Бюджет-2015. Верховна Рада підписалась під «котом у мішку»

 

Бюджет-2015 вже називають і «нічним», і «чернетковим» і «написаним невидимими чорнилами». Вже оприлюднені різні версії та різні оцінки…


Отже, бюджет був прийнятий 233-ма голосами, тобто майже мінімальною можливою кількістю, необхідною для позитивного голосування.


Причиною такого «мінімалізму» була, в першу чергу, зухвало некоректна процедура прийняття бюджету, котра обурила багатьох депутатів.


Законопроект про бюджет-2015 не був оприлюднений на сайті Верховної Ради, відсутні порівняльні таблиці. Більше того, - бюджет не бачили навіть в профільному бюджетному комітеті ВР, до якого я належу!!! За попередні дні і ночі (а ми працювали щодня до 3-4-ої години ночі) бюджетний комітет розлянув близько 600 зміни та доповнень до Бюджетного кодексу. А, власне, самого Бюджету-2015 ми не те що не обговорили, а навіть не бачили! То ж за що і в ім’я якої «високої мети» необхідно було йти на порушення Регламенту?


Так, зрозуміло, що входити в Новий рік без бюджету є некомфортним для Уряду. Зрозуміло, що в Новий рік входити з видатками на оборону, які були в «азаровсько-януковичському» бюджеті на поточний рік, є неправильним. Так, зрозуміло, що без Бюджету Україні ніхто не надасть зовнішніх кредитів (МВФ та європейські фінансові інституції), які нам конче потрібні в час протистояння з Росією та скрутного стану української економіки… І ще багато є ніби то «аргументів» за те що відбулося…


Я не вважав за потрібне навіть бути присутнім в сесійній залі, коли відбувалося «колективне зґвалтування» Парламенту та парламентаризму, але колеги стверджують, що в цю ніч знову повернулося в сесійну залу і «кнопкодавство», і «ламання через коліно» тих, хто сумнівається… Пресинг зі всіх сторін, за свідченнями парламентських ветеранів, був безпрецедентним. Не мені судити тих 233-х нардепів, які (і за яких) натиснули на кнопку.


Не зрозуміло лише, чому не можна було пройти нормальну процедуру і, не порушуючи Регламент, розглянути і відкрито та прозоро прийняти бюджет, скажімо, 3-го чи 4-го січня?


Я вважаю таке прийняття бюджету, яке відбулося, помилкою, яка матиме негативні політичні наслідки.


Виходить, що Верховна Рада підписалась під «котом у мішку». І що з того мішка вилізе за кілька місяців невідомо нікому.

 

https://www.facebook.com/olexandr.shevchenko.5?fref=nf 


07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

850
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

923
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1015
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1565
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2544 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1341

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

127

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1085

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1217

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1648
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

556
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26668 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

937
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7836
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3212
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1447
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1104
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3712
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

547
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

604
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4518
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1244