Центральний Банк Китаю: "Ми не ідіоти, щоб вкладатися в Європейські держоблігації"

 

Китайський суверенний фонд China Investment Corp. (CIC) не має наміру купувати європейські держоблігації через їх «проблематичність», заявив його глава Лоу Цзі Вей. А ось у купівлі реальних активів в Європі CIC дуже зацікавлений. Відверта заява прозвучала на тлі запевнень китайського керівництва про те, що воно не має наміру «скуповувати всю Європу».

 

За словами Лоу Цзі Вея, Китай з обережністю підійде до заклику канцлера Німеччини Ангели Меркель вкладатися в європейські бонди.

 

«Що стосується держоблігацій європейських країн на зразок Італії і Іспанії, тільки центробанки з певною відповідальністю можуть інвестувати в них.

  

Але для довгострокових інвесторів на кшталт нас робити такі інвестиції складніше», - пояснив він, виступаючи на форумі China Economists 50 напередодні саміту Китай-ЄС.

 

Радник Центробанку Китаю Ся Бінь був ще більш відвертим: «Ми, може, й бідні, але ми не ідіоти. Ми повинні слідувати комерційним принципам, здійснюючи такі інвестиції. Це означає, що нам потрібна дохідність».

 

Однак Лоу Цзі Вей дав зрозуміти, що його фонд все ж зацікавлений в Європі. «Інвестиційні можливості можуть бути в таких областях, як інфраструктура і промислові проекти. І подібні проекти можуть допомогти відновленню економіки», - зазначив Лоу Цзі Вей можливу форму підтримки проблемних європейських країн.

 

Однак англомовна People's Daily, що є рупором правлячої в Китаї Комуністичної партії, видала більш м'яку позицію. «У Китаю немає ні бажання, ні можливостей« скупити Європу» або «контролювати Європу», як заявляють деякі європейські коментатори», - пояснив у своїй першополосній колонці директор Інституту європейських досліджень при Китайському інституті сучасних міжнародних відносин Фен Чжун Пін.

 

Насправді заявлений главою CIC підхід вже щосили працює, правда, поки тільки у Великобританії, більш відкритій китайському капіталу в порівнянні з континентальною Європою. Так, в середині січня CIC придбав 8,7% акцій британської компанії сфери ЖКГ Thames Water, заплативши за них, за оцінками, близько 1 млрд дол.

 

Крім того, ще в листопаді фонд висловив бажання брати участь в будівництві високошвидкісної залізниці, яка зв'яже Лондон з північчю Англії. Британські власті мають намір залучити на реалізацію проекту 30 млрд фунтів (47,4 млрд дол.)

 

Аналітики вважають, що потенціал для китайських інвестицій в реальні активи в Європі існує.

 

«У ряді європейських країн сфера інфраструктури залишається недофінансованою. І вклавшись в неї, CIC отримає кращу прибутковість, ніж у американських або європейських держоблігацій. Крім того, це дозволить їм почувати більшу визначеність щодо майбутнього інвестицій», - сказав РБК daily економіст Capital Economics Ван Цінвей. Однак, за його словами, для реалізації цього потенціалу, необхідні політичні домовленості, з заключенням яких в останні два роки спостерігаються проблеми.

 

В цілому ж Китай останнім часом і так значно збільшив свої вкладення в європейські американські проекти. За даними The German Marshall Fund of the United States, прямі інвестиції КНР в США і Європу до 2005 року в середньому дорівнювали 3 млрд дол на рік, однак потім стався різкий сплеск, і вони досягли 60 млрд дол. За даними University of Antwerp, на Китай в 2011 році припадало вже 10% від усіх приватних інвестицій в Європу проти 5% в 2010 році.

 

Найбільшою популярністю у китайців користуються сфера ділових послуг, промисловість, фінанси і ритейл. При цьому із загального обсягу вкладень Пекіна в 15,2 млрд євро (20,5 млрд дол) 90% припадає на китайські держкомпанії.



Джерело: bankir.ru

 


14.02.2012 965 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

5097
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1044
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

600
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5584
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1506
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1370

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

438

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1264

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1092

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

999
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

330
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

356
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1321
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

408
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

669
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5718
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

420
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

289
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

632 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1074
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

930