники надвірнянської райдержадміністрації, райавтодору, міліціонери. Проте селян нічим не втішили. Сказали, що коштів на ремонти немає. «Але зате є рішення зі столиці, аби відремонтувати цю дорогу, – мовить місцевий депутат. – Є і кошти, але куди вони поділися – невідомо!»


09.08.2011 2346 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

305
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

938
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2081
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1147
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1617 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2786

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

518

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

599

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1517

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1494
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

336
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18241
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1205
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3539
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

905
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10668
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6439
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1079
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

340
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

573
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3186
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

880