Ця сильна «слабка стать»: франківчанка розповіла про своє захоплення бодіфітнесом (фото)

 

Накачані м’язи, сила і грація, красиві костюми… Жіночий бодіфітнес та бодібілдинг стають все більш популярними серед представниць прекрасної половини людства. Стати водночас красивою і сильною непросто, але можливо, якщо наполегливо тренуватися.

 news-image: Ця сильна «слабка стать»

 

 У минулому столітті набув популярності чоловічий бодібілдинг – мистецтво побудови красивого, м’язистого тіла. Пізніше до чоловіків приєдналися і жінки. Час минав, спортсмени використовували більш жорсткі методики тренувань і дієт, а жінки починали вживати гормональні препарати, щоб не відставати у розвитку м’язової маси від чоловіків. Однак були й такі, хто не хотів зловживати гормонами заради прекрасної фізичної форми. Саме для них була введена нова категорія – фітнес-бікіні.

У фітнесі основний акцент робився не так на зовнішньому вигляді мускулів, як на загальній фізичній і спортивній підготовці. Крім накачаного тіла, спортсменки повинні показувати довільну програму, що складається з елементів хореографії та акробатики. Однак такий формат змагань робив категорію доступною лише для обмеженого кола дівчат – колишніх спортсменок, гімнасток і акробаток. Тож невдовзі була введена нова категорія – бодіфітнес, де оцінювалася тільки фізична форма жінок.

«Галицький кореспондент» зустрівся з однією з найперспективніших спортсменок країни у категорії бодіфітнес Іриною АФІНОГЕНОВОЮ з Івано-Франківська. Результат її наполегливих тренувань із великою вагою мешканці обласного центру мали змогу побачити на нещодавньому чемпіонаті Івано-Франківської області. Зараз Ірина готується до Кубка України, проте знайшла час для інтерв’ю про своє захоплення, яке приносить їй не тільки задоволення, але й оплески глядачів та схвальні відгуки друзів і знайомих.

- Ірино, насамперед, розкажіть, як вам за відносно недовгий період вдалося досягти таких результатів? 
Я відвідую тренажерний зал майже два роки. Скільки себе пам’ятаю, завжди намагалась триматися в тонусі, маючи добру фізичну підготовку. Зокрема, займалась плаванням, фітнесом, їздила на велосипеді. Але, відверто кажучи, особливого ефекту від цього не було. Тому вирішила спробувати свої сили у тренажерному залі і вже після перших занять зрозуміла, що силові види спорту – це моє! До того ж, переконалася, що ані фітнес, ані пілатес, ані, тим більше, йога не дадуть такого ефекту, як заняття у тренажерці. Для того, щоб піти у тренажерний зал, потрібно насамперед мати доброго тренера, який складає для вас спеціальну програму тренувань, дає поради стосовно харчування тощо. Саме тому я свого часу звернулася до дворазового чемпіона світу Федора Хашалова, який став моїм персональним наставником. Результати нашої співпраці очевидні, до того ж, вони постійно покращуються.

/data/blog/69857/c899f404869ce0817d6ed2c6ee31644f.jpg

- У чому, на вашу думку, полягає сенс силових тренувань для жінки? 
Під час тренувань мені доводиться виконувати досить багато вправ, як-от присідання зі штангою, жим штанги лежачи, жим ногами, вправи з гантелями. Тобто йде робота з великими вантажами, аналогічна до тієї, яку виконують у тренажерному залі чоловіки. Але тут все залежить від того, яку мету ставить перед собою жінка, займаючись силовими вправами: для схуднення потрібна не така велика вага, а достатньо кардіонавантажень, а от для того, щоб накачати сідниці, ніжки і все інше, потрібні силові вправи з навантаженням.

- Які були відчуття, коли ваші м’язи почали збільшуватися? 
Тільки-но я побачила перші результати – збільшення м’язів, рельєфу, форм, одразу ж з’явилося бажання працювати над собою ще наполегливіше, тобто збільшувати навантаження, ще більше часу проводити у тренажерці. А також захотілося свої результати демонструвати людям, тобто брати участь у змаганнях та конкурсах. Власне, після того, як я взяла участь у своїх дебютних змаганнях – чемпіонаті Івано-Франківської області з бодібілдингу, фітнесу і бікіні, почуваюся набагато впевненіше в собі, хоч і не зайняла призових місць (п’яте місце з 15 учасниць – ред.). Насправді, я дуже боялася виходу на сцену, показати себе, своє тіло. Тим більше, конкурентки були у чудовій формі. Але переборола страх, зуміла показати себе, так би мовити, у всій красі. Для мене була важлива участь, а не призові місця. Тому залишилася задоволена виступом і з нетерпінням очікую нових першостей.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_1425%20(1).jpg

