Будівництво нового мосту в Пасічну перейшло на новий етап (фоторепортаж)

Сьогодні почали насування металевих пластин основи. За процесом спостерігали міський голова Руслан Марцінків разом з керівником УКБ Романом Галіпчаком та директором «МЗ-112» Сергієм Порожнюком.

Про це інформує прес-служба міського голови Івано-Франківська, пише Фіртка.

Зі слів останнього, технологія ортотропної плити передбачає метод насування. Тобто суцільну конструкцію мосту насуватимуть від опори до опори. Для цього використовують домкратні балки вантажопідйомністю 400 тонн.

Нині планують просунутись до 3 опори. Попередньо влаштували насип на в’їзді зі сторони вул. Хіміків, з якого почали насувати міст. Аби конструкція не пішла догори, додатково привантажили кінець мосту на 28 тонн.

Наразі зібрали та насувають одну плиту вагою понад 50 тонн та довжиною 53 метри.  Потрібно ще три пластини довжиною 61 метр кожна, одну – 35 метрів, а ще одна пластина прилягатиме до розв’язки, її насувати не будуть.

Читайте також: Міст на Пасічну подорожчав до 212 мільйонів

Роман Галіпчак наголосив, що вся металева конструкція вже тут, в Івано-Франківську. Лишилось тільки зібрати решту плит й насунути на опори. За останні 5 років в Україні це другий міст, який будується таким методом. Ще один – в Полтавській області, який звела турецька компанія.

«Міцність такої конструкції в рази більша, ніж першого мосту через Бистрицю Солотвинську. Проблем зі швами тут не буде. Їх обробляють антикорозійними засобами, а вже коли вся конструкція буде готова, міст пофарбують в сірий. Зараз на об’єкті щодня працює близько 40 осіб. Науково-технічний супровід здійснює Інститут електрозварювання ім. Патона, спеціалісти якого перевіряють міцність швів конструкції», - повідомив Галіпчак.

«Вже можна побачити масштаби мосту. Поступово вимальовується конструкція, помітні тротуари і дорога. Процес будівництва вражає, бо технологія непересічна», – зауважив Руслан Марцінків. Він підкреслив, що зведення самого мосту – це перший етап проекту. Розв’язка на Надрічній – наступний крок, а завершать будівництвом дороги на вул. Хіміків.

До слова, загальна довжина мосту – 322 метри. Ширина проїзду – 9,5 метрів, ширина 2-х тротуарних зон – по 2,5 метрів. Тут будуть пішохідні та велодоріжки. Передбачені дві смуги безпеки. Тобто якщо виникне позаштатна ситуація (ДТП, рух спецтранспорту), то машини просто прибираються до узбіччя для об’їзду. На мості також забезпечать якісне водовідведення.

Попередньо, спорудження цього об’єкта планують завершити до вересня 2019 року.

Нагадаємо, що проект виставлявся на тендер з вартістю 212 млн грн. В процесі торгів підрядник – “Мостобудівельний загін-112” – запропонував найнижчу ціну – 120 млн грн.

Минулого року у листопаді нарешті приїхала перша будівельна техніка для будівництва нового моста на Пасічну через річку Бистриця Солотвинська. Ремонт моста на Пасічну мали розпочати ще наприкінці жовтня. 

Нагадаємо, що восени 2017 року ТОВ «Мостобудівельний загін №112» (м.Бровари) перемогло у тендері на будівництво моста. Компанія з Київщини погодилась будувати міст за 120 мільйонів гривень.


Читайте також:

Громадська  рада по дорогах просить облраду та нардепів контролювати будівництво моста на Пасічну (документ)

У Франківську розкритикували новий міст на Пасічну

В Івано-Франківську триває будівництво нового моста на Пасічну (фото)

Податковий борг, судові справи та бізнес в Криму: хто будуватиме новий міст на Пасічну

Міська влада хоче побудувати новий міст у Пасічній за кошти державного фонду регіонального розвитку

Іванофранківці обрали назву нового "пасічнянського мосту"

Апеляція не пройшла. Міську владу зобов'язали "розсекретити" всю документацію на новий міст на Пасічну (фото)

У Франківську презентували попередні проекти нового моста на Пасічну (відео)

За півроку новий "пасічнянський міст" подорожчав у два рази (оновлено+фото)

В Івано-Франківську заклали камінь під будівництво нового 200-мільйонного моста на Пасічну (фото)

У Франківську знову згадали про другий міст на Пасічну: тепер його будуватимуть за 120 мільйонів гривень

Проект генплану Івано-Франківська передбачає два нові мости через Бистрицю

Іванофранківці просять Президента про будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська

Фотогалерея


14.03.2019 6103 2
Коментарі (2)

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

567
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

655
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1366
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2317 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1170
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3095

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

918

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1062

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1492

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2090
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

360
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26414 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

784
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3041
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1287
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

965
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1224
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3134
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

443
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4317
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1101
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1659