Чарівна Лапландія: не лише гостини в Санта-Клауса

 

Для повної гарантії "справжньої зими" сезонні свята варто зустрічати північніше – в Лапландії, в гостях у головного Санта-Клауса.

Щоправда, планувати такий відпочинок варто заздалегідь. Адже Рованіємі, де розташована офіційна резиденція Санта-Клауса, - друге за відвідуваністю місто Фінляндії після столичного Гельсінкі. Крім того, це одне з найпопулярніших у світі місць для сімейного відпочинку.

Звісно, більшість туристів їдуть сюди саме в грудні-січні. В цей період готелі міста з населенням 58 тисяч осіб переповнені. Тож якщо завбачливо не забронювати житло раніше, ночувати доведеться на вулиці. А морози тут кусючі…

null

Зате й сніг лежить в середньому 180 днів на рік, так що зиму в столиці Лапландії можна застати і в жовтні, і у квітні.

null

Резиденцію діда в червоному кожушку, який щороку розвозить по всьому світу різдвяні гостинці, також можна відвідати не лише взимку, а й протягом усього року. Але, на відміну від різдвяно-новорічного періоду, в таких випадках про зустріч із Санта-Клаусом (він же фінський Йоулупуккі) доведеться домовлятися ще до візиту. Інакше можна його в резиденції й не зустріти.

null

Потік охочих побачитися з казковим дідусем став масовим у 1950 році, коли із Санта-Клаусом мала рандеву тоді перша леді США Елеонора Рузвельт. А відколи в 1980-х роках до фінської ляні (губернії) Лапландія проклали повітряні траси, шукачів казки тут побільшало в рази. Нині місцеве населення задіяне у сфері туризму, на фабриках із виробництва снігоходів та дитячих ігрових майданчиків, які популярні в усьому світі.

Як зазначають місцеві організатори турів до Санта-Клаусової резиденції, головне під час відвідин Лапландії – щиро вірити в диво. І тоді святковий настрій гарантовано. Адже створюють його живісінькі персонажі з казки, яких можна помацати руками: і сам Санта, і його помічники-ельфи, і літаючі олені на чолі з Рудольфом Червоним Носом.

null

Серед додаткових атракцій Селища Санта-Клауса, що за 8 км від Рованіємі, – чітко позначена лінія Північного полярного кола, яка проходить через цей тематичний парк, олені, всілякі снігові й крижані фігури, ресторани, сувенірні крамниці тощо.

Ну й, звісно ж, головпоштамт Санта-Клауса. Це повноцінна фінська поштова установа, підлаштована під сотні тисяч листів, які приходять на адресу різдвяного діда з усіх куточків світу. Звідси можна послати листа зі спеціальним "полярним" штемпелем та маркою Санти.

А от замовити привітального листа від фінського Йоулупуккі, не їдучи до Фінляндії, можливо за окрему платню – 7,90 євро. Це теж слід робити завчасно, адже охочих отримати таку послугу для своїх дітлахів ну дуже багато. Шкода, що серед 13 мов, якими пишуть листи Санта та його помічники, немає української. Наразі це фінська, шведська, англійська, німецька, японська, китайська, французька, іспанська, російська, італійська, голландська, польська та португальська.

Але не самим лише Санта-Клаусом цікава Лапландія. Рованіємі лежить на південь від міста Кіттіля, де розташований найближчий аеропорт. Саме до нього треба шукати квитки на чартерні рейси з України, коли збираєтеся в ці краї. Або ж прямувати зі стиковкою в Гельсінкі.

А на північ від Кіттіля розташована Сааріселка – найбільший північний лижний курорт Європи, на 260 км вищий від Полярного кола. Це справжня мекка для любителів активного зимового спорту й відпочинку.

null

До того ж у Сааріселка — один із найвідоміших у регіоні спа-центрів. Сюди полюбляють їздити для оздоровчого релаксу не лише фіни, а й їхні найближчі сусіди з Норвегії та Росії, кордон якої всього за 50 км. Кількість українських туристів також щороку зростає (чи принаймні зростала до нещодавніх пертурбацій із курсами валют).

Для найбільших любителів екстриму турфірми в фінській губернії Лаппі (Лапландія) придумали ще одну розвагу: купання в Північному Льодовитому океані. На таке наважиться не кожен, зате потім можна втерти носа будь-якому українському "моржу", який північніше Дніпра ніколи не плавав.

null

Оскільки сама Фінляндія виходу до океану не має, організовують такі запливи трохи північніше – в норвезьких рибальських селищах району Східний Фіннмарк. Сюди, на берег суворого Баренцового моря, з Рованіємі пропонують спеціальні "купально-рибні" екскурсії.

null

Тим, хто не ризикує моржувати без підготовки, зануритися в крижану воду допомагають сауни, яких із цією метою набудували на березі чимало. Прогрівся до кісток – а там уже й Льодовитий океан по коліно!

Власне, Лапландія (народна самоназва – Сампі) – не лише північ Фінляндії. Цей культурно-етнічний регіон охоплює значну частину Норвегії, Швеції, а також Кольського півострова Росії. Але, завдяки насамперед Санта-Клаусу, більшість туристів прямують до фінської Лаппі. Якраз тут є найбільше нагод ознайомитися з побутом лапландців – саамів, корінних мешканців краю.

null

В традиційних наметах саамів ("лавву") туристам подають страви місцевої кухні — запеченого в різні способи лосося, картопляне пюре з грибами-лисичками під брусничним соусом, пироги з рибною начинкою, желе з морошки. І, звісно, оленину, адже саами залишаються спадковими оленярами. І, до речі, пропонують цікаві екскурсії на свої оленярські ферми.

null

Також туристів катають на собачих упряжках. Хоча за місцевими традиціями в сани запрягали оленів, а їздові собаки більш характерні для сусідньої Норвегії.

null

Загалом, головна принада Лапландії – це незаймана природа Півночі. І якщо вже ви опинитеся в цьому краї з листопада по квітень, не знехтуйте нагоду помилуватися одним із найчарівніших природних явищ – північним сяйвом.

null

Трапляється воно не щодня, але дуже часто. А найкращий час для спостереження – навіть не зима, а березень. Тож якщо на Новий рік-2016 бронювати готелі в Лапландії вже запізно й доведеться почекати наступного новорічного сезону, то на весняне північне сяйво – саме час.

null

Фото: Visitrovaniemi.fi, Lonelyplanet.com, Laplandthemagazine.com, Santaclauslive.com

Еспресо


02.01.2016 4964 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1025
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2620 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2193
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3049
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2653
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2369 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

497

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

501

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

996

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2232
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

695
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1963
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2059
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

236
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

847
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5546
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7412
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1425
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

701
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1076 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1579 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1440