Бути вірним Богу та Україні: в Івано-Франківську Пласт відзначив 111 річницю (ФОТО)

Цьогоріч 12 квітня в Івано-Франківську Пласт відзначив 111 річницю з Дня першої пластової присяги. В рамках заходу та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, пластуну куреня «Лісові чорти», який загинув у боях за незалежність України.

Назарій Лугарєв був головним сержантом 78-го окремого батальйону 102-ої окремої бригади Територіальної оборони імені полковника Дмитра Вітовського. Крім того, був музикантом та громадським діячем, пише Фіртка.

Герой загинув у бою з російськими окупантами поблизу села Дорожнянка Запорізької області.

«На жаль, цього року у нас не було звичного святкування. Натомість ми відкрили меморіальну дошку Назарію Лугарєву. Він був станичним нашого «Пласту» з 2018 по 2022 рік. Героїчно загинув на війні, захищаючи Україну. Дякуючи таким Героям, як він, ми досі стоїмо.

Назар був неймовірно яскравою особистістю. На жаль, для «Пласту» це непоправна втрата. Але зараз ми продовжуємо працювати, щоб зберегти все, що він закладав, будучи головою протягом чотирьох років.

Ми багато всього організовували з ним і складно у двох словах описати, якою він був людиною», — розповідає Олег Бабецький, очільник пластової станиці Івано-Франківськ сьогодні.

Відтак, віддати шану полеглому захиснику прийшло приблизно двох сотень пластунів різного віку та охочі містяни. До слова, на події також була присутня Оксана Савчук, народна депутатка України та пластунка-сеньйорка.

«Сьогодні пластуни по цілій Україні показують приклад того, як гідно виборюють свою землю. Ще зранку було 30 загиблих пластунів, яких ми вшановуємо на 111 річниці. На обід ця цифра зросла до 31.

Коли заснували курінь Липинського, я дуже добре пам’ятаю перші зустрічі. Виховники тоді сиділи й думали, що зробити такого цікавого, щоб вихованцям було дуже добре в «Пласті» і вони правильно розуміли ідею організації.

Тоді прийшов Назар. Він зумів не лише захопитися нашою великою грою, але й стати її яскравим лідером — те, чого ми вчимо один одного в «Пласті». Лідером не можна бути фальшиво, для цього треба чимало докладати зусиль. І Назар докладав.

Він був дуже веселим юнаком і неймовірно багатогранним і талановитим. Коли після 2014 року Назар пішов захищати наші кордони – він ще більше виріс духовно. До нього почали тягнутися і дослухатися, а він просто був самим собою. Нам було приємно перебувати в його товаристві.

Ми дуже співчуваємо його родині: батькам, дружині та сину, бабусі. Сьогодні бабуся сказала таку фразу: «Добре, що є дошка, але хочу його обійняти». Це безперечно. Втім, сьогодні відкриття таких анотаційних дошок у нашому місті є тим символом, якого нас навчали у «Пласті».

Чому наші курені називаються Липинського, Ленкавського, Рудницького чи Підгірянки? Бо на цих постатях ми вчилися любити Україну! І майбутні покоління так само вчитимуться цьому на постаті Назара Лугарєва», — наголосила Оксана Савчук.

Депутатка наголошує, що «Пласт» і сьогодні вчить бути вірним Богові та Україні. А відтак бути вірному самим собі та своїм принципам, які вчать бути лідером ще із зовсім юного віку.

Детальніше читайте у матеріалі: Пам'ять про Героїв кріпить та гартує: як в Івано-Франківську Пласт відзначив 111 річницю (ФОТО/ВІДЕО)


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Зеленський присвоїв звання Герой України командиру батальйону коломийської  10 гірсько-штурмової бригади Сергієві Яндульському

Зеленський присвоїв звання Герой України 99-річному воїну УПА з Прикарпаття

Фотогалерея


19.04.2023 Тіна Любчик 893
Коментарі ()

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

714
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2161
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33448
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2346
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3055
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5185 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

424

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1211

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

779

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

984
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

300
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

594
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

651 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1174
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

976
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1068
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

838
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30214 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

939
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3915
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

514
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

551