Бронежилети українського виробництва

Потреба в системах індивідуального захисту військових зростає. Змінюються і критерії до таких виробів - посилюються вимоги щодо безпеки. Одним з популярних засобів при проведенні військових операцій є бронежилет. На них покладається функція захисту від уламкових та кульових поранень. В нашій країні зацікавлені у покращенні захисту військових, тому виробники займаються розробками бронежилетів українського виробництва стандартного та модульного типу відповідно до стандартів НАТО.

Бронежилети: основні критерії вибору

Сучасні виробники пропонують різні формати бронежилетів - вони можуть бути в якості окремого виробу, так і бути частиною основного екіпірування бійця. Популярні варіанти захисного спорядження перевіреної якості можна придбати в магазині Балістика.

Якщо в планах обрати надійний бронежилет, слід звернути увагу на ряд критеріїв.

  • Детально ознайомитися з характеристиками виробу - він повинен забезпечувати надійний захист від куль та уламкових частин.
  • Клас бронежилету. Для цього врахувати тип зброї, яку можуть використати.
  • Тип носіння виробу: зовнішній чи прихований.
  • Продумати необхідну площу захисту. В залежності від типу та розмірів бронежилету показник може складати від 18 до 42 дм2.

Практично всі бронежилети складаються з 4 елементів. Спеціальний чохол та пакет є обов’язковими компонентами - вони одночасно забезпечують перший етап захисту та дозволяють надійно втримувати основну частину жилету. В більшості виробів передбачений і другий рівень захисту - зафіксована спеціальна плита. Вона може бути або цілісною, або ж складатися з кількох елементів, виготовлених з різних матеріалів (частіше всього це поліуретан, кераміка або метал).

Найдорожчими та тими, що дадуть максимальний захист будуть спеціальні модульні захисні тканини. Наявність четвертого компоненту є необов’язково - це використання додаткових захисних частин для захисту більшої частини тіла та різних функціоналів. На бронежилеті може бути і додаткове маркування (наприклад, якщо виріб використовується не військовим, а журналістом в зоні проведення бойових дій).

Клас захисту: що потрібно знати

Серед всіх критеріїв вибору клас захисту є одним з найважливіших.

Класи бронежилетів та їх особливості.

  • Спеціальні бронежилети, які ідеально захищають від вистрілів мисливських гвинтівок та холодної зброї.
  • 1 клас. Гарантує надійний захист лише від пістолетів. Його перевага - мала вага та зручність використання.
  • 2 клас. В основу такого жилету додають металеві пластини для захисту найбільш вразливих місць. Вага їх складає, зазвичай, не більше 5 кг.
  • 3 клас. Передбачена більша площа металевих частин та якісніша тканинна основа. Передбачений і демпферний шар. Вага часто складає 9-11 кг. Військовий в такому жилеті добре захищений від легкої стрілецької зброї.
  • 4 клас. Як і жилети 5 класу, гарантують хороший захист і від АК. Їх закуповують для поліції та армійських підрозділів. В якості основного захисного елементу використовуються надійні та легкі металеві пластини (часто виготовлені з титану чи алюмінію).
  • 5 клас. Оптимальний варіант захисту від куль автоматів (в тому числі й АК). Захист від куль вагою до 8 г.
  • 6 клас. Популярні варіанти бронежилетів, які гарантують максимально надійний захист. Ті, хто використовують їх, забезпечують собі захист від кулеметів та різного роду гвинтівок, автоматів. В основному це сучасні варіанти жилетів, які укомплектовані якісними пластинами та модульними елементами. Вони мають велику вагу та можуть бути не зовсім зручними, але забезпечують максимальний рівень надійності та безпеки.-

Обираючи бронежилет, орієнтуватися на свій комфорт, враховувати розмір. Виробники часто пропонують додаткові захисні елементи до бронежилета. Обираючи їх, краще переконатися, що вони будуть надійно прикріплені саме до цього виробу.

Партнерський матеріал


19.10.2023 612
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1360
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

419
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14346 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1659
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

938
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6297

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

705

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1528

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1333

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1218
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

573
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

723
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1634
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

653
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

942
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5988
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13958
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

324
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

618
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

545
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

860 2