Бронежилети українського виробництва

Потреба в системах індивідуального захисту військових зростає. Змінюються і критерії до таких виробів - посилюються вимоги щодо безпеки. Одним з популярних засобів при проведенні військових операцій є бронежилет. На них покладається функція захисту від уламкових та кульових поранень. В нашій країні зацікавлені у покращенні захисту військових, тому виробники займаються розробками бронежилетів українського виробництва стандартного та модульного типу відповідно до стандартів НАТО.

Бронежилети: основні критерії вибору

Сучасні виробники пропонують різні формати бронежилетів - вони можуть бути в якості окремого виробу, так і бути частиною основного екіпірування бійця. Популярні варіанти захисного спорядження перевіреної якості можна придбати в магазині Балістика.

Якщо в планах обрати надійний бронежилет, слід звернути увагу на ряд критеріїв.

  • Детально ознайомитися з характеристиками виробу - він повинен забезпечувати надійний захист від куль та уламкових частин.
  • Клас бронежилету. Для цього врахувати тип зброї, яку можуть використати.
  • Тип носіння виробу: зовнішній чи прихований.
  • Продумати необхідну площу захисту. В залежності від типу та розмірів бронежилету показник може складати від 18 до 42 дм2.

Практично всі бронежилети складаються з 4 елементів. Спеціальний чохол та пакет є обов’язковими компонентами - вони одночасно забезпечують перший етап захисту та дозволяють надійно втримувати основну частину жилету. В більшості виробів передбачений і другий рівень захисту - зафіксована спеціальна плита. Вона може бути або цілісною, або ж складатися з кількох елементів, виготовлених з різних матеріалів (частіше всього це поліуретан, кераміка або метал).

Найдорожчими та тими, що дадуть максимальний захист будуть спеціальні модульні захисні тканини. Наявність четвертого компоненту є необов’язково - це використання додаткових захисних частин для захисту більшої частини тіла та різних функціоналів. На бронежилеті може бути і додаткове маркування (наприклад, якщо виріб використовується не військовим, а журналістом в зоні проведення бойових дій).

Клас захисту: що потрібно знати

Серед всіх критеріїв вибору клас захисту є одним з найважливіших.

Класи бронежилетів та їх особливості.

  • Спеціальні бронежилети, які ідеально захищають від вистрілів мисливських гвинтівок та холодної зброї.
  • 1 клас. Гарантує надійний захист лише від пістолетів. Його перевага - мала вага та зручність використання.
  • 2 клас. В основу такого жилету додають металеві пластини для захисту найбільш вразливих місць. Вага їх складає, зазвичай, не більше 5 кг.
  • 3 клас. Передбачена більша площа металевих частин та якісніша тканинна основа. Передбачений і демпферний шар. Вага часто складає 9-11 кг. Військовий в такому жилеті добре захищений від легкої стрілецької зброї.
  • 4 клас. Як і жилети 5 класу, гарантують хороший захист і від АК. Їх закуповують для поліції та армійських підрозділів. В якості основного захисного елементу використовуються надійні та легкі металеві пластини (часто виготовлені з титану чи алюмінію).
  • 5 клас. Оптимальний варіант захисту від куль автоматів (в тому числі й АК). Захист від куль вагою до 8 г.
  • 6 клас. Популярні варіанти бронежилетів, які гарантують максимально надійний захист. Ті, хто використовують їх, забезпечують собі захист від кулеметів та різного роду гвинтівок, автоматів. В основному це сучасні варіанти жилетів, які укомплектовані якісними пластинами та модульними елементами. Вони мають велику вагу та можуть бути не зовсім зручними, але забезпечують максимальний рівень надійності та безпеки.-

Обираючи бронежилет, орієнтуватися на свій комфорт, враховувати розмір. Виробники часто пропонують додаткові захисні елементи до бронежилета. Обираючи їх, краще переконатися, що вони будуть надійно прикріплені саме до цього виробу.

Партнерський матеріал


19.10.2023 522
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

878
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1144 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3497 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33776
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2706
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

262

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

673

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1591

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

989
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

537
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

432
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

809
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12113
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1414
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1187
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1285
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

460
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

153
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

226
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

290
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1181