Центральний Банк Китаю: "Ми не ідіоти, щоб вкладатися в Європейські держоблігації"

 

Китайський суверенний фонд China Investment Corp. (CIC) не має наміру купувати європейські держоблігації через їх «проблематичність», заявив його глава Лоу Цзі Вей. А ось у купівлі реальних активів в Європі CIC дуже зацікавлений. Відверта заява прозвучала на тлі запевнень китайського керівництва про те, що воно не має наміру «скуповувати всю Європу».

 

За словами Лоу Цзі Вея, Китай з обережністю підійде до заклику канцлера Німеччини Ангели Меркель вкладатися в європейські бонди.

 

«Що стосується держоблігацій європейських країн на зразок Італії і Іспанії, тільки центробанки з певною відповідальністю можуть інвестувати в них.

  

Але для довгострокових інвесторів на кшталт нас робити такі інвестиції складніше», - пояснив він, виступаючи на форумі China Economists 50 напередодні саміту Китай-ЄС.

 

Радник Центробанку Китаю Ся Бінь був ще більш відвертим: «Ми, може, й бідні, але ми не ідіоти. Ми повинні слідувати комерційним принципам, здійснюючи такі інвестиції. Це означає, що нам потрібна дохідність».

 

Однак Лоу Цзі Вей дав зрозуміти, що його фонд все ж зацікавлений в Європі. «Інвестиційні можливості можуть бути в таких областях, як інфраструктура і промислові проекти. І подібні проекти можуть допомогти відновленню економіки», - зазначив Лоу Цзі Вей можливу форму підтримки проблемних європейських країн.

 

Однак англомовна People's Daily, що є рупором правлячої в Китаї Комуністичної партії, видала більш м'яку позицію. «У Китаю немає ні бажання, ні можливостей« скупити Європу» або «контролювати Європу», як заявляють деякі європейські коментатори», - пояснив у своїй першополосній колонці директор Інституту європейських досліджень при Китайському інституті сучасних міжнародних відносин Фен Чжун Пін.

 

Насправді заявлений главою CIC підхід вже щосили працює, правда, поки тільки у Великобританії, більш відкритій китайському капіталу в порівнянні з континентальною Європою. Так, в середині січня CIC придбав 8,7% акцій британської компанії сфери ЖКГ Thames Water, заплативши за них, за оцінками, близько 1 млрд дол.

 

Крім того, ще в листопаді фонд висловив бажання брати участь в будівництві високошвидкісної залізниці, яка зв'яже Лондон з північчю Англії. Британські власті мають намір залучити на реалізацію проекту 30 млрд фунтів (47,4 млрд дол.)

 

Аналітики вважають, що потенціал для китайських інвестицій в реальні активи в Європі існує.

 

«У ряді європейських країн сфера інфраструктури залишається недофінансованою. І вклавшись в неї, CIC отримає кращу прибутковість, ніж у американських або європейських держоблігацій. Крім того, це дозволить їм почувати більшу визначеність щодо майбутнього інвестицій», - сказав РБК daily економіст Capital Economics Ван Цінвей. Однак, за його словами, для реалізації цього потенціалу, необхідні політичні домовленості, з заключенням яких в останні два роки спостерігаються проблеми.

 

В цілому ж Китай останнім часом і так значно збільшив свої вкладення в європейські американські проекти. За даними The German Marshall Fund of the United States, прямі інвестиції КНР в США і Європу до 2005 року в середньому дорівнювали 3 млрд дол на рік, однак потім стався різкий сплеск, і вони досягли 60 млрд дол. За даними University of Antwerp, на Китай в 2011 році припадало вже 10% від усіх приватних інвестицій в Європу проти 5% в 2010 році.

 

Найбільшою популярністю у китайців користуються сфера ділових послуг, промисловість, фінанси і ритейл. При цьому із загального обсягу вкладень Пекіна в 15,2 млрд євро (20,5 млрд дол) 90% припадає на китайські держкомпанії.



Джерело: bankir.ru

 


14.02.2012 931 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

951
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1508
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3354 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2624
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3497
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3037

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

377

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

839

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

846

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1468
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

384
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3287
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20783
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1198
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

538
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

605
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1163
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

305
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

302
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3676 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

715 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1045