- Як змінився ваш раціон, відколи ви почали відвідувати тренажерку?
Раціон відчутно змінився. Скажімо, зранку роблю акцент на вуглеводи, після обіду не вживаю каш та солодощів. Натомість харчуюся м’ясом, рибою, причому надаю перевагу відварній їжі. Доводиться менше вживати спецій, повністю відмовлятися від хімічної води, чипсів тощо. Для мене це робити не складно, адже я віддавна є прихильницею здорового способу життя.

- Перед самими змаганнями спортсменки роблять так звану “сушку тіла”. Яка її суть?
Сушка – найскладніший етап перед змаганнями. Особисто мені вона дається досить важко, адже я не прихильниця усіляких дієт. Якщо ти хочеш чогось досягти, то ніяка дієта тобі не допоможе. Так, ти можеш обмежувати себе у харчуванні один-два тижні, а потім зриваєшся, і починається знову те саме. Власне, суть “сушки тіла” полягає у суттєвих обмеженнях калорій, вуглеводів – загалом, майже всього звичного харчового раціону. Потрібно на певний час відмовитися від солодкого та виробів з тіста, навіть від фруктів, наприклад, бананів чи яблук. Фактично, харчуєшся тільки листям салату, м’ясом і яйцями. Через це втрачаєш багато сили, і тобі вже не хочеться ніяких змагань (посміхається). Але потім розумієш, що це того вартує, адже під час виступів відчуваєш стільки емоцій! До того ж, бачиш реальний результат важкої праці над собою.

http://www.blitz.if.ua/include/img/DSC_1400%20(1).jpg

- Які завдання ставите перед собою у нинішньому змагальному році?
Продовжувати нарощувати м’язи та спалювати жир. Планую взяти участь у цьогорічному Кубку України, поборотися за найвищі місця. У тренажерному залі займаюся чотири рази на тиждень за спеціальною програмою з нарощення м’язів під контролем персонального тренера. Триває повноцінна підготовка до змагань. Знаєте, іноді досить складно поєднувати роботу, дім, виховання дитини і тренування. Проте намагаюся завжди знайти час для цього у своєму графіку. Іноді буває, повертаєшся з роботи втомлена, нічого не хочеться, а попереду – ще й заняття у тренажерному залі. Але після самого заняття ти відчуваєш приплив енергії і сили, готова гори перевернути! Хочеться підіймати все більші і більші вантажі. Іншими словами, силові заняття – це позитив, енергія, натхнення, які штовхають тебе на ще більші звершення.

- А як подруги і знайомі ставляться до вашого захоплення? 
Усі вони радіють з моїх успіхів. Деякі цікавляться й практичним боком справи, тобто беруться до тренувань. Але практично ніхто довго не затримується у тренажерному залі, лінуються, шукають відмовки. Я вважаю, що ті, хто дійсно прагне змінити себе, знайдуть час та можливість для цього. Цікаво, що мені ніколи не подобалися накачані чоловіки з великими м’язами. Чомусь я завжди думала, що вони наїлися хімії і більше нічого не роблять (посміхається). Але відтоді, як сама пішла у тренажерний зал і відчула на собі, яка це важка, без перебільшення, праця, абсолютно по-іншому сприймаю спортивні, гарно сформовані тіла без жиру.

- Насамкінець, що побажаєте читачам «Галицького кореспондента»?
Насамперед, не лінуватися та вірити в себе. Не сидіти перед телевізором чи монітором, переглядаючи картинки із зображенням спортивних дівчат, а потім, відмовившись, скажімо, від вживання хлібобулочних виробів, думати, що стануть такими самими. Потрібно щось робити для того, щоб виглядати гарно. Мова йде не про салон краси, тобто манікюр чи зачіску. Потрібно плекати своє тіло, займатися собою, тоді усе вдасться.

 

Галицький кореспондент


17.02.2015 2502 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

544
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1551
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2792 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3718
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3140
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2223

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

81

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

690

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

545

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1694
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

368
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

568
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

873
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

542 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5079
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

422
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

946
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

584
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

347
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

337
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

438
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

454