Протягом 2016 року в Україні зросли обсяги викидів небезпечних речовин в атмосферне повітря.
Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час презентації рейтингу «ТОП-100 основних підприємств-забруднювачів» з посиланням на дані офіційної статистики.
«Динаміка викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря від стаціонарних джерел протягом трьох останніх років демонструє, що у 2014 році обсяги викидів становили 3350 тисяч тонн, у 2015 році трохи більше 2857 тисяч, а у 2016 вже 3078 тисяч тон. Найвірогідніше, тенденція до збільшення викидів зумовлена збільшенням кількості підприємств та заміщенням природного газу іншими видами палива», - прокоментував Остап Семерак.
До рейтингу «ТОП-100 основних підприємств-забруднювачів» увійшло 33 підприємства, які викидають найбільше шкідливих речовин в атмосферне повітря.
"Із 25 підприємств у рейтингу по забрудненню повітря – 10 гірничо-металургійного комплексу та 15 енергогенеруючих підприємств," - пояснив Міністр екології.
Семерак навів першу трійку забруднювачів атмосферного повітря: АрселорМіттал Кривий Ріг (273 тис. тонн), ММК ім. Ілліча (178 тис. тонн) та Бурштинська ТЕЦ – 168 тис. тонн.
Він нагадав, що рік тому Уряд разом з державним банком «Укргазбанк» запустили систему пільгових екокредитів для підприємств-забруднювачів.
«На жаль, більшість українських підприємств цю пропозицію проігнорували, зіславшись на чергову кризу. Це не що інше як саботаж та небажання змінюватися і бути конкурентними. При цьому забруднене повітря однаково потрапляє в легені як власників підприємств, місцевої влади, так і легені наших дітей», - резюмував Остап Семерак.